Skocz do zawartości

[opinia] Rowery firmy Radon


Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, filipog44 napisał:

 

P.S. 2: Jedyną rzeczą, która mnie zaskoczyła, to mocowanie tylnego hamulca w starszym, wymierającym już standardzie IS, poprzez adapter do post-mount, czego nie widać na zdjęciach producenta. Zastanawiam się, z jakiego powodu taki typ mocowania, jak sądzicie? :)
Niemniej, poza estetyką, trudno uznać to za wadę, a ponadto, w razie ewentualnego zerwania gwintu, nie ma problemu, bo wystarczy wymienić adapter :) 

  

Użycie adapterów is - pm całkowicie eliminuje problem o którym wspomniałeś. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rumcajs. Z canyonów np. współczsne węglowe neurony pękały (rura podsiodłowa 10 cm powyżej suportu). Co do większej masy nowszych rowerów to nie bierze się to z ramy tylko z mody na szersze, wyższe, większy skok itd. Same gumy przez ostatnie kilka lat mocno przytyły. Ostatnio zeszmaciłem swój starwowy komplet crosskingów racesport 29x2.2 selekcjonowany (po 500g miały) i przerzyłem lekkie zdziwienie jak chciałen kupić nowe. Już nie ma racesportów a protection ważą po 750g.

@tobo jednak lepsze są wymienne, stalowe inserty w PM niż łamliwe uszka IS.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 lat jeżdżę,  27 grzebię przy swoich,  16 przy cudzych. Dane mi było "trafić" kilkanaście razy na zerwane gwinty PM i ani razu na ułamane mocowanie IS. 

Więc mam szczęście (nie ma czegoś takiego,  jakkolwiek ludzie to zwą) - tylko ile musi być przypadków na ile "przedmiotów" żeby uznać coś za prawdopodobne. Z mojego punktu widzenia skrajnie mało prawdopodobne. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Poczytałem opinie na Trustpilot i chęć na Radona mnie trochę odeszła. Zdaję sobie sprawę że większość zadowolonych nie pisze opini tylko ci niezadowoleni ale trochę dużo tych negatywów. Piszą to Niemcy gdzie obsługa konsumenta jest bardziej rozwinięta więc skoro Radon czy bikediscount.de ma tak głęboko w poważaniu klientów ze swojego kraju strach pomyslec jak potraktują klienta z Polski. Potwierdzilo się to co tobo napisał, że rowery dochodza uszkodzone bądź niedorobione.

https://pl.trustpilot.com/review/radon-bikes.de?sort=recency&stars=1

Edytowane przez toolpusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, toolpusher napisał:

Poczytałem opinie na Trustpilot i chęć na Radona mnie trochę odeszła. Zdaję sobie sprawę że większość zadowolonych nie pisze opini tylko ci niezadowoleni ale trochę dużo tych negatywów. Piszą to Niemcy gdzie obsługa konsumenta jest bardziej rozwinięta więc skoro Radon czy bikediscount.de ma tak głęboko w poważaniu klientów ze swojego kraju strach pomyslec jak potraktują klienta z Polski. Potwierdzilo się to co tobo napisał, że rowery dochodza uszkodzone bądź niedorobione.

https://pl.trustpilot.com/review/radon-bikes.de?sort=recency&stars=1

Zakładając że to własność bike discount który ma na trustpilocie  opinię 4.7 i sprzedaje przez stronę rowery radon to rozrzut opinii jest skrajny. Poza tym ostatnia negatywna na truście dla radona jest sprzed półtora roku. 

Robiłem u nich zakupy od początku covida,  czyli od 2020 roku,  36 razy. Poza koszmarem pandemicznym zamówienia docierają w mniej niż tydzień. Kontakt nie jest szybki (1-2 dn) ale korzystam z maila a nie z telefonu. Odpisali za każdym razem. 

Reklamowałem wadliwego gx axs, dostałem x01. Reklamacja szła przez dystrybutora srama,  więc dłużej niż normalnie. 

Reklamowałem wadliwą oponę Continentala , miała bicie. Reklamację uznali na słowo, dostałem zwrot pieniędzy. 

I raz reklamowałem paczkę w której brakowało 1 zamówionej rzeczy . To był drobiazg. Roszczenie uznali bez żadnych pytań,  wysłali brakującą rzecz dhl Express. 

Radony są na rynku ponad 30 lat.  

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Też napisałem do BD.de o gwarancję i też otrzymałem odpowiedź na drugi dzień. Ale przed zakupem zawsze jest pięknie potem czesto do bramy i się nie znamy. Też jestem trochę zmieszany bo opinie dotyczą strony i producenta Radon (którego oczywiście jest właścicielem BD.de)  natomiast sprzedawcą jest BD.de. Skoro rowery były kupione prze BD.de to dlaczego pretensje sa kierowane na markę Radon jak wszystkie problemy sa załatwiane przez BD.de. Oczywiście wszystkie niedoróbki jakich jak czytam jest trochę są winą producenta czyli marki własnej Radon tak obsługa serwisowa jest po stronie BD.de. Z tego względu pokręcone są te opinie. Ostatni negatyw jest z pażdziernika 2023 a negtywne opinie (1 gwiazdka) to 49% wszystkich opinii co jest bardzo dużo. Producent Radonów czyli Cube ma ten stosunekj jeszcze wyższy bo 70% dla rowerów Cube.

Edytowane przez toolpusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...