Skocz do zawartości

[Blokada] Składane zapięcie rowerowe np: Abus Bordo, jaka długość najlepsza, na kluczyk czy szyfr?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,
mam full, więc mało miejsc do mocowania na ramie i drogi rower.
Wydaje mi się, że blokada składana jak ten Abus powinna być OK, mam jednak kilka wątpliwość zanim ja kupię:

  1. Rozumiem, że jak najdłuższa bo nie wiem gdzie się przypnę a to jest tak elastyczne jak łańcuch?
  2. Na klucz czy szyfr? Szyfr wygodniejszy, klucz w blokadzie Abusa jednej już złamałem niestety.

Jaka jest Wasza opinia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz w Bordo działa siermiężnie, często muszę robić kilka podejść bo nie wchodzi płynnie do zamka. Przęsła nie są elastyczne, jednak funkcjonalnie i tak zostawiają u-locka daleko w tyle. Do barierek czy stojaków starcza zawsze.

W przypadku roweru MTB warto wiedzieć że blokada nie trzyma się w uchwycie transportowym na sztywno, bedzie hałasować przy wstrząsach. Najlepiej byłoby ja wozić na takie sytuacje w plecaku/torbie.

Ten typ blokady można łatwo i cicho rozpiąć gdy zna się czuły punkt ;) Jeśli używasz blokady na cały dzień pod jakimś dworcem itp. to lepiej u-locka.

Edytowane przez c1ach
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za odpowiedź, rozumiem, że jest sposób na rozpięcie połączeń pomiędzy segmentami?
Jak mam wozić coś w plecaku to teraz wożę mega pancerny łańcuch do motoru, chodziło mi własnie o coś co przyczepię do ramy.

W sumie nie wiem w końcu czy kupować czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory stosowałem doraźnie linki i ulocka. Generalnie w czasie turystyki, bo na co dzień rowerem jeżdżę tylko na przejażdżki po pracy. Wszystko na kluczyk.

W tym roku kupiłem linkę Abusa do zapinania roweru na szybko, pod sklepem czy na stacji benzynowej na czas zakupów.

Ulocka zamieniłem na takie rozkladane zapięcie - wygodniej przypiąć dwa rowery do barierki bo zasięg wiekszy.

Wybrałem szyfr, bo męczyło mnie pitolenie się z kluczykami. Szyfr znam ja i żona, nie ma stresu, że kluczyk zgubimy i będą jaja ..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 19:44, c1ach napisał:

Ten typ blokady można łatwo i cicho rozpiąć gdy zna się czuły punkt ;)

Zaciekawiłeś mnie - mam składane zapięcie, akurat innej firmy ale teraz zacząłem się z lekka obawiać o rower. Zdaje sobię sprawę, że każde zapięcie da się otworzyć, chociażby akumulatorową szlifierką kątową ale nie spodziewałem się, że można po cichu bo są "czułe punkty"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...