Skocz do zawartości

[problem z tylna Przerzutka] deore m6100


Pewog

Rekomendowane odpowiedzi

problem jest taki że jak ustawie żeby chodziło dobrze na biegach 1,2 i 3 to na 6 biegu łańcuch chce spaść na 7 bieg, jak odkręce baryłkę o obrót to łańcuch nie chce spaść z 1 biegu na 2, a na 6 i 7 chodzi dobrze, ale gdy zjadę z krawężnika lub zrobię bunnyhopa to zmienia z 1 na 2 bez problemu i na 6 biegu i 7 chodzi dobrze.

hak przerzutki jest prosty 

 

Edytowane przez Pewog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Nie da się zrozumieć tego co piszesz. Brak interpunkcji, brak podmiotu, orzeczenia, zacznij uczyć się języka polskiego, przydaje się w życiu.

2.) Sprawdź w instrukcji DM-MARD001-05-POL strona 14 procedurę doboru długości łańcucha i zweryfikuj czy Twój łańcuch jest z tym zgodny.
3.) Upewnij się czy masz kasetę o zakresie 10/11 - 50/51. Z innymi nie będzie dobrze działać.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej oczywiste przyczyny - krzywy hak - sprawdzić specjalnym narzędziem, krzywy wózek - praktycznie to podmienić na chwilę inną, bo one wyglądają na krzywe jak są proste, brudne, zacięte sprzęgło - rozebrać przeserwisować, mocno brudna linka wymienić razem z pancerzem.

Nieoczywiste - niekompatybilne inne elementy systemu - jaka kaseta? Jaka manetka? Czy masz 12s przerzutkę do 7s kasety? 

Miałem podobny problem - sam się poddałem, poszedłem do mechanika, ten na moich oczach wyczyścił i nasmarował sprzęgło (było w nim słabo, ale nie pomogło), sprawdził hak przyrządem parktoola - było ok i poddał się, bo nie miał innej przerzutki, a linki były OK. Kupiłem i zmieniłem przerzutkę (akurat z SLX na Deore 6100) i pełen sukces. 

EDIT: I oczywiście wszystko to, co koledzy powyżej.

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Temat został usunięty.Prawdopodobna przyczyna usunięcia:- pkt 2b zasad pisania - brak klamrowego nazewnictwa tematu- podobny temat już istnieje- narusza inne postanowienia i zasady regulaminu forum lub/i polityki prywatności.Zasady pisania na forum: http://www.forumrowerowe.org/topic/9018-zasady-pisania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...