Skocz do zawartości

[MTB] +/- 6tys co szukać,kilka pomysłów,pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Bierz ten który Ci się podoba, a najlepiej przymierz do wymienionych modeli, salonów Speca, Gianta czy Orbei w Warszawie i okolicach jest sporo. Przy obecnych cenach naprawdę jest w czym wybierać, a koledzy wymienili sporo świetnych okazji. Ten karbonowy XTC i Epic to bardzo dobre propozycje, jak zamierzasz wymieniać jak coś się zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mareckiabc napisał:

i uwierz za każdym razem jak spojrzysz na Speca usmiech nie zejdzie z twarzy

A jak inni na niego spojrzą to urośniesz o 5 cm :) 

Bierz Speca - plus 100% do szacunku na dzielni.

Jest też Chisel w wersji srebrnej a nie czerwonej:

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/specialized-chisel-ht-comp-29-nx-2022-mtb-rower/138267701/p?queryID=6ed77301f7de4548c7aece26229de088&buscador_search

Dosatkowo na plus to o ile dobrze widzę nie mają jeż suportu pressfit tylko normalny, gwintowany i fajne opony Specialized Fast Track 2,35"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Meridy?big nine limited albo big nine Pro cenowo 4,5tys i 6tys

Wiem ze amor za slaby pod moja wagę i hamulce szroty ale reszta wypada bardzo solidnie

nie dość ze ładne to jeszcze dość tanie i dobre lekkie ramy

3 minuty temu, Greg1 napisał:

A jak inni na niego spojrzą to urośniesz o 5 cm :) 

Bierz Speca - plus 100% do szacunku na dzielni.

Jest też Chisel w wersji srebrnej a nie czerwonej:

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/specialized-chisel-ht-comp-29-nx-2022-mtb-rower/138267701/p?queryID=6ed77301f7de4548c7aece26229de088&buscador_search

Dosatkowo na plus to o ile dobrze widzę nie mają jeż suportu pressfit tylko normalny, gwintowany i fajne opony Specialized Fast Track 2,35"

No jest ładny nie powiem ze nie👍ale amor judy odradzali i nie ma rozmiaru XL 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Greg1 napisał:

A jak inni na niego spojrzą to urośniesz o 5 cm :) 

Bierz Speca - plus 100% do szacunku na dzielni.

Jest też Chisel w wersji srebrnej a nie czerwonej:

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/specialized-chisel-ht-comp-29-nx-2022-mtb-rower/138267701/p?queryID=6ed77301f7de4548c7aece26229de088&buscador_search

Dosatkowo na plus to o ile dobrze widzę nie mają jeż suportu pressfit tylko normalny, gwintowany i fajne opony Specialized Fast Track 2,35"

Myślę, że kupujac Speca nie o szacunek chodzi 😉 bo to bardzo dobre rowery i tyle w temacie 😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.tradeinn.com/bikeinn/pl/scott-scale-960-29-sx-eagle-trigger-12s-składane-rowery-elektryczne/140237188/p?_gl=1*wapy8x*_up*MQ..&gclid=Cj0KCQiAyeWrBhDDARIsAGP1mWRUeTYUL6ZM_YHWUayr5FXOnwgDNgzs8w0NtnXt00EkyHV4biC1UcgaAhKEEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

co to wogole za strona i skad to przywożą? zamawial tam ktoś już?

a co do wymienianych wcześniej to zapomnieli juz wszyscy o scott czy po prostu coś nie tam z nimi? bo kiedys to dopiero byl respekt jak ktos mial scotta👍

Nigdzie nie ma tego roweru🤣Przynajmniej nie w wersji XL Specialized Chisel

Ale serio jak byl by w tym kolorze srebrnym to bym go wzial w tej cenie jeszcze dzis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hiszpania. Wysyłka za free sam zamawiałem ostatnio jak i bardzo dużo osób. Sklep polecany i pewny. Uzupelniają rozmiarowke co jakis czas a i cena potrafi bardzo spaść trzeba obserwować.  

Judy gold jest już ok.

Do tego nigdy nie kupisz skladaka, że wszystko będzie w nim naj.

Edytowane przez mareckiabc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott w przeciwieństwie do wymienionych wcześniej marek nie daje dożywotniej gwarancji na ramę, jak to coś zmienia. Z tego co widzę to nie posiada bębenka XD pod sensowne kasety 12 rzędowe. Do tego jest jednym z najdroższych rowerów z wymienionych w tym temacie. Żeby to jeszcze karbonowe było...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj z przymiarką roweru to jest nalepsza rada jaką dostałeś w tym wątku. Pytasz to Ci ludzie doradzają. Zobacz sobie, ze jeździłeś na rowerze o kwadratowej geometrii. W rozmiarze XL  w tej meridzie rura górna jest krótsza niż w chiselu w rozmiarze L nie wiele ale jest. Tam samo reach chisel L - 455 w XL 480 ten Twój big nine XL 429 . Nie patrz co jest na metce bo ja np mam jedne podkoszulki S a drugią L mimo, że mój rozmiar to M.
Kumpel kupował przy 188 XTC SLR i ja mu mówiłem XL na bank, poszedł do sklepu to na XL wisiał na jajach, kupił L i jest zadowolony.

A co do samego Chisela to po za ramą on nie ma nic lepszego od tej Almy h20 no może opony więc rama super - pod dalsze upgrady tak. Ale pierwszy to będą koła za 2 koła więc przemyśl sprawę.
 

Edytowane przez Molekpl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Greg1 napisał:

Mi wg rozmiarówki Cube wychodziło L - mam 183 cm wzrostu i 87 cm przekrok, a jak wsiadłem na L-kę to czułem się jak na jakimś wielkim monstrum. Finalnie kupiłem Kellysa Gate 30 w rozmiarze M, więc, tak jak pisze kolega powyżej, trzeba się przymierzyć 

Ten Gate 30 w białym kolorku piękny👏👍

11 minut temu, marcin_ostrów napisał:

Chisel , nie słynący ze sztywności i 115 kg .... hmmmm :)

No sorry.postaram się dociąć do wiosny👍

Ale tak poważnie to wychodzi że jednak ciężko coś dobrać dla byka jak ja.takze słucham dalej chociaż ten spec mega fajny

56 minut temu, Molekpl napisał:

Słuchaj z przymiarką roweru to jest nalepsza rada jaką dostałeś w tym wątku. Pytasz to Ci ludzie doradzają. Zobacz sobie, ze jeździłeś na rowerze o kwadratowej geometrii. W rozmiarze XL  w tej meridzie rura górna jest krótsza niż w chiselu w rozmiarze L nie wiele ale jest. Tam samo reach chisel L - 455 w XL 480 ten Twój big nine XL 429 . Nie patrz co jest na metce bo ja np mam jedne podkoszulki S a drugią L mimo, że mój rozmiar to M.
Kumpel kupował przy 188 XTC SLR i ja mu mówiłem XL na bank, poszedł do sklepu to na XL wisiał na jajach, kupił L i jest zadowolony.

A co do samego Chisela to po za ramą on nie ma nic lepszego od tej Almy h20 no może opony więc rama super - pod dalsze upgrady tak. Ale pierwszy to będą koła za 2 koła więc przemyśl sprawę.
 

Moja Merida była właśnie idealna w wersji xl i jaja miałem na 85cm na środku ramy.najgorsze jest to że nie ma gdzie tych specy przymierzyć bo ciężko je dostać.ewentualnie może inne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Co komu pasuje...  186 cm i XL ?  Przypuszczam, że wątpię, ale co kto lubi...  Przekrok 85 ?  Przykładowo ja mam 84 przy 1.8 m, i Scale M, tyle że tak miało być (L mierzony pro forma był za duży - delikatnie czułem górną rurę, a dla mnie to od razu dyskwalifikuje).  1 cm zapasu może być, ale na pewno nie w MTB, chyba że to będzie bułkowóz...  Oczywiście rower rowerowi nierówny, ale w większości przypadków XL nie jest dla osób o podobnych wymiarach - chyba, że ktoś ma wyjątkowo długie kończyny, a z danych wynika, że tak nie jest w tym przypadku.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, grzes2035 napisał:

Ten Gate 30 w białym kolorku piękny

Ja akurat mam zielonego, rocznik 2020, jeszcze z napędem 2x10 na którym bardzo mi zależało. Ten biały wszedł w 2021 i miał już napęd 1x a ja kupowałem w listopadzie 2021 i udało mi się znaleźć jeszcze ten model z 2020 roku z napędem 2x chociaż były to czasy w których wszystko szybko znikało z powodu pandemii, bardziej w 2020 a w 2021 już się powoli uspokajało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto kupuje rower MTB patrząc na jakiś przekrok? To nie lata 90. Tym bardziej w Specu gdzie rury podsiodłowe są niskie i rower dobiera się wyłącznie długością a nie jego przekrokiem…

To właśnie jest problem wielu amatorów zwykłych MTB, a już większą padaczką się robi jak inni tacy sami zaczynają doradzać. 
Do autora: dowiedz się co to jest reach, stack, ETT, jak te wartości wpływają na rower w pozycji siedzącej i stojącej. Jest mnóstwo artykułów, filmów na YT które to objaśniają. Przeważnie będą to opracowania bardziej pod kątem rowerów z pełną zawiechą i prawdopodobnie enduro ale to bez znaczenia. Wtedy sam dojdziesz do wniosku jaki rozmiar będzie dobry. 
Na 1enduro Michał napisał obszerny wpis o geometrii i doborze rozmiaru rowerów z dzisiejszą geometrią. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...