Skocz do zawartości

[Zębatki] oceniamy stan zużycia.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Eh no to straszna bieda. Jako, że łańcuch na wyciągniętego nie wygląda (mieżony suwmiarką i przymiarem) zajadę na nim jeszcze kilka zębów z tyłu i pomyślę nad wymianą kompletu.

Przynajmniej czegoś się nauczyłem - trzeba jeździć na większej ilości kombinacji przód x tył; częściej myć kasetę; spaść z wagą tak jeszcze z 30kg.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Rower Triban RC500, przebieg ok 5tys. Przerzutki dobrze wyregulowane, myty i smarowany co 600km

Proszę o ocenę napędu. Jadąc na dużym blacie z przodu i którymkolwiek z tyłu łańcuch przeskakuje na korbie przy mocniejszym pedałowaniu.

Na małym blacie z przodu wszystko działa normalnie. Po ostatnim serwisie w Decathlonie (wymiana szprychy) panowie zapomnieli dać podkładkę pod kasetę i tak niestety jeździłem chyba z 800-1000km

Czy cały napęd jest do wymiany? Jeżeli nie to co można jeszcze sprawdzić?

 

IMG_20200317_124141.jpg

IMG_20200317_124152.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takie cuda tylko na zdjęciach... blat zużyty na oko widać, kasetę zdalnie rozpoznać trudno... Idealnie jak zmienisz całość... Idealnie.

Czemu popsułeś szybko bardzo blat? Widocznie był słabszy, albo coś jednak się zmieniło. NP słabszy łańcuch, więcej przekosów, dużo piasku na kleistym smarze... zagadka detektywistyczna.... Ale miewałem w różnych korbach takie sytuacje że nagle coś zużywało się na oko szybko...

Co nie zmienia faktu  że wymienić blat i łańcuch najwyższy czas... a kaseta ? Będziesz wiedział chwilę po tym. Albo pojedź do zaufanego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Prosiłbym o ocenę stanu kaset (11-34,12-36), czy jeszcze posłużą długo i którą kaseta w lepszej kondycji

pozdrawiam

20200327_174924-1270x1270.jpg

20200327_201136-997x1034.jpg

Witam,

Prosiłbym o ocenę stanu blatu środkowego od korby, ostatnio lancuch mi się wyciągnął i jest do wymiany, tak się zastanawiam czy coś jeszcze muszę wymieniać, wcześniej też dodałem kasety do oceny.

Pozdrawiam 

20200327_203123-1219x1219.jpg

20200327_203143-1205x1205.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, mam ogromną prośbę w ocenie kasety. Jeżdżona na dwóch łańcuchach (jeden się rozpadł KMC podczas zdejmowania jakiś czas temu). Przebieg 2,5k. Wymienić? Warto dać nowy łańcuch i zajechać do końca? Obecny nie wpada na 0,7.

 

IMG_20200327_231158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@vincek Szczególnie po 18T i 21T widać wyeksploatowanie, ale jak nic nie przeskakuje to zajechać do końca. Trzeba się liczyć że może nie przyjąć nowego łańcucha.

10 godzin temu, MateuszMroczko napisał:

Cześć wszystkim

Prosiłbym o ocenę stanu kaset (11-34,12-36), czy jeszcze posłużą długo i którą kaseta w lepszej kondycji

pozdrawiam

20200327_174924-1270x1270.jpg

20200327_201136-997x1034.jpg

Witam,

Prosiłbym o ocenę stanu blatu środkowego od korby, ostatnio lancuch mi się wyciągnął i jest do wymiany, tak się zastanawiam czy coś jeszcze muszę wymieniać, wcześniej też dodałem kasety do oceny.

Pozdrawiam 

20200327_203123-1219x1219.jpg

20200327_203143-1205x1205.jpg

Tarcza korby do wymiany raczej, choć nie powinno przeskakiwać. Kasety wyglądają w miarę dobrze, obie powinny dać radę z nowym łańcuchem.

Edytowane przez bogus92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz..., u mnie na kompie, nie wspominając o komórce /dlatego pisałem/, górne zdjęcie czarne, dolne, może być i srebrna, właściwie szara.

Poza tym zdjęcie trochę bez sensu, bo nie ma zbliżenia na zęby, nie widać np. wygnieceń, minimalnych deformacji,itp.., więc wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...