Skocz do zawartości

[cross czy trekingowy] pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Nie znam się na sprzęcie rowerowym kompletnie, obejrzałem pare filmików na temat rodzajów rowerów i sam nie wiem, z tych materiałów które obejrzałem wynikałoby że trekingowy albo cross...

Potrzebuję wygodny, niezawodny rower do poruszania się zarówno po mieście jak i dalszych trasach, wstyd przyznać póki co jeżdzę rowerkiem za 200zl z olx xD codziennie rano po 30km i bardzo to polubiłem, zamierzam robić sobię dalekie wyprawy

 

czy do 3k znajde coś? ewentualnie do tych 5-6k ale wiadomo nie przelewa się i tak na raty pójdzie częściowo albo w całości.

prosiłbym o info na co zwracać uwagę, a najlepiej bym prosił o konkretne linki, jestem całkowicie zielony.

Za kazdą wypowiedź z góry dziękuje i pozdrawiam

 

ps. męski 178cm 85kg

 

cos takiego?

https://allegro.pl/oferta/rower-cross-storm-aero-5-meski-hydraulika-shimano-13416336822?fbclid=IwAR3v2MogLqzoyiQq-2SZtWwOSOPhJYGrMX459Nv-UHlZW9cD9ezM_-DswOs

Edytowane przez nowyBIKE1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wkleiłeś przekracza moją wyobraźnię. Rozumiem że w tanim rowerze muszą być podzespoły marnej jakości, ale żeby wszystko było podane bez marki ( " przerzutka zewnętrzna", " widelec amortyzowany" ) to już przesada. Czyli montują to, co im się uda kupić najtaniej a klient ma to przyjąć. 

Przeszukaj w tym temacie ostatnie 2 tygodnie, będzie taki h tematów z 10 - z konkretnymi linkami i komentarzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To co wkleiłeś przekracza moją wyobraźnię. 

Widocznie twoją wyobraźnia nie ogarnia prostego portalu aukcyjnego, za dużo tekstu, za dużo informacji, po pierwszych wersach nie chce ci się już czytać kolejnych

 

1 godzinę temu, nowyBIKE1996 napisał:

czy do 3k znajde coś? ewentualnie do tych 5-6k ale wiadomo nie przelewa się i tak na raty pójdzie częściowo albo w całości.

Kup sobie gianta roam 1. Wydasz około 4500 a będziesz miał crossa, do którego nie można się przyczepić. Wszystko co tańsze będzie miało zastosowane kompromisowe rozwiązania 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zdecydujesz się na wydanie tych pieniążków na sensowny rower jak proponuje kolega powyżej to tańszych ofert szukaj wyłącznie w Decathlonie. Są liderami w kategorii cena/jakość a poza tym masz realną gwarancję. W innych firmach często usłyszysz że awaria jest na skutek winy użytkownika i za naprawę "gwarancyjną" każą Ci zapłacić.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decathlonowy riverside 920 ale tam masz napęd 1x, co kto lubi 

 

Btw gdzie ty mieszkasz, że 100km masz do dystrybutora gianta, nie wierzę, że są takie miejsca w Polsce 

Cytat

druga kwestia w sklepie stacjonarnym nie dostanę na raty 0 o czym napisałem w temacie...

Dlaczego nie? Przecież większość firm działa zarówno stacjonarnie jak i www. Po prostu w szczycie sezonu nie każdy ma czas aktualizować sklep internetowy 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez uprawnień ani wozu to spooro

 

120km autostradą, żeby rowerem jechać to z 200km

fajnie że w waszym odczuciu to mało dla mnie sporo, samochodu szukałem do 50km a po rower będę jechał 2 busami, następnie miejskim autokarem -> 120km pociągiem potem jeszcze 3 tramwajami by na końcu 200km wracać świeżo kupionym rowerem? xd

już pominę że dzień sam dojazd a powrót? ...

z kimś by pojechał ale gdzie ten rower wsadzę? nie znam nikogo z obszernym samochodem albo busem

przypominam że jestem amatorem nie roweromaniakiem, prosiłbym trochę bardziej zdroworozsądkowo :P

Edytowane przez nowyBIKE1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, nowyBIKE1996 napisał:

przypominam że jestem amatorem nie roweromaniakiem, prosiłbym trochę bardziej zdroworozsądkowo :P

Ale to było zdroworozsądkowo - do stolycy województwa i zarazem najbliższego w miarę dużego miasta mam 113 km i jak mam tam jechać to się nawet nie zastanawiam ile to kilometrów i jaka wielka wyprawa tylko jadę. W tamtym tygodniu byłem 2 razy. Fakt, mam samochód i większość trasy po ekspresówce ale jak auto było w naprawie to pociągiem też jeździłem, nawet wygodniej bo można przymulić w podróży :) , ale też fakt, że mam bezpośrednie pociągi. Nie wierzę, że w obecnych czasach gdzie w większości rodzin są 2 samochody a większość 18-latków ma co najmniej stare bmw 3, golfa albo inne auto nie masz nikogo z rodziny albo kumpli kto ma jakieś kombi i nie mógłby podskoczyć z Tobą do tego Krakowa

Edytowane przez Greg1
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeprowadziłem się tydzień temu w okolicy to właściwie nie mam nikogo :P

jest pociąg z przedziałami dla rowerów, coś wymyślę

 

a jeszcze pytanie, polecacie giant roam 1, a co z giant roam 0?

np:

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-giant-roam-0-disc-gwarancja-CID767-IDTZt7E.html?isPreviewActive=0&reason=extended_search_no_results_last_resort&sliderIndex=5

 

używka ale cenowo by mi grało

Edytowane przez nowyBIKE1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nowyBIKE1996 napisał:

jeszcze pytanie, polecacie giant roam 1, a co z giant roam 0?

1 ma napęd 2x10 a przy 0 jest 2x11, reszta jest taka sama

Ogólnie różnica w cenie zakupu jest dość duża jak na jedną koronkę więcej. Tym bardziej, że ciągle mowa o rekreacyjnym rowerze, gdzie to minimalnie ciaśniejsze stopniowanie nie ma żadnego znaczenia 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...