Skocz do zawartości

[Obręcz] Koło bije od nowościstuka o hamulec), widoczne uszkodzenia na obręczy - reklamacja nie przyjęta z winny użytkownika. Proszę o ocene na podstawie zdjęć.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Kupiłem rower Dahon MU D8 - koła 20 calowe.

Po pierwszych przejechanych metrach słyszałem powtarzające się stukowanie uzależnione od prędkości jazdy. Po jakimś czasie udało mi się zlokalizować usterkę. Na obręczy zauważyłem kilka "wżerów" (nie wiem jak to dokładnie opisać) i jeden większy "zacior" (nadtopiona wypukła nierówność). Największy wżer jest symetrycznie ustawiony po drugiej stronie co opisany wcześniej zacior. 
Posprawdzałem to jeszcze i okazało się, że klocek hamulcowy nie ociera dokładanie o sam zacior lecz o całą jego okolice (czyli obręcz w tej okolicy jest nie równa - chyba można to określić jako bicie?)
Załączam zdjęcia, te same zdjęcie wysłałem firmie sprzedającej. Firma koło przyjeła na wymiane/naprawe ale niestety koło zostało zwrócone mi te same, zaszlifowano tylko zacior i problem z obcierającym hamulcem został. Serwis po oględzinach/pomiarach stwierdził że koło bije w tym miejscu ponieważ najechano na krawężnik - oczywiście takie coś nie miało miejsca. Tak jak pisałem, ten dźwiek słyszałem odrazu po rozpoczęciu jazdy. Przekazałem swoje przemyślenia jeszcze raz do firmy sprzedającej, w skrócie: wady symetryczne po dwóch stronach i bicie obręczy w tym miejscu wskazuje że to są powiązane rzeczy i to, że opona w tym miejscu jak czysta jak nówka, jak i na samej obręczy nie ma zabrudzeń dodatkowych zarysowań w tym miejscu. Zdjęcia podsyłam, poproszę o waszą ocenę, bo czuję, że sprawa może się przeciągać. Na rower czekałem bardzo długo, miał to być jeszcze inny model Dahona i niestety za poleceń sklepu wybrałem ten z racji, że nie chciałem czekać kolejnego miesiąca, a teraz czekam z uziemionym rowerem z uszkodzonym kołem. 


 

Dziękuję, Marek

AJFCJaXrqUZC4GHJg5y4SmAGkwf3cIw1LsqGecm6AJFCJaW7BJ-HA0zLfJB9KDbzPps9KM_7cV1XpKYr

AJFCJaXz0LR3Q3QUNHA6Xb0mWvSNqB9-6PAx2ueo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, zgodnie z tym co pisałem koło takie było od nowości (z mojej perspektywy nowości). Techniczny nie jestem, więc nawet do takiej czynności jak  wymiana opony bym nie podszedł, dodatkowo nie widzę celu wymiany opony w pierwszy dzień po otrzymaniu roweru. Czyli możliwe, że sklep wysłał mi rower z kołem którę było podmienione na jakieś wadliwe, w które ktoś manualnie chciał naprawić? Bo zakładam, że product (Dahon) by w takie coś się nie bawił?

Edytowane przez sznib
nie cytujemy posta poprzedzajacego w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

#uzurpator Dziękuję, a masz może sugestie jak w tym wypadku bronić się przed oskarżeniami o najechanie na kraważenik? Bo sklep/serwis może powiedzieć, że te dwie rzeczy się nie łączą, czyli wady jakieś w obręczy są, ale to że bije (idelanie w miejscu wspominanej wady) to wina "krawężnika"

Edytowane przez jabba92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie powstałe ewidentnie podczas zdejmowania, czy montażu opony, nie ma żadnego związku z uderzeniem w krawężnik.

A jeżeli koło "pływa" dokładnie w miejscu tych zadrapań to zbieg okoliczności. Chyba, że te obręcze są tak plastelinowe, że faktycznie ktoś je pokrzywił przy wymianie opony.

Co do udowadniania winy sprzedawcy, czy producentowi, to niestery będzie ciężko po jakimś czasie, bo faktycznie mogłeś zrobić to sam, chociaż mówisz całemu światu, że nie dłubałeś przy tym.

Tak czy inaczej reklamację przyjąć muszą, a jak się do niej odniosą, to pokaże klasę producenta, czy sklepu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj jak można najechać na krawężnik bokiem obręczy, nie zostawiając śladu dookoła. To do śladu po boku.

Do śladów na górze. Co to za krawężnik, że zostawił aż trzy wgięcia i dlaczego są tylko po jednej stronie. Chyba że sugerują, że najechałeś na krawężnik w głębokim przechyle.

Według mnie, są to uszkodzenia od narzędzi i/lub niewłaściwego przetrzymywania obręczy. A czy zrobiłeś to Ty bo coś kombinowałeś i teraz szukasz wymówki ( bywały już takie przypadki na Forum), czy sklep lub producent, to już inna sprawa.

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Garlock @ChuChu Odbiór roweru i zgłoszenie problemów w ciągu jednego dnia, więc raczej ciężko uszkodzić tak koło i w ten sam dzień wymienić opone, tym bardziej chyba takiego koła od Dahona - ale oczywiście zdaje sobie sprawę, że jest to możliwe. Zobacze jaką odpowiedź dostanę od sklepu, bo własnie sugeruje im, że ktoś chałupiczno grzebał przy kole i takie koło mi wysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce niestety panuje "taktyka", żeby najpierw spuścić klienta na drzewo, a jak bardzo się kłóci, to dopiero działać. Mało komu chce się dochodzić swoich praw i odpuszcza po pierwszym odrzuceniu sprawy.

Duże firmy mają inne podejście do tematu. Nie wiem jak tutaj prezentuje się Dahon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc, sprawa skończy się na nowym kole. 
Podobno doszło do małego nieporozumienia i serwisanci producenta nie mieli informacji, że wade zgłoszono już pierwszego dnia po pierwszej jeździe, plus dodatkowe argumenty o widocznym grzebaniu lub możliwej podmianie opony pomogły.

Dziękuję, Marek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...