Skocz do zawartości

[1500-3000] rower crossowy, a może jakiś gravel?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Zakupiłem ostatniego dnia stycznia rower riverside 500 w Decathlon (w sumie po założonym temacie tutaj na taki się zdecydowałem) i niestety spotkała mnie smutna sytuacja. Rower od tamtej pory był 2 razy na gwarancji, a dzisiaj oddałem go 3 raz i raczej na pewno leci zwrot gotówki lub wymiana na identyczny, lecz w innym kolorze. Zrobiłem na nim około 1k, więc też nie dużo, ale forma się poprawiła i nie wiem co zrobić dalej. Zastanawiam się czy wziąć ten sam rower, ale nowy czy jednak szukać czegoś lepszego w tych widełkach (1500-3000, jak warto dołożyć 200-300 zł to można rozważyć). Szukam w sumie już nie wiem czego, a dzisiaj widziałem trochę tych graveli to też mnie zainteresowały. Zdaje sobie sprawę, że jest to całkiem inny rower jak crossowy, ale nie ukrywam, że z czasem prędkości chciałbym uzyskiwać troszkę wyższe, a i opór powietrza troszkę w tym przeszkadza, oraz ograniczona ilość zębatek. Oczywiście crossowy nadal mnie też interesuję, ale chęć spróbowania czegoś nowego jest spora.

 

Moje pytanie brzmi, w co się pchać dalej? Jeżdżę głównie po asfalcie, czasami trafi się szuter lub leśna droga. Zajawka jest na trasy dłuższe, niż krótsze, a waga też leci w dół (to był też jakiś argument, aby kupić rower, a wyszło bardziej teraz w jakieś małe hobby).

 

Czy jest jakikolwiek sens kupić np. riverside 700 za 2.3k, patrząc na to że mam 500?

Wzrost 185cm, waga 94kg, riverside był w rozmiarze L.

Edytowane przez blackeagle94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

, oraz ograniczona ilość zębatek.

Przy sensownej kadencji napęd w riverside 500 pozwala na jazdę 40kmh, potrzeb a ci więcej w rowerze tego typu?

Cytat

Czy jest jakikolwiek sens kupić np. riverside 700 za 2.3k, patrząc na to że mam 500?

Różnica to tylko jedna koronka na kasecie więcej, nie warto dopłacać.

Cytat

Moje pytanie brzmi, w co się pchać dalej?

Fitness, gravel, lepszy cross. Noooo ale nic z tego nie kupisz za ~3000, same półśrodki

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję na odpowiedź.

W tego typu rowerze jak cross nie jest potrzebne więcej jak 40kmh zgadzam się, ale nawet z tej górki nic wiele więcej nie pojedzie (ja kręcę z górek nadal)

Co do riverside 700 słyszałem jeszcze, że są delikatnie inne koła, a moja 500 cierpiała również na liche koła i ciągle wymagały centrowania ( nawet szprychy miałem w ponad 50% luźne na 1 gwarancji..), chyba że trafił mi się taki egzemplarz.

 

Ok, to ile według ciebie trzeba wyłożyć i co mógłbyś zaproponować zwiększając budżet ? Chciałbym poznać twoje zdanie.

500 kupiłem za 1.3k, chcą mi dać nowszy model 500 za 1.8k lub kasę i bon na kolejne zakupy u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie żona ma Riverside 500 i co chwilę wymieniają części na nowe. 

500 czy 700, nie ma większej różnicy w Twoim przypadku. 

To są delikatne rowerki do jeżdżenia po mieście a każde większe wyzwanie kończy się usterką. 

Zwłaszcza przy takiej wadze musisz mieć odpowiedni sprzęt. 

Jeżeli z Decathlon to expl 540 to minimum od czego możesz zacząć wybór. 

"Zajawka jest na trasy dłuższe", tak mówisz i jeszcze może las więc wyciągnij wnioski z ostatniego zakupu, oddaj ten rowerek i kup porządny.

  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź 

Cytat

"Zajawka jest na trasy dłuższe", tak mówisz i jeszcze może las więc wyciągnij wnioski z ostatniego zakupu, oddaj ten rowerek i kup porządny.

 No trasy dłuższe, ale nie ma mowy o jakimś skakaniu rowerem, czy na grubo po lesie. Las ok, ale po drodze szutrowej, leśnej i to będzie może 10% całej jazdy tym rowerem, 90% czasu spędzam na asfalcie i nie było za specjalnie mowy o mtb, zwłaszcza gdybym miał tym robić dłuższe dystanse. Nie ukrywam, zastanawiałem się nad mtb, ale bardziej jako drugi rower.

Cytat

To są delikatne rowerki do jeżdżenia po mieście a każde większe wyzwanie kończy się usterką. 

Zwłaszcza przy takiej wadze musisz mieć odpowiedni sprzęt. 

Jak kupowałem 500, to na forum polecili mi tu własnie ten model (wydaję mi się, że wagę też wpisałem) i w sklepie też serwisant mówił, że nie powinno być problemu, a pytałem go czy nie powinienem myśleć o mocniejszych kołach..  Może trafił mi się taki "udany" egzemplarz?

Edytowane przez blackeagle94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie udany ..." tylko ten rower taki jest. 

Pisałem że u mnie kobieta nie całe 60 kilo ma problemy z rowerem. 

Tylne koło wymienione, widelec czekamy na nowy bo są luzy. 

Suport ma plastikowe nakrętki, stery pewnie też to w kolejce do wymiany. 

Ja nie proponuje Tobie XC100 z pozycją do ścigania a wytrzymały rower którym można jeździć wszędzie. 

Zależy jakie opony założysz i nic cię nie ogranicza. 

No może tylko zębatka korby bo tam jest 30 zębów a lepiej mieć 34. 

Riverside 920 też jest mocniejszy ale zapomnij o 500, 700. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy typ roweru w kwocie około 2 tysie będzie miał tendencję do awaryjnosci. 

Widzisz, Twój R500 się psuje, u mnie kto inny jeździ R500 a rower też się psuje. 

Myślisz że ten Triban będzie mocniejszy 

https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc120-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-302301?mc=8619132

Myślę że to też delikatny rower. 

Jest DecathlonRent więc sprawdź co jest w Twojej okolicy i wypożycz za te kilkadziesiąt PLN. 

Przynajmniej będziesz pewien pozycji na rowerze. 

P.S.

W innych markach jest tak samo, żeby ktoś nie kłamał że np. u Treka to inna jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Każdy typ roweru w kwocie około 2 tysie będzie miał tendencję do awaryjnosci. 

Widzisz, Twój R500 się psuje, u mnie kto inny jeździ R500 a rower też się psuje. 

Myślisz że ten Triban będzie mocniejszy 

https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-triban-rc120-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-302301?mc=8619132

Myślę że to też delikatny rower. 

Jest DecathlonRent więc sprawdź co jest w Twojej okolicy i wypożycz za te kilkadziesiąt PLN. 

Przynajmniej będziesz pewien pozycji na rowerze. 

P.S.

W innych markach jest tak samo, żeby ktoś nie kłamał że np. u Treka to inna jakość.

Będę mieć kartę podarunkową do decathlonu, więc musimy ograniczyć się do tego sklepu ( chyba, że ją sprzedam). Ten Explore 540 był za 3399 najniżej 20 dni temu tak swoją drogą. 

Jeszcze wyszukałem coś takiego

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-hybrydowe/rowery-dual-sport/dual-sport/dual-sport-3-gen-4/p/35104/

Edytowane przez blackeagle94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym Treku tu na forum jest już dużo napisane więc ... 

Rower okay ale takie numery jak w Decathlon tu już nie przejdą. 

Nikt nie będzie od ręki wymieniał części i był otwarty na Twoje sugestie. 

Roweru już nie zwrócisz. 

Z drugiej strony ktoś powie "bo nie będzie się psuł". 

Tak czy inaczej dłuższa droga dla Ciebie bo co z bonem. 

Expl 540 wiedz że w korbie tylko 32 zęby więc "jak szatan" nie pojedziesz. 

XC100/120 są droższe i szybsze/lepsze w każdych warunkach ale pochylona pozycja. 

Grawele, Tribant itd też pozycja pochylona ale możliwość zmiany chwytu kiery. 

Tylko znów ta cena. 

Riverside 920 chyba zostaje. 

Spieniężyć bon i masz drogę otwartą do np Trek ale j.w. pisałem to już nie serwis Decathlon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim R500 zrobiłem prawie 2tys km w ciągu 10mscy i jakoś jeszcze nie miałem żadnych problemów. O rower trzeba dbać, jak widze jak wiekszość grubasów i grazynek traktuje rower to dziwne ze to w ogóle jeździ. Rower z Decathlonu nie nadaje sie do jazdy po ściagnieciu z wystawki w sklepie i zapłaceniu przy kasie ! Skadś ta cena wynika, jak nie pasuje to kupić TREKa za 5tys w osiedlowym sklepie, gdzie mozna do Pana Mietka ze sklepu pojezdzic i pozawracac mu tyłek zeby tu dokrecił , tu nasmarował, tu wyregulował. Po co to zawracanie dupy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, PiSmatol napisał:

Ja na swoim R500 zrobiłem prawie 2tys km w ciągu 10mscy i jakoś jeszcze nie miałem żadnych problemów. O rower trzeba dbać, jak widze jak wiekszość grubasów i grazynek traktuje rower to dziwne ze to w ogóle jeździ. Rower z Decathlonu nie nadaje sie do jazdy po ściagnieciu z wystawki w sklepie i zapłaceniu przy kasie ! Skadś ta cena wynika, jak nie pasuje to kupić TREKa za 5tys w osiedlowym sklepie, gdzie mozna do Pana Mietka ze sklepu pojezdzic i pozawracac mu tyłek zeby tu dokrecił , tu nasmarował, tu wyregulował. Po co to zawracanie dupy...

Dzięki za odpowiedź

 

Super że mówisz bardzo ogólnikowo. Akurat mało wiesz, a raczej wcale o tym konkretnym przykładzie r500 i uwierz mi na słowo lub też nie, serwisowany był, czyszczony był, łańcuch smarowany był, a skoro sprzedawca chcę dać zwrot gotówki po przyprowadzeniu roweru na serwis, to coś jest na rzeczy i nadal nie wiem czy była to taka felerna sztuka, lecz kolega wyżej też ma z nim problemy. Rower wydali po przeglądzie, a raczej po złożeniu go, bo przyjechał do nich z innego sklepu, więc go przygotowali do jazdy, o czym sami zapewniali. Nie wiem co miałbym z nim zrobić, obsypać złotem, może chlebem i solą przywitać w progu piwnicy, a może jeszcze szampana rozbić na nim..

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat nie "piłem" do cb, ten kolega powyżej płacze w każdym temacie w kołko o tym samym - a to że nie wysłali mu kupionego roweru i musi szykać czegoś innego, a to ze jak jużkupił to piasta sie popsuła, a to ze luz na amortyzatorze sie zrobil, a to ze koło sie scentrowało, a to ze pieniedzy nie chcą zwrócić, a to że chcą dac zamiast najtańszego amortyzatora z napisem Suntour takiego bez napisu i czy warto to brać i co robić w tej zaważającej nad reszta życia deycyzją, a to ze lodowce w Arktyce topnieją... normalnie IKS DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Akurat nie "piłem" do cb,

Ja tylko odpowiedziałem, mi żadne spiny nie są potrzebne. Szukam rower, chce się coś więcej dowiedzieć, budżet podrzuciłem, wagę, wzrost również, co na nim planuje jeździć również i liczę na jakąś pomoc w wyborze. Jak na razie była propozycja MTB i cross przekraczający budżet 1.5k..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat
  • Jak już pisał ktoś powyżej - przy tym budżecie żaden rower nie będzie bezproblemowy. jak masz pojecie i tochę umiejetności to poszukaj kilkuletniego jak nie - to albo uda Ci się podnieść budżet albo niewiele poradzisz.

O jakim budżecie mówisz? Co możesz polecić, zaproponować za większy budżet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...