Skocz do zawartości

[Trenażer interaktywny] dylematy kupującego


spidelli

Rekomendowane odpowiedzi

@spidelli

Na Alle są te pedały za ponad 500zł, w rowertourze po 360zl, tylko trzeba parę dni poczekać.

No popieprzyło mi się bo dawno to robiłem.

Ten oring bierzesz z oryginalnych Xpedo CXR.

Sama ośka powinna wystarczyć (choć nie na pewno) 🤣

Oglądnij to :

 

 

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@dfq

Właśnie dlatego wolałem dopytać, bo może się te zestawy naprawcze zmieniły albo w ogóle rozszerzyli ofertę od tego czasu..

No niestety napaliłem się, chcąc mieć pedały na sobotę, więc kosztowało więcej niż mogło; później skoczę do CR we Wrocławiu to buty dobiorę. To są zwykłe bloki SPD?

Pedały i buty chętnie potestowałbym już od jutra, pomiar się nie pali.

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdych nowych pedałach masz bloki w komplecie. To jak już przytuliłeś geja to tylko buty zostały. A tak nawiasem to się pochwal jakie pedalstwo zapodałeś ostatecznie.... takie jak wyżej napisałeś?

No to za chwilę będziemy czytać ........."koledzy sezon mam z głowy tak mnie sponiewierały nowe pedały"🤣

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze jedno a zarazem najważniejsze zagadnienie natury technicznej. Jak będziesz @spidelli robił konwersję na ośkę  z pomiarem mocy to kupuj LEWĄ.. Lewa jest tkz master , a prawa jest rozbudowywująca do obustronnego. Inaczej się nie da.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak długo to trwało? 

Jakoś nie czułem potrzeby, nie mam bibsów, nóg nie golę ;) Do tego przestałem jeździć w rękawiczkach :) 

 

Mierzyłem dziś buty w CR. Normalnie noszę 42 - 42,5 nawet 43 - zależy od firmy. Mam szeroką płetwę a do tego chyba kość klinowata pierwsza jest u mnie wypukła, przez co buty dopasowane na długość często cisną mnie od góry. 

Wziąłem sobie Wasze rady do serca i zgarnąłem rozmiary 44 i 45 Shimano XC300, DMT KM4 i Fizik Terra Atlas i nie mogłem się zdecydować. Poprosiłem o pomoc sprzedawcę a ten kazał mi mierzyć 42 i 43. W tych rozmiarach XC300 był za wąskie, Fiziki trochę lepiej dopasowane, DMT też. Ale ponieważ sczyściłem kartę wcześniej (na ośkę i pedały), to nie miałem na te Fiziki :) Stać mnie było na Shimano ale te, które nie cisnęły to straszne kajaki.

Buty więc wciąż do kupienia :) Sprzedawca młody chłopak, twierdził że też jeździ ale jakoś nie jestem przekonany, żeby te buty kupować na styk. Sam nawet przyznał, że tych butów się nie rozchodzi a stopa puchnie w czasie jazdy :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty Shimano masz w niektórych modelach wersję" wide" na szeroką płetwę. I jak Shimano to na Ciebie rozmiar 44. Shimano ma zaniżoną rozmiarówkę. Ja mam normalnie  44,5 /45  a rowerówki biorę 46 .

Popatrz na te buty . Powinny być super. https://www.centrumrowerowe.pl/buty-mtb-shimano-sh-xc502-xc5-wide-pd33529/    i 44  bierz.

Masz lepszy bardziej niezależny system dopasowania.

Nie są sztywne jak dechy wyczynowe , spokojnie można w nich chodzić.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak -szimano to trzeba brać rozmiar+1. Ale powiem wam ze mam ze trzy pary różnych modeli szimano i mimo ze ten sam rozmiar (45) to trochę się różnią szerokoscią i  długością (minimalnie).

Ale te płetwy mogą być ok. Najlepiej merzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

@pecio Dzięki, na pewno spróbuję 👍

@dfq tylko czego oczekiwać przy mierzeniu? W normalnych, sportowych butach - a takie noszę - najchętniej wygodne, biegowe - i koniecznie czarne, bo z daleka udają półbuty ;) mierzę, żeby były dopasowane ale nie cisnęły. A czego szukać w rowerowych? Mają mieć więcej luzu w zapasie?

 

Jeszcze jedno - @dfq musiałeś coś wycinać z podeszwy, jak Shane (ok. 17 minuty)?

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej żeby absolutnie nie cisnely na szerokosc. Na dlugosc tak co najmniej z 0.5cm luzu. No nie rozejdą się.

Shane nie wstawił uszczelniającego oringa (z Xpedo)

W jednym bucie coś tam podskrobałem z dołu  boku powierzchnię w innym nic nie robiłem i się kręci bez obcierki. Zależy od bieżnika.

Edytowane przez dfq
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Też zauważyłem, że gumki nie założył :) Ale skasował luz wzdłużny typ kapslem - a tamten gość tego nie zrobił prezentując ten luz.  Mimo to oring musowo przełożyć :) 

Co do butów - czyli klasyka - dopychamy stopę na maksa do przodu i powinien palec wejść za piętą - jeśli idzie o długość.

To teraz się przyznam, dlaczego sprawy nabrały takiego przyspieszenia - żona wyjechała na corpoweekend, mam trochę luźniejszą smycz 🤣

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelli to korzystaj z okazji na maksa.  Czyść konto do zera a jak Pani Spidelliowa przyjedzie to powiesz ,że to północno koreańnski haker.🤣 A buty rowerowe dobierasz na innej zasadzie niż takie "spacerówki". Przy SPD but musi trzymać nogę jak w dybach ale na długość dobrze jest wziąć luz . I nie przejmuj się ,że to wygląda  jakbyś  kajak założył. Tak ma być.

Zapięcie  przy próbie szarpania nogą nie ma prawa ani drgnąć i nogą nie może latać góra dół na podbiciu. W środku ma być wygodnie bez uciskania na boki i na długość.

A skrobać nic nie musisz , powinny być przy blokach dodatkowe blachy podkładeczki. Oczywiście nie wszyscy je dodają, ale można kupić. Groszowa sprawa. Bo faktycznie w różnych butach różnie się sprawy mają na lini pedał , blok.

Edytowane przez pecio
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pecio, @dfq Koledzy, zastanawiam się nad sensem tego hacka. 

Dziś odebrałem ośkę - 1238 zł. 

Pedały mogę odesłać i zamówić te tańsze- będą mnie wtedy kosztowały - 363,23 zł,

Do tego klej do gwintów, mogłem w markecie budowlanym ale wziąłem Park Toola - 79,14 zł.

Podliczmy - 1680,37 zł. Nieźle, prawda?

 

Niestety. Ośka przyszła goła, bez tego srebrnego oringu/pierścienia i bez nakrętki. To liczymy dalej - bo muszę to dokupić:

Zestaw naprawczy Assioma - 104,90 zł, 

Adapter do ładowania - 179 zł.

Zanim kupię, podliczmy - 1680,37 + 104,90 + 179 = 1964,27 zł. 

Za 2250 zł + 20 zł najtańsza przesyłka = Garmin  Rally XC100

305 zł różnicy... 

Wciąż niby warto, bo dokupię czujnik prędkości i zostanie na klika izotoników... Ale mam wątpliwości :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kombinował i łykną  te Garminki. Jest takie przysłowie co jest drogie to jest tanie , co jest tanie  to jest drogie. Mam bez kombinowania pedały z gwarancją .

Potem w miarę rozbudowywuje ekosystem .

A tak to mam misz masz.

Po za tym Garmin działa 120 godzin i jak coś to nie muszę szukać prądu ,żeby naładować. Wymieniam malutkie pastylki. Favero działa tylko 50 godzin jak dobrze pamiętam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mister @spidelli ......i co ?  Mamusia złapała za rękę wyciągającą kasę z konta ?🤣 Bo tak cichutko tutaj.

A z drugiej strony to odradzam pomiar mocy zwłaszcza obustronny. 😉 Przejedziesz koło komina a potem cała noc zarwana na analizach tych danych. Nowa dziedzina naukowa - słupkologia stosowana rowerowa.😁

Space Center Houston  mniej danych  miało z telemetrii promu kosmicznego.🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No dobra, ośka i pedały do zwrotu. Hacka nie będzie. Garminów chyba też nie będzie, nie jestem jednak przekonany czy mi to potrzebne. Cholernie droga się robi ta zabawa....

Skończę plan to zacznę po prostu jeździć, raczej nie będę się bawił na drodze w jakieś jednostki treningowe. W tygodniu po pracy będą szybkie rundy wokół komina, w niedziele - długie jazdy. Będę też rotował rowerami i raczej nie będzie mi się chciało przekładać pedałów, może przed niedzielą. Ale nie po pracy.

Po prostu za mało argumentów, żeby wybulić 2250 za pedały, 500 - 600 za buty i ze 100 - 200 za czujnik prędkości.

 

Jak poczuję, że mi coś brakuje to się do tematu wróci i mamusia się nie smuci ;)

@pecio - jak zwykle napisałeś zanim ja skończyłem :) 

I czytasz mi w myślach chyba :D 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Mam być do bólu szczery ...... podjąłeś bardzo słuszną decyzję. Na tym etapie i przy tym czasie "wkładanym" w rowerowanie  byłby to przerost formy nad treścią.  Najważniejsze jak zawsze pisałem to jeździć i wsłuchiwać się we własny organizm. To najlepszy na tym etapie system treningowy.  Robić bazę , bazę i jeszcze raz bazę. 

Co innego jakbyś mógł  beztrosko walić kilosy  dzień w dzień.

Ale buty  np.  takie    https://www.centrumrowerowe.pl/buty-shimano-sh-mt502-mt5-pd28429/

i pedałki Shimano     https://www.centrumrowerowe.pl/pedaly-rowerowe-shimano-spd-pd-m540-pd8272/      to bym jednak kupił.

O wiele wzrośnie twoja efektywność i zaczniesz się przysposabiać  do "systemu" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudziłem się dzisiaj z pewnym niepokojem 🤣

Masz rację, kupiłbym "na siłę". Jak będzie mi brakowało jak powietrza to kupię bez dylematów.

Coś na osłodę może będzie. Czekam na te pedały CXR w mocnej przecenie, o której wspominał @dfq.

Chyba są sensowne?

Buty będę mierzył jutro - akurat te Wide, które linkowałeś wcześniej są tylko stacjonarnie w Wawie i Wro.

Ewentualnie te Fiziki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...