Skocz do zawartości

[4000] 15 km do pracy, wyprostowana pozycja, damski


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czytam posty szukamy próbuję być mądrzejsza...ale ja się chyba kompletnie nie znam na rowerach :(

Poszukuję roweru do jady do pracy, jakieś 15 kn w jedną stronę. Swoje lata już mam więc chciałabym żeby rower był wygodny, najlepiej w pozycji wyprostowanej.

Jeździłam na Krosie Trans i wydawało się ok, ale z czasem, może przez wiek roweru (był serwisowany) jechało się bardzo ciężko i bolał mnie po jeździe kręgosłup.

Dlatego planuję wymianę proszę o pomocy. Moje potrzeby

1. to w miarę prosta pozycja

2. raczej lekkie szybki rower

3. dobrze jakby miał niską ramę

4. i na lata, zebym zaraz nie musiała go wymieniać

Mam 46 lat, nie jestem kanapowcem, trochę biegam, 63 kg, 166 cm

Z tego co polecacie to wyczytałam, że  decathlonowy elops 900 jest ok

Budżet do 4 tyś, ale mogę coś dorzucić

Dzięki za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Elopsem 900 nie będzie wyprostowanej pozycji. To musi być trekking? Jeśli nie to ja od siebie polecałbym coś w rodzaje tego Marina jest akurat ostatnio sztuka w twoim rozmiarze w bardzo dobrej cenie. :) https://bike-project.pl/pl/p/MARIN-STINSON-ST-2/5383

Poza bardzo komfortową geometrią ma szerokie kapcie co też przełoży się na komfort. Za resztę doposażyć go wedle uznania. (błotniki, bagażnik, oświetlenie itp.)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Codziennie w drodze do pracy mijam panią, która jedzie... nie... walczy z oporami i na siłę próbuje się pochylić aby jakoś ten jej kloc się toczył, a jest to właśnie Trans.

Wyprostowana pozycja jest dobra do wcinania chipsów siedząc na kanapie, a nie do wprawiania roweru w ruch.

Oczywiście nie można popadać w skrajności, bo rower o geometrii, która wymusza pochyloną sylwetkę na dłuższą metę też nie będzie wygodny.

Powinnaś celować w rower crossowy / fitnes. Nie sugeruj się brakiem akcesoriów typu błotniki itp. bo do każdego da się domontować, a nawet po dodaniu niezbędnych nie dobijesz do wagi trekkinga.

Zaraz będą Ci polecane rowery ze sztywnym widelcem, bo wg. wielu amor o skoku 60mm to tylko zbędny balast i owszem to prawda o ile rower jeździ po gładkich jak stół ulicach, ale jeżeli masz zamiar jeździć choć trochę po szutrach, czy nawet po bruku, to nawet podstawowy amor w crossówce coś daje.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PaulinaPC zielony trans 3.0 to Ty? :D

Przymierz się do Author'a Integra.

Nie jest to jakiś wypas, ale... 

Jest lekką crossówką z bardzo fajnie = płynnie i miękko pracującym amorem nawet pod niską wagą użytkkwnika, a przy okazji oferuje mocno wyprostowaną pozycję jak na tego typu rower i jest dość lekki + jest typową damką. Co prawda nie ma podgiętej górnej rury jak w transach, ale jak nie masz endoprotez obu stawów biodrowych to ogarniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o pozycja h na rowerze - całkiem wyprostowaną ( Comfort) to tylko ma krótkie, kilkukilometrowe przejazdy, trochę pochyloną ( Moderate) do wygodnej dłuższej jazdy ( np 15 km) , mocniej pochylona ( Sport) do szybkiej, ale niezbyt wygodnej jazdy. Ale zawsze można trochę skorygować mostkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja się dołączę do dyskusji- także poszukuję praktycznie takiego samego roweru dla mojej - dokładnie takie same wymagania.( waga wzrost ) 

Jazda szosowo leśna - nic więcej. MOże bioder nie ma wymienionych ale inne przypadłości wymuszające jazdę w miarę wyprostowaną. 

Na dzień dzisiejszy mocno zmodernizowany mostek  ( wysokość, pochył ) w 15 letnim rowerze.

 

Edytowane przez broda4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, PaulinaPC napisał:

Cześć,

czytam posty szukamy próbuję być mądrzejsza...ale ja się chyba kompletnie nie znam na rowerach :(

Poszukuję roweru do jady do pracy, jakieś 15 kn w jedną stronę. Swoje lata już mam więc chciałabym żeby rower był wygodny, najlepiej w pozycji wyprostowanej.

Jeździłam na Krosie Trans i wydawało się ok, ale z czasem, może przez wiek roweru (był serwisowany) jechało się bardzo ciężko i bolał mnie po jeździe kręgosłup.

 

 

 

Dotychczas jeździłaś te 30 km dziennie na tym Krossie Trans czy dopiero zamierzasz zacząć jeździć do pracy rowerem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję jeździć na Trans 4 damskim i krótka jazda była nawet przyjemna, ojciec po 4 km nawet myślał czy sobie nie kupić takiego, ale mu powiedziałem żeby poczekał z oceną jak wrócimy. Po 16km już nie chciał, nawet pod górkę miał problemy podjechać i musiał rower prowadzić a i pozycja już mu przeszkadzała a miał porównanie na tej trasie ze swoim obecnym rowerem gdzie podjeżdżał bez problemu i wygodnie. Jazda prawie wyprostowana na krotkim dystansie jest fajna ale jak nie jest jedyną opcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...