Skocz do zawartości

[Niemcy] magnumoo


lukasz_w

Rekomendowane odpowiedzi

Ej, coś się stało z forum? Wszystkie moje dzisiejsze wcześniejsze wpisy zniknęły.

 

O.k., odpowiem jeszcze raz na to pytanie - sklep nie wygląda na legitny, ja bym tam nie kupował. Normalne, legalnie działające sklepy internetowe w Niemczech mają wiele rodzajów płatności, w tym Klarna, co jest dla mnie takim znakiem rozpoznawczym legalności sklepu. Jak widzisz takie coś to jest o.k.:

Screenshot_2023-12-11-21-37-17-201_com.android.chrome-edit.thumb.jpg.3f06746832366dac48b3107044b28d7b.jpg

Ten linkowany przez ciebie sklep tak nie wygląda, płatność tylko kartą kredytową jest pierwszym podstawowym znakiem lewego sklepu

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.01.2024 o 19:25, Agamon23 napisał:

Czy ktoś dostal zamówienie z tego sklepu? 

ja złożyłem zamówienie ale anulowałem, kasy nie chcą oddać. Liczę na chargeback z banku ale może być słabo. Sklep to ewidentny wałek - nic tam nie kupujcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja też zamówiłem i zapłaciłem za rower na magnumoo, roweru nie otrzymałem i nie chcą zwrotu pieniędzy, czy ktoś ma jakieś informacje lub podobny przypadek,
 
 
 
 
 
 
 
Ja też zamówiłem i zapłaciłem za rower na magnumoo, roweru nie otrzymałem i nie chcą zwrotu pieniędzy, czy ktoś ma jakieś informacje lub podobny przypadek,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pecio napisał:

@Wiktor182 nie licz na zwrot . Nie wiem czy wiesz na jakiej zasadzie działa chargeback .  Bez potwierdzenia z drugiej strony raczej nie ma szans.

No tak ale co mogę zrobić? Złożyłem reklamację i czekam. Zgłoszę jeszcze na policję dla formalności i ostrzegę kogo mogę w necie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiktor182 na policję możesz zgłosić. Od razu napiszę jaki będzie tego skutek. Po jakimś czasie otrzymasz urzędowe pismo - " z powodu nie wykrycia sprawców sprawa została umorzona "  Reklamację też możesz składać ale do sklepu porządnego a nie " do hakerów". Taki jest  finał  łakomiąc się na nie realne okazje, bez prześwietlenia sprzedawcy.

Moja rada- jak płaciłeś kartą . Kartę zastrzeż i do kosza. Wystąp o nową. I ciesz się , że tylko tyle straciłeś.

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 30.01.2024 o 08:15, Wiktor182 napisał:

No tak ale co mogę zrobić? Złożyłem reklamację i czekam. Zgłoszę jeszcze na policję dla formalności i ostrzegę kogo mogę w necie.  

No odrzucili charge back, także nic nie wyszło . Po cholerę jest ta usługa w ogóle ? i jeszcze kazali czekać 30 dni jakby od razu nie mogli tego odrzucić....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo charge back działa jak kupujesz u uczciwych sprzedających , którzy w razie potrzeby POTWIERDZĄ zwrot. Jak ktoś Ciebie wydymał to nie licz ,że potwierdzi jeszcze zwrot środków.  Tak działa ten mechanizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak, ale zdajesz sobie sprawę jak to idiotycznie brzmi, przy uczciwym sprzedawcy nie trzeba robić chargebaack - po prostu odda Ci kasę. W necie jest mnóstwo artykułów na portalach finansowych na jedno kopyto o tym jak działa charge back i nikt się nie zająknie o tym że potrzebne jest potwierdzenie sprzedawcy. Wszystko jest opisane w stylu: karta to świetne zabezpieczenie w zakupach on line, wystarczy napisać do banku i pieniądze wracają. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...