Skocz do zawartości

[rower unibike] czy to dobra firma?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niestety odradzam zakup od tej firmy sprzętów. O ile same rowery nie są  nienajgorsze (miałem wcześnie flite) i stosunek ceny do komponentów jest zachęcający to obsługa posprzedażna jest dramatyczna.

Kupiłem experta ( najwyższy model) - miał skrzywiony trójkąt i koło obcierało się z jednej strony. Niestety reklamacja nie została uznana - poradzono (!) jeżdżenie na cieńszej oponie ( przy której faktycznie koło nie obciera) niż 2,2 cala. 

Przy 2,2 koło z jednej strony dotykało trójkąta z drugiej było ok 4 mm luzu.

Jeżdżę w trasach gdzie potrzebuje minimum 2,2 :(

Dodam tylko, że po mojej "przygodzie" sklep/serwis, który reklamował rower u producenta zakończył współpracę z Unibikeiem ( a to był ich główny dostawca) i przerzucili się na Krossa.

Poradziłem sobie centrując - przeciągając koło w jeną stronę i zostawiam "dwa śłady" - no prawie :)  - ale chyba nie tak powinno jeździć na rowerze najwyższym z klasy?

  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem był od początku, ale "niewidoczny"  przy normalnym obrocie i na płaskim  obcieranie nie występowało -  ujawniło się dopiero na trasie na nierównościach po kilku dniach, jak się ujawniło zgłosiłem reklamację do sklepu ,oni w moim imieniu do producenta, ale reklamacja nie została uznana, przepletli koło w ramach "własnej" gwarancji - teraz sprawa wróciła bo wymieniam koło i operację trzeba powtórzyć - tak więc sytuacja przypomniała mi się i postanowiłem się podzielić nią z innymi.

Pozdrawiam.

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Przemek - problem w tym, że nie chciało mi się wtedy kopać z koniem, a problem został rozwiązany jak powyżej - teraz powrócił w związku z wymianą koła - niestety zakup to 2018 więc i rękojmia nie obejmuje - napisałem tylko tak aby podzielić się swoją przygodą - ku przestrodze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się wydawało, że krzywe widełki wychodzą od razu a tu niby wszystko cacy na tak zwanym stojaku czy po płaskim. To jak się przeciągło na jedną stronę to już w terenie nie ocierało ale co w takim razie było w tej normalnej eksploatacji. Coś mi tu się nie klei ta krzywa rama. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wiedzieć, jaki to sklep/serwis zakończył współpracę z producentem z powodu jednego klienta?

Gdyby wszyscy mieli takie podejście, w Polsce nie byłoby sklepów rowerowych - poza tymi należącymi do producenta.

Dla mnie coś nie gra w tej całej historii. Zadziwiające, że można bezproblemowo jeździć z krzywymi widełkami przez 5 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...