Skocz do zawartości

[piasta przód] dt swiss 350 konwersja 15x100 na 15x110 boost


montell81

Rekomendowane odpowiedzi

Kupując piastę zadałem sprzedawcy to pytanie. Poinformował mnie, że wystarczy zmienic endcap'y. Dalej nie wnikałem, dopiero teraz czytając widzę, że różnica jest w położeniu tarczy. Sprzedawca albo mnie wprowadził w błąd, albo ma na to jakiś patent. Nie pamiętam niestety gdzie piastę kupowałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Poinformował mnie, że wystarczy zmienic endcap'y.

Minął się z prawdą. Mogłoby to być prawdziwe dla zmiany 9x100 -> 15x100.

Stosując adaptery (o ile nie masz centerlocka) tak czy siak musisz kręcić nyplami by ustawić koło w środku widelca.
Musisz więc zapłacić komuś kompetentnemu by to zrobił zachowując równy naciąg szprych.

Wartość handlowa koła spada do zera.

Narażasz się na problemy wynikające z przekręcenia nypli (nie wiesz czy starczy gwintu z jednej lub z drugiej strony).

To się moim zdaniem kupy nie trzyma.

Koniec końców prawdopodobnie będziesz musiał i tak wymienić piastę i być może szprychy.
Taniej wyjdzie sprzedać koło jak jest i kupić nowe koło o właściwym rozstawie.
Ewentualnie rozpleść, sprzedać piastę i zapleść na nowej piaście i szprychach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, montell81 napisał:

Kupując piastę zadałem sprzedawcy to pytanie. Poinformował mnie, że wystarczy zmienic endcap'y. Dalej nie wnikałem, dopiero teraz czytając widzę, że różnica jest w położeniu tarczy. Sprzedawca albo mnie wprowadził w błąd, albo ma na to jakiś patent. Nie pamiętam niestety gdzie piastę kupowałem. 

Dokładnie tak kolego. Masz endcapa i przeciągasz koło. Sam kupowałem 1700-ki na tych piastach z amora na boost i wsadziłem u siebie na zwykłą sztywną oś 15x100. Pierwsze słyszę o jakiś problemach. Ja endcapa miałem od razu i też kompetentnych ludzi od "przywrócenia" koła do zwykłej osi. No chyba, że są jakieś inne piasty DT co się nie daje. Przy czym kolo było w zasadzie nowe. Przy używanym dłużej na pewno bym szedł w nowe szprychy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obszedłem konwersję zakładając z lewej strony dwa dystanse z chińskiego zestawu adaptacyjnego. Montaż koła jest upierdliwy bo dystanse są luzem. Rozwiązanie było "na chwilę" więc nie przeciągałem koła. Było przesunięte widocznie w podkowie w lewo.  W praktyce nie zauważyłem żeby na cokolwiek to wpłynęło  poza świadomością jazdy dwuśladem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nowe to nic nie zmienia. A już na pewno jak masz koła tylko składane na 350-ce a nie systemówki. Ja też miałem prawie nówki. Potrzebujesz takiego adaptera jakiego ci podałem. Procedurę masz nawet na YT włącznie z przeciągnięciem na centrownicy. Co z tym zrobisz to Twoja kwestia. Jak pisałem ja już ten adapter miałem. Jak się boisz czy nie masz kogoś kto ci to zrobi to sprzedaj to co masz i kup nowe. Nic nie wymyślimy. Ja miałem o tyle kijowo, że potrzebowałem pilnie i chciałem mieć cały set kół systemowych  z takimi samymi obręczami i srebrnymi piastami DT plus średnie koło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2023 o 10:09, Dokumosa napisał:

Ew. można rzeźbić jakimiś półśrodkami typu: https://pl.aliexpress.com/item/1005004865255190.html

Pójdę chyba w tym kierunku. Szkoda mi sprzedawać prawie nowe koło. Z tymi adapterami myślę, że ze dwa sezony pojeżdżę, a potem pomyślę o nowym kole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...