Skocz do zawartości

[Do 3300] Jaki rower crossowy?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poszukuje roweru crossowego do jazdy głownie po miescie, czasem przydarzy sie trip po parku. Znalazłem rower Rower crossowy, Orkan 4 M 28 w cenie 2300 i się zastanawiam czy nie warto go wziąć bo cena wygląda kusząco. Tak wygląda ten rower:

 

1. https://www.empik.com/romet-rower-crossowy-orkan-4-m-28-zielony,p1269362292,sport-p

 

Myśle jeszcze nad innymi modelami: 

 

2. https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-cross/rower-bottecchia-lite-cross-28-24s-zielony-m56-22-bmt?gclid=CjwKCAjw3POhBhBQEiwAqTCuBrKEQhv2kj_G29PBsSY-SfsIouDyF9g1d2npOqapxucRXQIFgr7R_xoCKgsQAvD_BwE

 

3. https://bikeever.pl/produkt/rower-rock-machine-crossride-300/

 

4. https://mcsport.pl/pl/rower-giant-roam-4-disc-zielony-2021.html

 

Co wy na to? Ktory rower wydaje sie najlepszym wyborem? 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-920/_/R-p-329787 

Król jest jeden. 

Łożyska maszynowe wszędzie. 

B. dobry napęd bez zbędnych części. 

Amor na powietrze. 

Heble wystarczające. 

Po prostu kupujesz i jeździsz, nie ma tematu zmiany, wymiany, czegokolwiek. 

Wiem że droższy, ale w 💯% adekwatny. 

Jeżeli ceny nie udzwigniesz to kup 500 i będzie trzeba zmienić hamulce a w przyszłości suport, korbę, widelec. 

Rowery z Twojego postu nie omówię bo nie przemawiają do mnie. 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszmasz, odrzuć całkowicie tego crossa z Mediaexpert.

Gdyby nie to, że nie znam amortyzatora w Rock Machine, to właśnie ten rower byłby moim faworytem w zestawieniu.

Giant powinien być najlżejszy.

Rowery na bardzo podobnym poziomie.

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2023 o 08:20, XC100S napisał:

No to obalamy króla.

1. amortyzator powietrzny. Ile osób zdecyduje sie na coroczny serwis tego amortyzatora?

2 Napęd. XT jest zbędny do napędu crossa, koszty kasety i łańcucha w napędach 11rz to okoice 400zł. Korba 38 w crossie to porażka, będą kombinacje z montowaniem większego blatu.

3. koła Fulcrum fakt lekkie. Zastosowane łozyska maszynowe maja nietypowy rozmiar, zapewne po to by kupować nie tanie łozyska od fulcruma. Niesymetryczny zaplot, powoduje że łatwo pękaja szprychy od strony tarczy, zwłaszcza w tylnim kole. aluminiowy bebenek jest wcinany przez kasetę.

4. suporty z zewnętrznymi  łożyskami nie są bardziej wytrzymałe od  kwadratu, a są droższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszmasz Ten Polygon delikatnie mówiąc wyglada słabo. Całkiem sensownie wyposażony Trek w tym budżecie ale zostały już tylko S'ki i M'ki. Jaki wzrost?

https://airbike.pl/produkt/rower-crossowy-trek-dual-sport-3-gen-4-red-2023/rower-crossowy-trek-dual-sport-3-gen-4-red-2023-m

https://airbike.pl/produkt/rower-crossowy-trek-dual-sport-3-gen-4-blue-2023/rower-crossowy-trek-dual-sport-3-gen-4-blue-2023-1-m

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, clavdivs napisał:

1. amortyzator powietrzny. Ile osób zdecyduje sie na coroczny serwis tego amortyzatora?

2 Napęd. XT jest zbędny do napędu crossa, koszty kasety i łańcucha w napędach 11rz to okoice 400zł. Korba 38 w crossie to porażka, będą kombinacje z montowaniem większego blatu.

3. koła Fulcrum fakt lekkie. Zastosowane łozyska maszynowe maja nietypowy rozmiar, zapewne po to by kupować nie tanie łozyska od fulcruma. Niesymetryczny zaplot, powoduje że łatwo pękaja szprychy od strony tarczy, zwłaszcza w tylnim kole. aluminiowy bebenek jest wcinany przez kasetę.

4. suporty z zewnętrznymi  łożyskami nie są bardziej wytrzymałe od  kwadratu, a są droższe.

@clavdivs, masz dużo racji w tym co napisałeś, ale mam kilka uwag/zapytań:

ad. 1. Sprężynowemu też przydałby się od czasu do czasu jakiś serwis, żeby później nie wyglądał tak jak na niektórch ze zdjęć na forum. Poza tym - czy coroczny w crossie? W mieście to z pewnością rzadziej, chyba, że jeździ cały rok.

ad. 2. Korba 38t szaleństwem nie jest - to przyznaję, ale dla zdecydowanej większości powinna już styknąć. Kwestia indywidualna.

Zawsze można wrzucić kasetę z Ali za 1,5 stówki góra. Czy gorsza? Raczej nie.

ad. 3. Nie znam się, więc się nie wypowiadam, ale wydaje mi się, że i tak będą lepsze od każdych innych kół w rowerach w tym budżecie

ad. 4. Nic dodać, nic ująć 🙂

Edytowane przez chudzinki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama waga może powodować takie przeciążenia że słaby napęd padnie po kilkuset kilometrach. 

A dodatkowo siła w połączeniu z brakiem używania w pełni kasety, wszystkich biegów, może powodować zgon napędu. 

Wiem po sobie he he. 

Którymkolwiek rowerem będziesz jeździł ruszaj z 2, 3 czy ... 

Nie stawaj na pedałach przy ruszaniu gdy jesteś w połowie przełożeń. 

A teraz kup rower bo na siłkę wypada jechać. 

Wiosna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chudzinki

ad. 1.1 Z moich doświadczeń z rowerami ludzmi ktorzy chcą cos naprawić, wniosek jest jeden. Rowery są zajeżdżane , kowalski który szuka roweru w decathlonie, czyli szuka oszczędności będzie mu szkoda kasy na serwis. Raz w roku wypadało by zdjąć chociaż dolne lagi, w praktyce będzie eksploatowany do śmierci.

ad 2.1 Korba 38T, może i styknie, ale przyczyni sie do szybkiego zużycia kasety. kasety 11rz nie są tanie, współczuje komuś kto sie nie zna na rowerze i odda do serwisu i poprosi o wymianę kasety. Kwota na pewno go zaskoczy, bo nikt nie zaproponuje no-name z Ali.

ad 3.1 koła Fulcrum ma nietypowy zaplot, jest niesymetryczny, od strony tarczy jest tylko 7szprych, o ile t daje radę w szosówce, czy przy lekkiej wadze gravelu. To w rowerze crossowym gdzie więcej obciążasz tylne koło, mogą nie dawać rady. Limit tych kół to 120kg, co nie jest jakąś wysoka wartością.  Wszelkie części zamienne są drogie. 

@XC100S

Suporty na kwadrat bardzo często wytrzymują tyle samo co suporty HT, a są tańsze. Układ z zewnętrznymi łożyskami jest lżejszy i sztywniejszy, aby zapewnić większą żywotność łożysk, suport powinien być planowany, a w rowerach crossowych nikt tego nie robi.

Z tych wszystkich odrzucił bym Bottecchie, reszta to kwestia tego który bardziej przypadł do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem sensowny rower, sam się nad nim mocno zastanawiam bo też szukam jakiegoś taniego crossa obecnie. W Airbike'u masz za 2749zł. wszystkie kolory i rozmiary.

2x9, hydrauliczne heble, sensowna waga jak na jednego z najtańszych crossów Treka, ogólnie ta rama mi się bardzo podoba no i możliwość wrzucenia ponad 2" kapci np. w zimie.. Osobiście mi bardzo odpowiadają napędy 2rz. z korbełem 46/30 moim zdaniem to idealne połączenie blatów w takich rowerach. Plus daje możliwość bardzo łatwego (i taniego) upgrade'u do korby z zewn. łożyskami co też jest dla mnie sporą zaletą. (FC-MT210-2, też 46/30 czyli praktycznie plug&play kosztuje śmieszne pieniądze bo ok 140 zł)

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TomaszmaszOczywiście że Trek DS2, znacznie lepszy napęd.

ps. Tak jak mówiłem sam się nad nim zastanawiałem, dziś rano podszedłem do sklepu obejrzeć jak wyglądają na żywca te Treki i jak zobaczyłem czerwonego to decyzja zapadła bardzo szybko. ;) A 2749 zł. to naprawdę uczciwa cena za rower od "renomowanej" marki na tym osprzęcie w obecnych czasach , praktycznie "król opłacalności" czyli Unibike i Flash GTS już niemal tyle kosztuje.

20230421-122730.jpg

Edytowane przez keltu
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...