Skocz do zawartości

[Hamulce] do 200 zl


Rekomendowane odpowiedzi

A tym fullem to gdzie jeździsz? I dlaczego chcesz hamulce mechaniczne? Za niecałe 2 stówy kupisz na olx kupisz hydrauliczne hamulce Shimano mt200 z demontażu z nowego roweru. Zresztą teraz promocyjnie za 2 stówy kupisz nawet nowe mt200, np. tutaj:

https://www.rowertour.com/p/154334/hamulce-tarczowe-shimano-br-mt200-czarne?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA-vOsBhAAEiwAIWR0TVAqBLOd3jck6jZJiS5VRWV6571WvFOqzzyOjB1Uup3sJKMXkjKsyxoC-6EQAvD_BwE

Ale miej na uwadze, że mt200 jak i te podstawowe Tektro (numer chyba 275, nie pamiętam) są nazywane powszechnie spowalniaczami i w góry sie nie nadają. Raczej na płaski teren, dojazdy do pracy, po bułki, itp.

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Greg1 napisał:

A tym fullem to gdzie jeździsz? I dlaczego chcesz hamulce mechaniczne? Za niecałe 2 stówy kupisz na olx kupisz hydrauliczne hamulce Shimano mt200 z demontażu z nowego roweru. Zresztą teraz promocyjnie za 2 stówy kupisz nawet nowe mt200, np. tutaj:

https://www.rowertour.com/p/154334/hamulce-tarczowe-shimano-br-mt200-czarne?gad_source=1&gclid=CjwKCAiA-vOsBhAAEiwAIWR0TVAqBLOd3jck6jZJiS5VRWV6571WvFOqzzyOjB1Uup3sJKMXkjKsyxoC-6EQAvD_BwE

Ale miej na uwadze, że mt200 jak i te podstawowe Tektro (numer chyba 275, nie pamiętam) są nazywane powszechnie spowalniaczami i w góry sie nie nadają. Raczej na płaski teren, dojazdy do pracy, po bułki, itp.

Przecież chce hydrauliczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Greg1 napisał:

 

Ale miej na uwadze, że mt200 jak i te podstawowe Tektro (numer chyba 275, nie pamiętam) są nazywane powszechnie spowalniaczami i w góry sie nie nadają. Raczej na płaski teren, dojazdy do pracy, po bułki, itp.

Ja bym nie przesadzał z tym spowalnianiem, mialem mt201 w Almie M50 i dawały rade, a jestem z duzych chlopakow o wadze 90kg+  co sporo jezdza na szosie, nie uwazam sie za ogórka/trzepaka  i te hamulce dla wiekszosci ludzi sa wystarczajace.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie, też mam mt200 w mtb i Tektro w fitnessie, też ważę 92 kg i tak jak napisałem są one raczej na płaski teren. Tu się sprawdzają ale nie mam też porównania z lepszymi, nie jeżdżę też po górach ale powszechnie się czyta, że w "prawdziwe" góry raczej są przez użytkowników rekomendowane minimum Deore, czyli 6100. Myślisz, że dlaczego jest tak dużo tych hamulców na olx z demontażu z nowych rowerów? Zresztą na konkurencyjnym forum jest wątek, gdzie forumowicz testował w górach kilka hamulców, począwszy od mt200, Tektro, przez mt499 czy 500 po m6100 czy nawet wyższy model, m8100 chyba i przedstawił swoje subiektywne wnioski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Greg1 napisał:

Zgadzam sie, też mam mt200 w mtb i Tektro w fitnessie, też ważę 92 kg i tak jak napisałem są one raczej na płaski teren. Tu się sprawdzają ale nie mam też porównania z lepszymi, nie jeżdżę też po górach ale powszechnie się czyta, że w "prawdziwe" góry raczej są przez użytkowników rekomendowane minimum Deore, czyli 6100. Myślisz, że dlaczego jest tak dużo tych hamulców na olx z demontażu z nowych rowerów? Zresztą na konkurencyjnym forum jest wątek, gdzie forumowicz testował w górach kilka hamulców, począwszy od mt200, Tektro, przez mt499 czy 500 po m6100 czy nawet wyższy model, m8100 chyba i przedstawił swoje subiektywne wnioski

Ja Ci moge powiedziec dlaczego moje  mt201 też zostały zdjete, bo moj rower ma zasadzie  naped DEore + przerzutka SLX  , i zwyczajnie lubie mieć zunifikowane klamoty na rowerze..ot takie widzi mi się, ze poniżej DEORE nie wieszam rzeczy na moich ramach. 😉 Do tego oprocz samej jazdy,  takżę modyfikowanie/ulepszanie to część mojego hobby 😉

Równocześnie w drugim rowerze mam M8100, a w crossie Deorki M615 - i te mt201 wcale nie sa jakies najgorszze porownujac do XT/SLX/Deore - daja rade. Mysle ze wiekszy skok zrobisz zmeiniac tarze na jakies conajmniej Icetech, niz wymieniajac mt201 na DEore.

Dla mnie jedyny minus gruby minus mt201/mt200 to ergo klamki mt201. Jak ktos się przyzwyczaił do małych ergo klamek shimano ...to ta długa mt201 wyglada słabo, nie ma tej chemii miedzy palcami a klamką. 

Ale tu juz wchodzimy w niuanse, co komu bardziej lezy w rekach... tak czy siak, jak ktos nie jezdzi tak na codzien ze jego tarcze robia sie czerwone, ...to spokojnie te mt201/200 beda dobre.

Edytowane przez player123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/rezerwacja-komplet-hamulcow-p-t-shimano-br-m445-CID767-IDTVV4m.html takie będą git?

W dniu 10.01.2024 o 12:06, NerfMe napisał:

Moja wina, myślałem że 200 zł na przód i 200 na tył:D

Jeśli full używany zgodnie z przeznaczeniem, to jednak warto się zastanowić czy nie dopłacić.

https://www.olx.pl/d/oferta/rezerwacja-komplet-hamulcow-p-t-shimano-br-m445-CID767-IDTVV4m.html takie będą git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...