Skocz do zawartości

[4000 - 6000] MTB rekreacja + single


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję roweru dla trzynastolatka o wzroście 170 cm i przekroku 80 cm boso.

Wyrósł ze starego 26", teraz chciałbym aby starczył mu może do 180cm?

Na co dzień wycieczki rowerowe + od czasu do czasu single.

Warunki brzegowe (ale nie jestem zamknięty na inne sugestie):

Koła 29", amorek powietrzny, napęd 1x11 lub 1x12, hamulce hydrauliczne.

Coś jak CUBE ACID 29 https://www.rowerowy.pl/cube-acid-29-18m-sza-22.html , tylko fajnie jakby nie był szary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, widzę, że temat ”nie chwycił”.

To może zapytam inaczej: czy w tej cenie i do tych zastosowań warto interesować się prostymi ścieżkowcami jak Marin San Quentin 2 czy lepiej pozostać przy bardziej zachowawczej geometrii. Chodzi mi o to, czy np. taki SQ2 nie będzie za bardzo ograniczający w codziennych zastosowaniach, typu dłuższe wypady na leśne ścieżki. Przy czym dłuższe to tak do około 100 km po płaskim.

https://www.marinbikes.com/pl/bikes/2023-san-quentin-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że bardziej niż geometria będą przeszkadzać ciężkie, szerokie drutowe opony.

W cenie do 6 tysięcy, warto szukać okazji na rower z bomberem Z2 np.:

https://www.bike-discount.de/de/radon-cragger-7.0-2

https://www.bikester.pl/orbea-laufey-h10-M1015469.html?vgid=G1491674 - tylko nie ten rozmiar.

Cały czas ta oferta jest dostępna i moim zdaniem nie do pobicia:

https://www.ibksport.eu/orbea-laufey-h10-2022-raw-aluminum/p?skuId=12961

Są też m.in. Dartmoor Primal, Merida Big Trail 600, trzeba szukać tylko okazji, ostatnio dość dużo przecen jest szczególnie za granicą.

 

Edytowane przez NerfMe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NerfMe

Dzięki za kilka typów, ta Orbea jest rzeczywiście świetnie wyposażona.

Co do opon - zawsze mogę dokupić lżejszy komplet. Boję się tylko niedopasowania do jeźdźca bez przymiarki.

I czy rzeczywiście dłuższe wypady oraz wjeżdżanie na górki nie będą na tych rowerach problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już trzeba się zastanowić. Czy głównym celem jest zabawa na singlach czy szybsze łykanie kilometrów. Na trailowym rowerze nie zauważyłem problemów z podjeżdżaniem, ani w robieniu dłuższych wycieczek, wręcz przeciwnie, pozycja na rowerze wymusza spokojna jazdę i delektowanie się krajobrazem. Średnie prędkości mam jednak wyższe na starym rowerze do XC przy tym samym tętnie.

Fajne ceny mają na Orbee w tym sklepie:

https://www.ibksport.eu/orbea-alma-m50-2022-ice-green-matte-gloss/p?skuId=15702

 

Edytowane przez NerfMe
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutowaliśmy jeszcze postury młodzieńca. Czy raczej pajączek, czy sportowiec. Bo jak jest lekki, to nie warto szukać czternastokilowego grzmota, na którym dorosły może bezkarnie gonić po kamieniach, a priorytetem staje się masa sprzętu. Jeśli nie jest chudzielcem to fajne rowery powyżej prezentowano - moim zdaniem koniecznie z droperem.
P.S.  Wczoraj na Kazurce widziałem takiego chłopaka, który bardzo fajnie skakał, ale niestety tata nie trafił z rowerem, bo dzieciak miał karbonowe XC - rowery wymienione wyżej nadają się i na wycieczkę i na zabawy. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzieniec jest szczupły i dość wysportowany (rower i taekwondo od małego), waży prawie 60kg, ale to nie jest fan dirtu, więc osiągi na hopach nie są kluczowe.

A rower, który ma teraz to jakaś Indiana 2.6, która waży z 15kg, a mimo wszytko ostatnio potrafił zostawić mnie z tyłu.

Podsumowując - dla niego każdy z tych rowerów będzie ogromną zmianą na +.

EDIT: Jeszcze dopytam: czym Bomber Z2 tak wyróżnia się na tle innych powietrznych amortyzatorów o podobnym skoku, które montowane są w tańszych modelach tych samych rowerków, jak X-Fusion, albo RockShox?

Edytowane przez killgore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać że ten San Quentin waży wg internetu ponad 15 kg, straszny kloc. Ja bym tego nie ruszał.

Reszta rowerków nie przekracza 14 kg, więc waga nie będą przeszkadzac. Ta orbea nawet powinna w okolicy 13 ważyć. 

Kwestia okazji, jak można znaleźć rower który kosztuje tyle samo a ma Z2, to warto wziąć bombera, to jest widelec w innej kategorii niż tańsze powietrzne amorki:

https://m.pinkbike.com/news/ridden-and-rated-four-affordable-trail-bike-forks.html

 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ostatecznie Orbeę z tego hiszpańskiego sklepu.

Niestety, koszt transportu to 130EUR, co trochę obniża atrakcyjność tej oferty, ale i tak wychodzi około 1,5k PLN taniej niż w polskich sklepach.

Teraz tylko trzymam kciuki, żeby doszła w jednym kawałku 🤞

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NerfMe

Cóż, najszybsi to oni nie są. Po dwóch dniach, kiedy status zamówienia w ogóle się nie zmieniał napisałem maila z pytaniem o realizację, to dostałem odpowiedź, że potrzebują 4 dni na montaż i regulację i 3 dni na transport. Więc nadal czekam, a status ten sam (Handling). Trochę do innych standardów przyzwyczaił mnie e-commerce w Polsce.

Z drugiej strony trochę o nich poczytałem na różnych forach i ktoś tam rower od nich dostał, ale jak komuś zależy na szybkiej realizacji, to raczej nie polecam :)

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

12. czerwca dostałem informację od przewoźnika (Dachser?), że mogę wybrać termin dostawy (14-16). Na stronie sklepu dalej ten sam status (Handling). Wybrałem piątek i właśnie skończyłem składanie roweru. Rower był sensownie spakowany - dużo owijek i folii bąbelkowej + kilka kartonowych wytłoczek. W zasadzie wystarczyło zamontować przednie koło, kierownicę i podłączyć sztycę amortyzowaną (co robiłem po raz pierwszy). Całość wydaje się porządnie skręcona, nie stwierdziłem żadnych luzów na śrubach. Napęd x12 SLX chodzi precyzyjniej niż XT w moim Cube z 2021 roku. Niestety, zapomniałem dokupić pedałów więc jutro będę musiał skoczyć po coś do sklepu. No i jeszcze muszę poczytać coś o regulacji tego amorka.

Generalnie rowerek wygląda fantastycznie i wręcz zaprasza do zabawy. Syn baaardzo zadowolony, L-ka przy jego wzroście dobrze trafiona - jest na początku tego rozmiaru (myk-myk na razie nie będzie miał za wiele roboty :) ).

Podsumowując: sklep fajny, choć jak komuś zależy na czasie, czy informacjach na bieżąco to nie polecam - trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać.

Wielkie dzięki @NerfMe za zwrócenie uwagi na tę promocję, bo sam bym w życiu nie wpadł, aby szukać za granicą.

Napisz jak właściwie wyszukujesz takie okazje, bo np. Google domyślnie nie podpowiada zagranicznych sklepów.

BTW, na stronie sklepu rower jest "dostarczany do przewoźnika" :)

IMG_20230616_224924.thumb.jpg.d36ee5a8a5f987cdab9bf7ec3eeb9c75.jpg
 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, killgore napisał:

Wielkie dzięki @NerfMe za zwrócenie uwagi na tę promocję, bo sam bym w życiu nie wpadł, aby szukać za granicą.

Ostatnio byłem w sklepie centrumrowerowe.pl w Warszawie i przypadkiem słyszałem jak sprzedawca przy rowerach Orbea mówił klientom, że wielu szuka tańszych rowerów za granicą ale nie znajdują bo oni mają najtańsze 😁.

 

11 godzin temu, killgore napisał:

Niestety, zapomniałem dokupić pedałów więc jutro będę musiał skoczyć po coś do sklepu

A jak byś u nich też chciał kupić pedały to też słyszałem jak inny sprzedawca tłumaczył klientowi, który chciał kupić pedały platformowe z pinami, że to są pedały do downhillu i mimo, że klient twierdził, że ma takie w crossie i są super to oferował mu takie zwykłe, tego typu:

image.png.65b8640806a21a15dbf11821098b1fda.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...