Skocz do zawartości

[6000-9000] Rower najlepiej uniwersalny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam roweru do jazdy powiedzmy 50/50 las miasto. Posiadam obecnie rower trekkingowy ze sztywnym widelcem i jeżdżenie nim po lesie to jest niestety zmora jak się trafi na jakiś luźniejszy piasek czy korzenie. W takim razie myślę o jakimś rowerze mtb/ crossowym jednak kompletnie nie wiem jakim i czy potrzebny jest mi rower za powiedzmy 9000 bo podoba mi się na przykład trek x caliber 9 jeżeli chodzi o rower crossowy o patrzyłem na giant roam 0. Zależy mi na jakimś dobrym osprzęcie i amortyzatorze z przodu stąd takie założenie cenowe. Jeżeli chodzi o to ile jeżdżę to zazwyczaj w weekendy 70-100km dziennie i mniejsze trasy w tygodniu. 

 

Jeżeli chodzi o moje wymiary to 185/80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xcaliber 9 to rower xc, nastawiony na wyścigi, ma napęd 1x12 który będzie się zużywał stosunkowo szybko a wymiany są drogie, do tego nie ma sztywnej osi w ramie co w tej kategorii cenowej jest przegięciem

Oczywiście cross przy tak dużym udziale jazdy po asfalcie jest sensowniejszym wyjściem. Czy akrurat roam 0? Moim zdaniem nie warto dopłacać względem roam 1.

Popatrz sobie na canyon pathlite (ale tu napędy tylko 1x)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o obecny rower to jest to stevens randonneur z oponami Schwalbe Marathon Plus i nie chce w nim nic zmieniać z uwagi na pasujące mi walory jazdy po mieście. Problem pojawia się gdy wybieram się na leśne drogi. 

Ostatnio jeździłem na jakimś podstawowym modelu specialized rockhopper z szerokimi oponami po asfalcie i nie czułem zbyt dużego dyskomfortu z tytułu szerokości opony i oporów ( pomijam napęd). 

Odnośnie canyon pathlite to muszę go poszukać gdzieś u mnie w mieście ( Białystok) z tego co ostatnio widziałem to w sprincie go nie mieli żeby obejrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć 2 rowery . Ten stary do miasta i nowy wycieczkowy . Może być MTB , może być ,,nowoczesny" cross tzn coś w styli Gianta Roam . Musisz pomyśleć jakie chcesz mieć przełożenia bo współczesne MTB najczęściej mają napęd 1x..... 

W Białymstoku masz ( chyba ) dobry sklep . Fajne filmiki w necie mają . https://www.youtube.com/@sprint-rowery_pl/videos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez zamierzam zrobić, żeby mieć dwa rowery. Czy w moim budżecie lub bardzo zbliżonym znajdę coś rozsądnego na karbonowej ramie? Czy nie ma sensu szukać? 
 

To prawda jest całkiem spory ten sprint ale ceny tez maja dość duże i nie wiem jak u nich z negocjacja 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że dobre , drogie rowery MTB na ogół nie są ,,uniwersalne " . To wyspecjalizowane , sportowe maszyny ze sportową geometrią . Jednemu będzie to odpowiadać drugiemu nie . Zdaje się że w tych rowerach najważniejsza jest efektywność , wygoda mniej . Ja osobiście kupił bym gorszy ,tańszy,  ,,turystyczny " MTB , a ew później zastanawiał się nad wymianą amora czy kół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery mtb Cube mają rekreacyjną geometrię, niektórzy nawet je określają jako takie crossy na oponach mtb. Musisz poszukać jakiegoś wyższego modelu bo te niższe modele nie mają sztywnych osi. Możesz też zobaczyć Rockrider Expl 540 - on ma już generalnie wszystko co powinien mieć współczesny mtb: i sztywne osie i amor powietrzny, jest to też w miarę rekreacyjna geometria w odróżnieniu do np. XC100. Jedynie napęd 1xx, ale może Ci podpasuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...