Skocz do zawartości

[Kask] Pomoc w wyborze kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

szukam możliwie taniego, ale jednocześnie wartego uwagi kasku na rower. Słyszałem, że warto dopłacić do MIPS - rozumiem, że według Was również warto?
Przeznaczenie to jazda po mieście, stosunkowo krótkie dystanse, maks 10-15km, raz na tydzień. Jaki model możecie polecić? Kaski raczej są uniwersalne, czy warto pojeździć po sklepach i potestować jak leżą na głowie?

Możecie polecić jakiś sklep w Krakowie (ew. w Rzeszowie), w którym mógłbym znaleźć coś ciekawego? Ewentualnie jakiś sklep internetowy z opcją darmowej wysyłki/zwrotu.

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Słyszałem, że warto dopłacić do MIPS - rozumiem, że według Was również warto?

Zdania są podzielone, zarówno wśród rowerzystów jak i samych producentów kasków bo nie każdy mips stosuje, temat rzeka, nie warto drążyć bo się zacznie gównoburza, rób jak uważasz.

Cytat

Jaki model możecie polecić? Kaski raczej są uniwersalne, czy warto pojeździć po sklepach i potestować jak leżą na głowie?

Kask ma idealnie przylegać do głowy, nie może być za luźny, nie może być za ciasny. Ludzie mają różne kształty czaszek więc trzeba testować

Cytat

Możecie polecić jakiś sklep w Krakowie (ew. w Rzeszowie), w którym mógłbym znaleźć coś ciekawego?

Jedź sobie na zakopiankę, masz tam kilka sklepów rowerowych w jednym miejscu

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Jakieś konkretnie modele możecie polecić? Albo firmy? Mówimy tutaj o stosunkowo najtańszych sensownych kaskach, które faktycznie w przypadku wypadku (przede wszystkim widzę tutaj wymuszenie pierwszeństwa na ścieżce rowerowej przez samochód) ochronią głowę przed poważniejszymi obrażeniami. 

Cytat

Zdania są podzielone, zarówno wśród rowerzystów jak i samych producentów kasków bo nie każdy mips stosuje, temat rzeka, nie warto drążyć bo się zacznie gównoburza, rób jak uważasz.

Czyli niekoniecznie musi to być z MIPS? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jakieś konkretnie modele możecie polecić? Albo firmy?

Napisałem ci wyżej - kask ma być dopasowany do głowy. Co z tego, że ci "polecę" model w którym jeżdżę (czy ogólnie abusa bo ich "modelowa głowa" okazuje się być idealnie kompatybilna z moją więc każdy ich kask jest dla mnie ok) i uważam, że jest genialny skoro ciebie może on np. uciskać w skroń więc odpada.

Chyba najsensowniejsza rada jaką można dać - jeśli chcesz mieć dobry kask to kup coś pochodzącego od firmy, która właśnie w kaskach się specjalizuje/robi je od lat a nie brandowane chińczyki pokroju kross czy 4f

Cytat

Czyli niekoniecznie musi to być z MIPS? 

Dla mnie nie musi ale jest to moje prywatne zdanie

Edytowane przez Mihau_
co za cyrk, wpisuję model kasku to mi nazwę poprawia na jakieś głupoty;P
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez sobie 2-3 markowe (Bell, Giro, etc.) ze zwrotem z netu i tyle.

Zmierz obwód głowy nad uszami i na czole. Do tego dodaj 1-2 cm.

Czasem firmy mają ciut inne rozmiarówki (kończa sie na przykład na 60cm obwodu albo 61cm).

Gdy kupisz założysz, ma być wygodnie, dodatkowo potrząsnij prawo-lewo głową - nadal ma być wygodnie i trzymac się pewnie.

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cześć! 

Dopiero teraz biorę się na poważnie z tematem kasków. W szczególności, że planuję przejechać 200km (podzielone na dwa dni, powrót pociągiem) i zrobić niespodziankę rodzicom.

Przymierzałem kaski w sklepie- najbardziej pasowały na mnie te o wielkości 56-61 cm, jednak z racji, że co poniektóre kosztowały po 700zł (!) to postanowiłem zamówić kilka z allegro i przymierzyć. 

Co sądzicie o tych wyborach?

1. https://allegro.pl/oferta/kask-rowerowy-giant-path-mips-49-57-green-13850135508 -> Kolorystycznie najbardziej mi odpowiada- te same kolory co rower. Jednak mam dylemat bo nie wiem jaki to jest rozmiar. W opisie jest, że to "Uvex Access black/aqua lime matt r. 57-62", potem "GIANT PATH MIPS 49-57", a jako rozmiar mogę sobie wybrać "L" czyli według specyfikacji "57-62 cm". Jestem niesamowicie ciekaw co przyjdzie :D 

2. https://allegro.pl/oferta/kask-bell-lekki-rowerowy-mtb-daszek-m-l-53-60-13950963900

3. https://allegro.pl/oferta/kask-rowerowy-kolarski-uvex-i-vo-cc-mips-56-60cm-13688852391

4. https://allegro.pl/oferta/kask-rowerowy-mtb-bell-nomad-2-mips-m-l-53-60-cm-13948033839

Który z nich jest według Was najlepszy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kaski przyszły do mnie. Przetestowałem i ten Uvex chyba najlepiej leży. Wydaje mi się, że Nomad jest strasznie ... Płaski? Natomiast ma więcej gąbki i sądzę, że mógłby być przyjemniejszy.

Uvex wchodzi głębiej, mam wrażenie, że lepiej się trzyma... Ale czy one wszystkie powinny mieć ruchomą wyściółkę w środku? Ta miska mi się do głowy dobrze trzyma, ale rusza się na styku miska/wyściółka kasku, a czapa kasku. Czy to normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W międzyczasie też o tym doczytałem. Ten uvex ogólnie chyba najfajniejszy- tyle, że siedzi głęboko i przez to kask opiera się na skroniach. Gdy mocno go docisnę to mam odbity ślad na skroniach właśnie. Słyszałem, że nie powinno to tak wyglądać 🤔 Plus, po założeniu wydaje mi się ... twardy? Tak jakby nie miał żadnej wyściółki/gąbki od środka i faktycznie- porównując go do Nomada to jest jej zdecydowanie mniej.

Edytowane przez maxxam11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...