Skocz do zawartości

[upgrade] rift zone 2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim , 

No właśnie, upgrade czy wymiana całego sprzętu. Niewiedząc czego chce od życia, zakupiłem Marina Rift Zone 2 z 22r czyli trailówke. Po paru miesiącach wiem już, że jarają mnie trasy enduro i przede wszystkim chciałbym z nich czerpać przyjemność. Czy jest możliwość i sens dostosować obecny sprzęt pod enduro ? Czy lepiej po prostu kupić sprzęt przeznaczony typowo do tego ? 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu dostosowywanie. Do zmiany była by rama, widelec opony i hamulce, a w miarę postępów też koła. Aaa - rama :) .  Pytanie, czy w kilka   miesięcy nabyłeś już takiego skilla, że to rower cię ogranicza. Czy twoje skoki i prędkości przekraczają możliwości tego roweru? Jeśli tak to trzeba poszukać nowej maszyny. W podobnej jęk ten cenie (nowych) szukaj u Dartmoora albo  Canyona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za młodych lat jeździłem na bmxie, trochę inny świat, ale bardzo dużo mi to dało. na pewno skoki, dropy nie są ograniczane sprzętem bo ogranicza mnie jeszcze głowa. Natomiast na odcinkach technicznych, szybszych czuje, że amortyzator nie wyrabia. Tam gdzie są korzenie i kamienie czuje się jak wytrącająca prędkość  piłeczka pingpongowa. Spróbuje wypożyczyć jakiś sprzęt do enduro i zobaczyć jakie będą odczucia w jeździe. I wykluczyć  brak odpowiedniego skilla 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno docenisz dobry widelec. Ale to niestety kosztuje. Ja niedawno przeszedłem z najtańszego foxa 34 rythm na 36 z grip2 (i 10mm więcej skoku) i w takich miejscach w których mną miotało, a widelec bardzkiej się giął niż uginał teraz wybieram linię i idę jak po szynach. O zmianie ramy zaś pisałem z uwagi na ograniczony skok i wytrzymałość. Mi 125mm skoku z tylu nie przeszkadza, ale bardzo szybki to nie jestem. Enduro to jednak minimum 150mm z tylu jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jako, że sprzedaż nie idzie po mojej myśli, coraz bardziej zastanawiam się nad upgradem Marina. Tylko teraz pytanie do tych co się znają i potrafią liczyć. Zdaje sobie sprawę, że zmiana widelca i dampera wpłynie na geometrię, tylko jak do tego podejść żeby zbyt mocno jej nie rozwalić. 
- chciałbym wrzucić coś od rockshoxa 150mm na przód w kwocie do 3500zł 

- na tył bez pomysłu, może nawet nie będzie potrzeby, chyba że coś do 2000/2500zł również od rockshoxa 

 

chciałbym pozostać przy aktualnej geometrii lub, jeżeli jest możliwość i może konieczność pójścia w którąś stronę to bardziej w tą stronę Enduro. 
 

czego oczekuję?… żeby zawieszenie zaczęło pracować na poziomie w trudnym terenie, już nie mówię o robieniu dropów czy lataniu .. ale chciałbym żeby na kamienistych odcinkach oraz tymi z licznymi korzeniami zawieszenie ogarniało.. lądowanie z łagodniejszych dropów czy jakieś małe hopy również na tak.

Gdyby dało radę - poprawić zawias i zrobić z Marina dobrą maszynkę do lekkiego enduro. 
Hamulce, opony na pewno wylecą 

piasty obręcze korby itd na razie zostają/ jak padną to będzie się myślało czym je  zastąpić, na razie po sezonie jest ok.

Napęd również zostaje bo nie czuję potrzeby wymiany . 

Wybijcie mi proszę z głowy ten pomysł, lub zarzućcie propozycjami jak ugryźć temat 

 

dzięki, piona !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 2 na Reconie i Deluxe Select  R ? 

Jak tak, to na przód Lyrik 150 np

https://www.olx.pl/d/oferta/amortyzator-rock-shox-lyrik-ultimate-29-150mm-charger-2-1-rc2-262-CID767-IDXLz2O.html

Na tył

https://www.centrumrowerowe.pl/damper-rowerowy-fox-racing-shox-float-x2-pd27676/?v_Id=181309 

https://www.rowertour.com/p/255024/damper-rock-shox-super-deluxe-ultimate-rc2t#rozmiar-210x50mm

 

Oczywiście hamulce , tarcze , opony . 

Gwarantuje że nie poznasz roweru :) 

Edytowane przez marcin_ostrów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damepra nie ruszaj na początkowym etapie. To i tak jednozawias  do tego z niskim skokiem zawieszenia wiec moim zdaniem szkoda kasy. Amor jak wyżej 150mm max, wrzucić porządne hamulce, tarcze, opony. Powyżej 4 tys dla mnie pakowanie w to nie ma sensu bo nigdy z tego nie zrobisz sprzętu do szybkiej, ostrej jazdy. Będzie z zakupami gratów i skilem na zasadzie im dalej w las tym więcej drzew. I tak utkniesz a tylko stracisz czas, kasę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam siedzie damper 210x50, to o czym ja bym pomyslał, to o zwiększeniu skoku tłoka do 55 aby uwolnic więcej skoku (modyfikując obecny damper, każdy meches ci to ogarnie, koszt pełnego serwisu), wcześniej sprawdzając czy rama to przyjmie. 

Co do widelca, polecę ci Lyrika ale nie najnowszego tylko tego poprzedniego, poszukać coś na olx, to wystarczający upgreade a mozna wyrwać takiego select+ za 1500zł w bardzo dobrym stanie. 

Edytowane przez Rumcajs.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce: 

klamki mt501 z zaciskami mt200 i tarcze RT 10 , klocki półmetaliczne - na chwilę były ok, ale im stromsze i dłuższe zjazdy, jest lipa

1.Wymienić zaciski i tarcze ? Jak tak,to na co 

2. Wymienić na cały nowy zestaw? 

3. Może spróbować chińskich wynalazków, widziałem całkiem dobre opinie z zza oceanu na temat tych tu :
https://a.aliexpress.com/_EuU7jvT

lub 
https://a.aliexpress.com/_EyZSCkz

widelec- wleci Lyrik 150mm, tylko z  jakim offsetem ? 42 czy 44 ?

Damper - spróbuje przy  serwisie zwiększyć skok tłoka 

opony jak tylko będą dostępne wrzucę continentale kryptotale w odpowiedniej mieszance albo pomieszam coś z argotalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj se spokój z chinolami, jak chcesz mam fajny zestaw Shigury do sprzedania (Klamki XT + zacisk MT5 + klocki EBC Gold), offset 42 i 44mm to pomijalna różnica, można powiedzieć, że to ten sam standard. Opony? O Conti z nowych serii słyszałem sporo dobrego, ale jednak jestem wierny Maxxisowi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 5.01.2024 o 09:44, Rumcajs. napisał:

Tam siedzie damper 210x50, to o czym ja bym pomyslał, to o zwiększeniu skoku tłoka do 55 aby uwolnic więcej skoku (modyfikując obecny damper, każdy meches ci to ogarnie, koszt pełnego serwisu), wcześniej sprawdzając czy rama to przyjmie. 

Co do widelca, polecę ci Lyrika ale nie najnowszego tylko tego poprzedniego, poszukać coś na olx, to wystarczający upgreade a mozna wyrwać takiego select+ za 1500zł w bardzo dobrym stanie. 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/amortyzator-rockshox-lyrik-charger-21-rc-29-150
o tego chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...