Skocz do zawartości

[Koło przednie] Montaż na sztywnej ośce - problem


Grrringo

Rekomendowane odpowiedzi

WTF.

Nie być może, tylko brakuje. Teraz mnie zaczęło martwić, że doginałeś amortyzator za pomocą zacisku.

Godzinę temu, ChuChu napisał:

Masz tam piasty Shimano? Sądziłem że ktoś sprawdził, pisząc o Endcapach, a nie walił na ślepo...

Ciekawa sprawa...

Zwracam honor poprzednikom. W tym modelu są łożyska maszynowe i End Capy.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czekam w takim razie na odpowiedź z serwisu Canyona. Dam oczywiście znać co oni na to. 

A jak wygląda w ogóle montaż takiego endcapa? Trzeba mieć jakieś narzędzia czy, jeżeli doślą to sobie z tym poradzę?

I czy przejmować się tym, że przez tę całą akcję zarysowałem sobie ten element (zacisk tarczy?) .. żeby mi to nie rdzewiało czy co... lepiej też wymienić?

10 minut temu, remover napisał:

Sorry, ale dobrze sprawdziłeś pudło od roweru, folie zabezpieczające, różne woreczki z kompletu?

Bardzo dobrze, bo szukałem woreczka ze smarem montażowym który w teorii powinien równieżbyć. Myślę, że taki element rzuciłby się w oczy.... poza tym on nie powinien być luźno chyba prawda, tylko spasowany z piastą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między tarczę a dyski były włożone takie kartonowe wkładki. W piastę z obu stron plastikowe zaślepki. Sprawdze jeszcze raz jak wrócę do domu ale na 99.9% nic tam nie zostało. Ten endcap nie jest taki mały no i w tych kartonowo-plastikowych wypełnieniach na pewno by mi się rzucił w oczy/poczułbym go. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. piasta około 100 zł a wysyłka z Niemiec pewnie 150 ;) lub odesłanie całego roweru jeszcze więcej... Nie chcę nic od nich "wyciągnąć" tylko móc użytkować rower, za który przecież niemało zapłaciłem. A za  uratowanie wizerunku przecież nie da się zapłacić MasterCard ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak przewidywałem, dobry temat 🙆‍♂️

 

To teraz mi powiedzcie - co się stało, że ten endcap przepadł, przecież to przykręcane a nie wtykane ustrojstwo jest 😲

5 godzin temu, ChuChu napisał:

Zwracam honor poprzednikom. W tym modelu są łożyska maszynowe i End Capy.

 

EDIT...

 

Dobra, już widzę. Na stronie Canyona jest MT400-B w opisie, a na zdjęciu autora wątku jest TC500-15-B 🙃

 

 

 

Edytowane przez cervandes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja wydaje się być nowocześniejsza. No bo i łożysko maszynowe i wtykane endcapy a nie nakręcane. A czy to lepiej czy gorzej - to by mógł zweryfikować jedynie czas i używanie obu modeli w tych samych warunkach testowo. To są pierwsze kroczki Shimano w temacie łożysk maszynowych, przez wiele lat producent stronił od nich a nawet robił grafiki i artykuły o rzekomej przewadze ich łożysk skośnych nad maszynowymi. No ale poszli po rozum do głowy i zaczęli pierwsze modele na maszynach wypuszczać...

Dla nas to zdecydowanie dobrze, bo będzie z czasem można spróbować piast Shimano. Po tym, jak króliki doświadczalne troszkę na nich pojeżdżą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to teraz mam stresa ze jednak znajde tego capa w tej plastikowej osłonce co była na kole :D

Rano taki pewny byłem ale skoro to jest wciskane... to już niczego nie jestem pewien. Tylko nie wiem czy wtedy sie cieszyć czy jednak płakać że taka akcja i tyle osób zaangażowanych w poszukiwanie przyczyn :D no cóż za kilka godzin się okaże... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...