Skocz do zawartości

[korba] Jaka korba do napędu Cues 2x11?


DiMoonn

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dosyć trudny temat, który próbowałem rozgryźć samodzielnie, przez serwis autoryzowany Shimano, przez same Shimano. Ale jasności nie mam.

A co mam:

  • przerzutka tylna CUES RD-U6020 11
  • kaseta CS-LG700 11-speed Linkglide Cassette 11-45
  • manetka prawa tylna XT Linkglide SL-M8130 I-Spec EV 11-s
  • manetka przednia lewa Deore chyba 6100 I-Spec EV
  • suport TOKEN NINJA BB841T-41 BB86 / BB92 PRESSFIT (8566846771)


Pytanie jest takie, obecnie mam korbę Shimano Deore M-4100-2B, 36-26 Hollowtech II. Chcę ją wymienić na korbę Linkglide o podobnych zębatkach, są takie, FC-U6000-2B 36-22T. Z tym że nie mogę się połapać czy jest wsród nich kompatybilna z Hollowtech II. Bo przy takiej, przy której jest opis że to Hollowtech II, zębów jest 46-32T. Natomiast ta wspomniana ma 2-PIECE CRANKSET. Nie wiem czy jest to kompatybilne z Hollowtech II i z moim suportem. 

Napęd działa, w sumie nie mam problemów, ale chciałbym mieć kompletny zgodny z Linkglide napęd.

Dziękuję z góry za konsultację.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hollowtech odnosi się do konstrukcji ramion korby. Standard osi definiuje "2 piece crankset".

"Hollowtech II" = puste ramiona + dwuczęściowa konstrukcja z wałem 24mm.

"2-piece crankset" = ramiona z kutego ceownika + dwuczęściowa konstrukcja z wałem 24mm.

W obydwu wspomnianych korbach będzie pasował ten sam suport.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System LG ma grubsze zębatki tylko kasety oraz liniowy ciąg linki tylnej przerzutki (taki sam dla 9, 10 czy 11rz) przez co potrzebna dedykowana przerzutka tył i manetka. Inne elementy są tożsame z systemami mtb.

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - w rowerze mojej żony jest napęd Linkglide - manetka, przerzutka, kaseta, łańcuch i normalną tarcza z przodu - zresztą w zeszłym roku były już napędy Linkglide ale tarcze i korby zaczęto produkować dopiero w tym roku.

Myślę że przerzutka Linkglide pracowałaby na każdej kasecie - tylko pewnie nie byłaby ( jak obiecuje producent) tak trwała jak Linkglide - bo czemu nie? Jedyne co ma inny sposób pracy to manetka i przerzutka - obie muszą być systemu Linkglide.

Edytowane przez PiotrWie
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DiMoonn napisał:

@KSikorski dzięki, myślałem że Hollowtech II odnosi się do wału, takiego z wielkim widocznym otworem. A jak jest otwór widoczny mały to wał jest mniejszy, stosownie do otworu. Skutki humanitarnego wykształcenia. Jestem grafikiem 🤪

Myślałem że humanistyczne 😄

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę szersza. Włazi na zwykły bebenek HG 10s. Bardziej wystaje w stronę szprych niż kaseta 11s MTB HG. No i shimano uczula na możlowość zmielenia przerzutki przez koło jesli nie będą spełnione pewne warunki...

https://si.shimano.com/en/dm/LARD003/caution_linkglide_11_speed_spec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...