Skocz do zawartości

[Siodełko] jak dobrać szerokość


jarek74

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, jarek74 napisał:

A czyli mam kupować jedno po drugim i wydawać na marne kasę ,może za którymś razem się uda. Ja nie oczekuje tego żeby podać jakiej firmy siodełko tylko jaką mniej więcej szerokość.Czy stare mam za szerokie?Czy za wąskie? 

Tak niestety robi większość ludzi. Zawsze można próbować odsprzedawać później na olx i odzyskać choć trochę pieniędzy. Ja po latach testowania mam w garażu chyba z 6 czy 7 siodełek, wszystkie w rozmiarach około 140-150 mm bo mi rozstaw kości wyszedł 112 mm. Tak jak napisał ktoś powyżej, nie tylko szerokość jest ważna, dochodzi jeszcze długość, jak szybko siodełko się zwęża, czy jest płaskie, czy tył podniesiony, itp., itd. Ja akurat kupowałem używki z demontażu z nowych rowerów lub prawie nowe z testów innych ludzi jak trafiłem w dobrej cenie. Oczywiście sugerowałem się też trochę tym co piszą inni ludzie i jak jakieś siodełko było chwalone przez wielu to je próbowałem. Oststecznie (chyba) skończyłem na Specialized Bridge Sport 143 mm (Comp podobno troszkę wygodniejsze - jak trafię w dobrej cenie to też kupię). Napisałem chyba bo mam zamiar jeszcze przetestować Specialized Power Comp i może jeszcze Ergon SM Comp.

Z otworami też jest różnie, czasami wystarcza tylko kanał odciążający, takie wgłębienie wzdłóż siodełka a otwór często jest bardziej w celach wentylacyjnych. Często też otwory są twarde na krawędziach i powodują dodatkowy dyskomfort. Ja na Twoim miejscu zostałbym przy tych wymiarach 140-146 mm i nie szedł w węższe. Ale z dugiej strony jak nie spróbujesz to sie nie przekonasz i do końca życia będziesz sobie wypominał, że może jednak 135 mm byłoby lepsze :)

Podobno siodełka Bontrager można wypożyczać, testować do 30 dni i jeśli nie pasują to oddawać i testować następne. Znajdź w okolicy dystrybutora i dopytaj szczegóły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.Po dzisiejszej jezdzie (tylko 30km) wiem , że ból w kroczu nie był od szerokości siodełka. W niedziele zrobiłem 50 km. Ale podczas jazdy obserwowałem prawą nogę i stwierdziłem , że gdy pedał jest na dole mam za bardzo wyprostowaną nogę. Więc dziś na próbę opuściłem siodełko jakieś 2 może 3 mm . I o dziwo dziś krocze nie boli. A wcześniej po 40 minutach jazdy miałem ochotę wrócić do domu bo traciłem ochotę do dalszej  jazdy. Ale i tak planuję zakup siodełka z otworem i chyba wezmę taką szerokość jaką mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie cm? To właśnie mm potrafią robić taki efekt. Jak zaczną boleć kolana to jest za nisko. Czasami założenie pieluchy albo butów z grubszą podeszwą potrafi zepsuć jazdę. Tyłek ma tolerancję ale jak się ją przekroczy o milimetry to się zaczynają problemy. 

Tylko jak siodło jest niedobrane, bo problemy nigdy się nie kończą ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kipcior napisał:

To właśnie mm potrafią robić taki efekt. Jak zaczną boleć kolana to jest za nisko. Czasami założenie pieluchy albo butów z grubszą podeszwą potrafi zepsuć jazdę. Tyłek ma tolerancję ale jak się ją przekroczy o milimetry to się zaczynają problemy.

Zastanawiam się czy ja jestem inny 🤔 czy to może specyfika terenu po jakim się jeździ (na siedząco, na siedząco z obniżonym siodełkiem, na stojaka), ale kiedyś jak więcej jeździłem po asfalcie to również nie odczuwałem tak małej zmiany w ustawieniach czegokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...