Skocz do zawartości

[Strava -> Garmin Connect] Przeniesienie aktywności z Strava do Garmin Connect


Clover93

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

czy jest możliwość przeniesienia (około 2000) aktywności z Strava do Garmin Connect? 

Ostatnio kupiłem i zacząłem jeździć z Garmin Edge 830 co przyczyniło się do rozpoczęcia przygody z Garmin Connect i obecnie mam automatyczną synchronizację z Garmina do Strawy, lecz fajnie byłoby mieć te archiwalne dane na Garminie aby mieć pełne statystyki (np dla najdłuższego dystansu, przewyższenia itd). 

Czy jest możliwość przeniesienia tych danych? 

Niestety Tapiriik nie działa już w tą stronę. 

Pobrałem dane z Strava, lecz tam są rozszerzeniem *.tcx.gz, niby da się rozpakować do samych *.tcx ale i tak na Garminie otrzymuję komunikat "Wystąpił błąd podczas przesyłania. Spróbuj ponownie."

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zaczyta? Na endomondo kiedyś siedziałem - jak zamykali, to zrobiłem zapisanie całej historii, wszystko hurtem wczytałem w garminie przez www na komputerze.

I mając podpiętą wcześniej stravę z tego co pamiętam, to wszystkie mi się stopniowo posynchronizowały.

 

Wcześniej popełniłem błąd, bo zacząłem wrzucać i na garmina i na stravę i miałem duble. Skasowałem całą historię i jeszcze raz wrzuciłem.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem że część plików była z rozszerzeniem .gpx (800 plików) i udało mi się bez problemu przerzucić je ale dodało mi je jako "inne" a nie kolarstwo i chodzenie 😕 

Jak ręcznie któryś zmieniałem jako kolarstwo to w statystykach poprawnie się wyświetla ale w rekordach nie zaktualizował się. 

 

W wolnej chwili będę kombinował z pozostałymi bo widzę że są jeszcze *.tcx.gz, *.gpx.gz, i *.fit.gz może uda się je przerzucić jakoś po rozpakowaniu/konwersji. 

 

Tylko boli mnie to że jako typ sportu dodają się "inne" a masowo chyba tego nie da się zmienić.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie był problem formatu pliku, tylko to, że Strava z nieznanych przyczyn dodała do plików tcx a początku przed deklaracją XML 10 spacji, które powodowały błąd. 

 

Dane wszystkie się wgrały, problem w tym, że pliki .gpx nie zawierały danych na temat sportu (więc wgrały się jako inne) a pliki .tcx miały sport ustawiony jako "Running" mimo że w większość powinna to być jazda rowerem.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć 

Podpinam się pod temat .

Posiadam Garmin Edge 830 + Fenix 7 .

Aktywność rowerową uruchamiam na liczniku i docelowo pojawia się ona w Garmin Conect .Nie widać tej aktywności natomiast w zegarku .

Czy jest sposób aby aktywność zarejestrowana przez licznik była widoczna również w zegarku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Garmin może zaczytać rekordy z plików gpx, skoro te pliki ich nie zawierają? Może tylko sam wyznaczyć rekordy po importowaniu, takie jakie są tam dostępne. Poza tym, w gpx pewnie nie będzie danych na temat kadencji i pulsu (teoretycznie jest możliwe umieszczenie tam tych danych, jako rozszerzenia standardu ale nie wiem czy Strava to robi i czy Garmin to obsługuje przy imporcie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...