Skocz do zawartości

[trenażer Elite Suito-T] Problem z montażem


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie 😕

Kupiłem Elite Suito-T i mam problem z poprawnym montażem, bo coś mi strasznie ciężko zmieniają się biegi, nie działa to jak trzeba.

Kupiłem kasetę Shimano 11-30, taką samą jak mam w Giancie TCR.

Według instrukcji przed największą zębatką nie idzie żaden dystans. Więc normalnie zakładam kasetę, dystanse pomiędzy każdą zębatką, zakładam rower, skręcam do kupy, ale zmiana biegów idzie z ogromnym oporem.

Załączam dwa zdjęcia, jak to wygląda.

Zauważyłem też, że tył ramy musiałby być wygięty do wewnątrz ~2-3 mm, aby mocno trzymał się na trenażerze na szybkozamykaczu.

Nie chcę regulować z tyłu przerzutki, bo jak zrobi się pogoda, to będzie rozregulowana względem koła.

20231213_124506.jpg

20231213_124456.jpg

Edytowane przez adrian_9908
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony nienapędowej spróbuj przełożyć srebrną tulejkę/nakrętkę na zewnątrz widełek. Upewnij się że w haki weszło dobrze/prosto. Powinno być zaciśnięte mocno ale bez przesady.

W rowerze nie masz sztywnej osi standardowo przy tarczówkach? Ten sposób podpięcia to jakaś rzeźba czy standard?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekładałem z dwóch stron tę mają tulejkę - obrazek. Ona musi być od strony kasety, bo jeśli nie jest, to ostatnia zębatka jest za blisko tylnego widelca i ociera się o górną część przerzutki shimano, lecą drobinki wiór plastiku. Także inaczej tego nie założę, ale wówczas nie mam najwyższego biegu 1x1 a jest 2x1 - zdjęcie.

Wydaje mi się, że i tak montaż do widelca jakby brakowało jakiejś konkretnej tulejki, bo otwory wyraźnie nie są spasowane od drugiej strony - obrazek.

W zestawie był jakieś adaptery, ale tylko to pasuje, co założyłem. Pozostałe są za grube, może raczej do XTB niż do szosy.

20231213_132005.jpg

20231213_132227.jpg

20231213_132040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sztywne osie w rowerze a w tym momencie skladasz wszystko na adapterach do qr, nie wiem jak jest w suito ale w direto xr w zestawie przychodza 2 tulejki na kazda ze stron trenazera i skrecasz to wszystko ośką która była zamontowana w kołach w rowerze 

EDIT:

Znalazłem gdzieś w necie zdjęcie z instrukcji - wsadzasz te 2 adapterki które tu widać i wszystko skręcasz ośką która trzymała koło w rowerze

rvz94plp6vg61.jpg.webp

Edytowane przez Setorix
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...