Skocz do zawartości

[Kierownica szosowa] Szerokość


ChuChu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam 173 cm wzrostu i jestem wyjątkowo wąski w ramionach. Nie pamiętam już dokładnie, ale robiłem kiedyś pomiary i wychodziło mi że powinienem mieć kierownicę 380 mm lub nawet 360 mm.

Aktualnie mam 420 mm, głównie dlatego że zrobiłem przekładkę z Gravela. Na początku mi odpowiadała, no ale po najechaniu 500 km, stwierdzam że jest jednak za szeroko.

Kiedyś w szosie Race miałem kierownicę 400 mm. Teraz mam Endurance na oponach 32c.

No i tu pojawia się pytanie: jaką szerokośč wybrać?

400 mm wydaje się bezpiecznym wyborem. Jest to chyba najpopularniejszy rozmiar. Z drugiej strony, może jednak spróbować 380 mm? Nigdy nie jeździłem na 380 mm i sam nie wiem.

Macie jakieś rady, jak dobrze trafić z rozmiarem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 380, może być z symboliczną flarą. Ja mam 188 wzrostu, też jestem wąski w ramionach. Schodziłem stopniowo chyba nawet kiedyś miałem dawno temu 440, potem 420, 400, 380. Ja minusy widzę tylko w jeździe gravel, ale też nie na tyle żebym rozważał zmianę.

Jak trafić z rozmiarem - no mierzysz rozstaw punktów i do tego dobierasz. Z tego co piszesz to 420 to na pewno za szeroko.

Z taką skończyłem:

https://www.pro-bikegear.com/pl/road/handlebars/plt-carbon-compact-handlebar

 

Edytowane przez olo850
literówka
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić następujący pomiar.

Umieść na stole miarkę, centymetr krawiecki, długą linijkę. Stań przy nim i pozwól rękom swobodnie zwisać, palce niech też będą luźno. W naturalnej pozycji 4 palce będą zagięte do środka i z kciukami utworzą okrąg, tak jakbyś trzymał jakąś wirtualną okrągłą rurkę. Teraz zmierz odległość od środka jednej z tych "rurek" do środka drugiej. Będziesz miał wyjściową szerokość kierownicy od środka do środka. Wyjściową to znaczy taką +/- 2 cm. Dokładasz trochę jak chcesz mieć bardziej stabilne prowadzenie roweru, odejmujesz jak chcesz mieć pozycję bardziej aero. To taki pomiar jak z siodełkiem - przekrok minus 10 cm. Od tego zaczynasz. Nie wiem czy jasno to wytłumaczyłem. Oglądałem kiedyś film na którym doświadczony bikefitter długo się na ten temat rozwodził ale nie mogę teraz znaleźć.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...