Skocz do zawartości

[MTB Kross Romet] do 10 tys.


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam rowetu MTB XC do 10 tys. zł

Obecnie mam Giant Talon, a chciałbym coś półkę wyżej. Nie zależy mi na prestiżowej drogiej marce. 

Są dobre oferty na Kross Level 11 poniżej 7 tys. 

https://www.greenbike.pl/rower-gorski-kross-level-110-2023-carbon-xt-p-6714.html

I Romet monsun 1 (nie produkowany aktualnie) dostępny na allegro za 7400. 

https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-romet-monsun-1-roz-l-19-13399718293

Obie oferty atrakcyjne moim zdaniem.

Który rower lepszy? A może ktoś zaproponuje coś innego?

Dziękuję za sugestie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Romet na papierze jest najsłabszy - posiada starszy standard, czyli z tyłu jeszcze 142 mm zamiast współczesnego Boost 148 mm (zresztą z przodu podobnie : 100 zamiast 110 mm), poza tym ma wąskie obręcze (tylko 19 mm wewnętrznie).

Droższy Level raczej nie jest warty dopłaty prawie 2 k, mimo lepszych kół, amora i manetki...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

poza tym ma wąskie obręcze (tylko 19 mm wewnętrznie).

Ma 21mm wewnątrz.

Monsun jest dobrym rowerem, o ile się zaakceptuje standardy sprzed ~5lat. Nie ma słabych punktów w specyfikacji, wszystko jest na poziomie dobrym lub bardzo dobrym. Czy standardy z poprzedniej dekady wpływają na wrażenia z jazdy? Tak, ale nie dla każdego użytkownika i nie w każdym zastosowaniu.

Rama jest dobrej jakości, w magazynie bike był test wraz z pomiarami laboratoryjnymi: https://magazynbike.pl/2018/03/30/romet-monsun-3-dobrze-test/ (szkoda że współcześnie trudno o testy z rzeczywistymi pomiarami, w większości są to jedynie prezentacje).

Najważniejsze by rower się podobał, jeśli się podoba to jakościowo nie jest wtopą 😉

 

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrissDeValnor napisał:

Romet na papierze jest najsłabszy - posiada starszy standard, czyli z tyłu jeszcze 142 mm zamiast współczesnego Boost 148 mm (zresztą z przodu podobnie : 100 zamiast 110 mm), poza tym ma wąskie obręcze (tylko 19 mm wewnętrznie).

Droższy Level raczej nie jest warty dopłaty prawie 2 k, mimo lepszych kół, amora i manetki...

Co do osi to dla mnie kompletna abstrakcja. Rozumiem że w levelach są lepsze.

To co ja zauważam w specyfikacji to że Romet ma kasetę z mniejszym zakresem i 11 biegów a nie 12. To mnie głównie zastanawia i jest na korzyść Krossa. Cena/jakość uważam level 11 jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.12.2023 o 16:44, Rumcajs. napisał:

Za tą kasę jest taki wybór, ograniczać się do takich paździeży jak kross czy Romet to aż wstyd. 

Nie miałem nigdy więc pytam. Jeżeli te rowery są w czymś gorsze to wskaż proszę. Chyba że prestiż kolegom nie pozwala się na takim czymś pokazać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie miałem nigdy więc pytam. Jeżeli te rowery są w czymś gorsze to wskaż proszę. Chyba że prestiż kolegom nie pozwala się na takim czymś pokazać. 

Takie sranie gadanie kolegów powyżej, na niczym oprócz nieprestiżowej naklejce na ramie nieoparte. Niemniej jak chcesz uzyskać szacunek chłopaków ubierających się obcisłe lajkry to musisz wybrać inne marki, jeżeli nie zależy Ci na tym to weź krossa - i serio, wybierz tego który Ci się bardziej podoba, bo obydwa są OK.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...