Skocz do zawartości

[Pedały] jakie polecacie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, poszukuje pedałów do 200 może 250 zł, jeśli jakoś szczególnie mi się spodobają. Poszukuje pedałów do jazdy rekreacyjno turystycznej, sprawdzonych na łożyskach, z pinami. Proszę o info od osób które przetestowały proponowane produkty a najlepiej je rozebrały i wiedzą że naprawdę są tam łożyska i najlepiej żeby były co najmniej 3. Bo zapewnienie na allegro o trwałości i konstrukcji pedałów są mało warte. Jedne się powyginały, dosłownie powyginały się ośki. Inne miały być na 3 łożyskach, jest na jednym a od korby jest tuleja. Jeszcze inne zaczęły skrzypieć po 60 km niby wszystko w środku jest ok, ale skrzypią. Z innych których nie mogę rozebrać wyciekł jakiś smar i dostały luzów w linii ośki dobre 2-3 mm w prawo i lewo się przesuwają.  Dodam że ważę 120 kg. 

A jeszcze co sądzicie o pedałach shimano (GR400, GR 500,  EF202,  EF102) ?  Niby mają dobre opinię, ale shimano skrzętnie ukrywa co jest w środku, a słyszałem że tam są wianki a nie łożyska. Czy to prawda ? a może są godne uwagi mimo wianków , mój dziadek był listonoszem i jeździł zwykłą ukrainą, też chłop 100+, a tam pedały były na wiankach a on lata całe jeździł na tym bez większych problemów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  1. "Oryginalne" WheelUp na łożyskach przejeździły 2 sezony w trailówce i chyba raz je skręciłem, bo złapały luz. Sprzedałem na OLX i pewnie nadal komuś służą.
  2. Kolejne Wheelupy tym razem na łożysku i ślizgu rozleciały się po miesiącu jazdy wokół komina. Dokładniej jeden z pedałów się sam rozkręcił. Reklamowałem, uznali reklamację i je wymienili, ale od razu sprzedałem.
  3. Rok przejeździłem na NS Bistro - całkiem fajne piny do jazdy turystycznej, bo nie tyrają butów, ale na bikeparki trzymają za słabo stopę, poza tym pojawiły się odbarwienia plastiku świadczące o zmęczeniu materiału. (łożysko + ślizg). z samym łożyskiem/ślizgiem nie miałem problemów.
  4. Zamówiłem też chińczyka z Allego, przypominającego OneUp Composite, ale odesłałem po zapoznaniu się z jakością wykonania.
  5. Poprzedni sezon przejeździłem na oryginalnych OneUp Composite i jestem mega zadowolony (łożysko + ślizg). Świetna wielkość i kształt platformy, zero problemów z wyginaniem, luzowaniem, skrzypieniem itp. Są serwisowalne i mają dostępne kit serwisowy. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś można było je dostać za ~200zł.

Generalnie dałem sobie spokój z szukaniem chińskich wynalazków "na łożyskach" po wtopie z WheelUp i jak na razie nie miałem żadnych problemów ze ślizgami.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam pedały z Decathlon, wersja za 140 i 200 PLN. 

Platformy tańsze są z wyższymi pinami i są winylowe a droższe aluminiowe z niższymi pinami. 

Piny wymienne,  jedno łożysko maszynowe a drugie ślizgowe. 

używam oba modele ponad rok. 

Gdyby coś to bez problemu wymieniasz w sklepie na nowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, MariuszOnisk napisał:

Czy to prawda ? a może są godne uwagi mimo wianków , mój dziadek był listonoszem i jeździł zwykłą ukrainą, też chłop 100+, a tam pedały były na wiankach a on lata całe jeździł na tym bez większych problemów. 

eee tam... wiekszosc i tak jezdzila wczesniej, czy pozniej na samych oskach.

Fotografia, reporterskie, (plfoto.com)

Cytat

 Konieczności skręcenia stopą w celu wypięcia da się szybko nauczyć

Wiecej czasu trzeba poswiecic na nauke wpinania, niz wypinania :D 

Edytowane przez JWO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 10.05.2023 o 22:43, MariuszOnisk napisał:

A jeszcze co sądzicie o pedałach shimano (GR400, GR 500,  EF202,  EF102) ?  Niby mają dobre opinię, ale shimano skrzętnie ukrywa co jest w środku, a słyszałem że tam są wianki a nie łożyska.

Niestety kupilem EF202... generalnei moje wrazenia z niim są złe - pierwszy raz nowe, wyjęte z pudełka miały wycuzwalny luz, wygladaja jak kowadła, waża jak kowadła, a do tego bardzo szybko robią sie sliskie.  Juz lepiej kupic Dartmoor Stream, wykrecic piny (te ktore się da) - są tansze, lzejsze ...i nie gorsze.

No chyba że ktos chce mieć ten grip, i zostawi sobie piny...tak czy siak, Dartmoory ze zdjetymi pinami wymiennymi (nie wszystkie tam sa wymienne) trzymaja lepiej niz EF202.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja również w każdym rowerze mam teraz One Upy Composite. Dodatkowy ich atut to minimalnie większa powierzchnia w stosunku do innych. Z tańszych używałem Rockbrosa - pół roku w górach i śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...