Skocz do zawartości

[opony] Nie moge dopompować koła


Rekomendowane odpowiedzi

Obstawiam uszkodzony zaworek w dętce. Przy wyższym cisnieniu domyka się, blokuje i powietrze nie chce wchodzić (albo manometr jest walnięty).

12V pompka daje radę bez problemu napompowac powyżej 3 bar (taka najzwyklejsza, bez żadnej automatyki). Pod warunkiem, że ma sprawną końcówkę z dobrą uszczelką. A te na stacjach benzynowych zwykle (z mojego doświadczenia) mają uszczelkę kompletnie zużytą i żeby napompować koło (samochodowe) trzeba końcówkę mocno ręką dociskać do zaworka, bo inaczej powietrze zwiewa bokiem.

Edytowane przez Garlock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do roweru to może i lenistwo, ale jak się ma auto i wychodząc rano widzi się, że w którymś kole jakoś dziwnie opona jest płaska od spodu, to warto mieć jakąś pompkę, żeby podpompowac i dojechać do wulkanizatora a nie walczyć z wymianą koła. I osobiście wolę podpiąć pompkę do gniazda zapalniczki niż fundować sobie fittnes czymś takim:

image.png.f92f0063704d8d6000bc65aa7fd7fee4.png

A skoro w domu jest elektryczna, to czemu nią nie pompować roweru? Choć ja zwykle używam do tego lidlopompki, bo szybciej (nie trzeba wlec roweru do auta, szukać kluczyków, podpinać jej itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, RabbitHood napisał:

A w sumie mam pytanie zaczepne - jakim trzeba być leniwcem, żeby kupować elektryczną pompkę? :D

Jeżdżę na rowerze może 2-3 razy w roku, a autem jeżdżę codziennie.

8 godzin temu, Garlock napisał:

Obstawiam uszkodzony zaworek w dętce. Przy wyższym cisnieniu domyka się, blokuje i powietrze nie chce wchodzić (albo manometr jest walnięty).

12V pompka daje radę bez problemu napompowac powyżej 3 bar (taka najzwyklejsza, bez żadnej automatyki). Pod warunkiem, że ma sprawną końcówkę z dobrą uszczelką. A te na stacjach benzynowych zwykle (z mojego doświadczenia) mają uszczelkę kompletnie zużytą i żeby napompować koło (samochodowe) trzeba końcówkę mocno ręką dociskać do zaworka, bo inaczej powietrze zwiewa bokiem.

Manometry na pompkach sprawne, oba pokazują tak samo, pozatym czuć ręką że jest mało powietrza.

Co w takim przypadku? Trzeba wymienić dętkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...