Skocz do zawartości

[Który wybrać] Trek Marlin 4 2023 czy Marlin 5 2023


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

tak jak w temacie. Która opcja będzie lepsza i co za nią przemawia?

Rower głównie rekreacyjny, do tras kilkunasto kilometrowych dziennie, głównie płaskie nawierzchnie i trochę szutrówek. Spontaniczne wypady poza miasto gdzie będzie użytkowany na wiejskich drogach oraz asfalcie. Wstępnie myśle o trasach 20-40 km, ze względu na bycie nowicjuszem w kwestii rowerowej.
 

https://99spokes.com/en-EU/compare?bikes=trek-marlin-4-2023%2Ctrek-marlin-5-2023

Na „papierze” lepiej wypada Marlin 5, ale czy jest to na tyle zauważalna różnica przy wyżej opisanym użytkowaniu, by dopłacać 500 zł do nowszej generacji? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki za polecenie, ale pytanie brzmiało nieco inaczej

Ale przecież odpowiedział na pytanie - żaden z tych dwóch nie będzie dobrym wyborem bo to po prostu kiepskie rowery. Marlin 4 ma wolnobieg co w moich oczach go całkowicie dyskwalifikuje a do tego korby na kwadrat, niskie grupy sprzętowe, spreżynowe amory i koła z plasteliny (kumpel miał Marlina 5 to na centrowanie jeździł co miesiąc) i dalej mi się nawet nie chce wymieniać. Trek oferuje rowery w tej klasie cenowej tylko dlatego, że musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prostej drodze asfaltowej wyginał koła? Mi nie potrzeba roweru do nie wiadomo jakiej jazdy i po jakim terenie, dlatego opisałem to wyżej. Moze kolega nie potrafi jeździć, albo dbać należycie o sprzęt zgodnie z jego przeznaczeniem, albo przekracza normę kg? Tego nie wiem. 
Na YT chwalą kolekcje od 5 w budżecie do 3000, wiec dziwi mnie Wasza opinia na ich temat. 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, mKoch_94 napisał:

Na YT chwalą kolekcje od 5 w budżecie do 3000, wiec dziwi mnie Wasza opinia na ich temat.

No tak, w końcu nikt by nie kłamał na YT. Tylko tym się różni forum od YT, że tu masz użytkowników a tam naganiaczy/marketingowców/influencerów itp wynalazki.

Koniec końców to Twoja kasa więc wydaj ją tak jak chcesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koniecznie chcesz wybierać spośród tych dwóch w/w rowerów Treka, to lepiej wybrać Marlina 5 - ma przynajmniej hydrauliczne hamulce co będzie mogło robić największą różnicę spośród pozostałych komponentów, które są raczej dosyć porównywalnej klasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...