Skocz do zawartości

[6000] rower do jazdy po mieście


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam roweru do jazdy po mieście, ewentualnie jako konia zaprzęgowego do przyczepki z dziećmi. Wydaje mi się że to powinien być cross.

 

Modele jakie przeglądałem to

  • Giant roam 0
  • KTM life actions
  • Polygon Heist x7
  • Trek dual sport (3 gen 4 ?, możliwe że pomyliłem model)
  • Unibike zethos lub xenon ?
  • Coś innego ?

Przyznam że trudno jest mi się zdecydować, jak dotąd przejechałem się na Unibike crossfire, Giant roam 4 (tylko taki był dostępny w sklepie), Polygon heist x7 (tylko że za małym), Trek dual sport 3 gen 5 no nie zakochałem się w nim od pierwszego wejrzenia.

Z tych na których jeździłem to ciekawie było na Polygonie, ale miałem wrażenie że ręce mnie bolały przez mocne pochylenie do przodu, lub może to była kwestia za małego roweru. Jeździłem na polygonie L który jest odpowiedni dla wzrostu między 170 a 180, a mam 185. Jeśli waga jest również istotna to ~88 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Galvatron napisał:

Ja bym celował w rower tyou firness.

Podczas jazdy po mieście amortyzator niewiele Ci da, a bez niego rower będzie lżejszy i prostszy w serwisie. 

Zastanawia mnie czy amortyzator przydaje się do pokonywania chodników, kostek, generalnie nierówności w mieście. Co o tym myślisz ?

 

3 godziny temu, Artur85 napisał:

Ciekawy model

 

@kemot1974czy jakiś konkretny model z sirrus polecasz 3.0, 4.0 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od budżetu :) , ponizej jeden z modeli. 

Specialized Sirrus 2.0 EQ | Rowery turystyczne 28" | Sprawdź naszą ofertę (greenbike.pl)

Moja żona ponad 3 lata jeździ po mieście i lasach  Sirrusem Elite Woman i jest  bardzo zadowolona z tego modelu. Bardzo fajna, sztywna i lekka rama, karbonowy widelec. Zmieniłem tylko koła na DT Swiss, rower waży 9,5 kg i naprawdę sprawia radosc z jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie tani ten sirrus, w końcu to carbonowa rama, future shock (mini amortyzator pod mostkiem). Ten opis na allegro też jakiś nie do końca chyba rzetelny, wg katalogu specyfikacja jak poniżej:

https://www.specialized.com/pl/pl/sirrus-4-0/p/174696?color=279697-174696

Jednak do Twoich zastosowań raczej się nie sprawdzi, to bardziej rower szosowy, na równe asfalty, z twardym napędem i cienkimi oponami. Z przyczepką na haku, może brakować miękkich przełożeń na wzniesieniach. Do miasta na kostkę krawężniki i dziurawe drogi, wygodniejsza była by szersza opona, a tam za dużo miejsca nie ma.

W dniu 17.04.2023 o 22:13, BoulderHulkItp napisał:

Zastanawia mnie czy amortyzator przydaje się do pokonywania chodników, kostek, generalnie nierówności w mieście. Co o tym myślisz ?

 

Amortyzator nie jest niezbędny, więcej komfortu da odpowiednio dobrana opona. Dziury i tak lepiej omijać dla dobra obręczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może klasyk w postaci Muirwoodsa? Biorąc pod uwagę że zależy ci na wygodniejszej pozycji to dobrze się składa bo nowa geometria w tym rowerze od 2022/2023r. poszła właśnie w tym kierunku. Z akcesoriów zamontujesz tam wszystko co się tylko da, nie ma zbędnego uginacza, wejdzie szeroki kapeć dla poprawy komfortu..

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucam jeszcze kilka modeli do porównania, co o nich myślicie ? Muirwoods też wygląda fajnie, a Marin DSX 2 dostępny dopiero od ~20.07.2023 jak pytałem w jednym sklepie. To chyba będą na ten rok modele. Wiecie czy da się go gdzieś dostać szybciej?

  • Marin Muirwoods
  • Giant Escape 1
  • Trek FX 2 disc
  • Cube SL road (Pro?)
  • Elops 900

 

Edytowane przez BoulderHulkItp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem sporo na jednym i drugim - ja nie stwierdziłem żadnej różnicy jeśli chodzi o komfort, jedyna zauważalna różnica jak dla mnie to waga - stalowe są nieco cięższe i tyle ale do amatorskiego kręcenia to bez znaczenia.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BoulderHulkItp napisał:

Przeglądałem tego Muirwoods'a, wygląda spoko. Zauważyłem że widelec jest tam stalowy, czy karbonowy widelec zauważalnie podnosi komfort jazdy ?

Wg mnie istotniejsza jest szerokość opony. W gravelu z karbonowym widelcem i opona 43c komfort jest zdecydowanie gorszy niż w Muirwoodsie z oponą 2,1 cala, w prawdzie to chyba ponad 10mm różnicy i przy tych szerokościach i niskim ciśnieniu materiał z jakiego wykonany jest widelec przestaje mieć znaczenie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam materiały Bushcraftowego nt Muirwoodsa,

 


Jedynyn rozsądnym wydatkiem na początek są dobre koła,  lżejsze i na porządnych piastach. Typ opony musisz dobrać to tego gdzie będziesz jeździł, ja wybrałem opony mtb z mniej agresywnym bieżnikiem dzięki czemu są względnie ciche i szybkie na asfalcie a w średnio lekkim terenie gdzie często jeżdżę świetnie sobie radzą. 
Te fabryczne są do jeżdżenia po mieście.

Nic innego wymieniać nie ma sensu, choć jak ktoś bardzo chce to można rozważyć wymianę korby, jeżeli chcesz nowocześniejsze niż kwadrat rozwiązanie, czy zmianę napędu na 1x11 (np deore5100), ale to już bardziej fanaberie, bo to co jest fabrycznie w zupełności wystarcza do typowego użytkowania i sprawdzi się w każdych warunkach. Bo tak naprawdę wymieniając koła i naped dokładasz do roweru drugie tyle.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muirwoods to chyba jeden z niewielu rowerów który bardzo fajnie się modyfikuje, z oryginału pozostawiłem tylko ramę i widelec a resztę dobrałem wedle własnego uznania i tak powstał gravel o bardzo agresywnej geometrii. Polecam Muirwoods-a, pod względem ceny i własności jezdnych jest to świetny rower.

marin.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się znaleźć sprzedawcę co do 30 dni możliwe że będzie miał Muirwoodsa 2023. Przy okazji zauważyłem że trek dual sport 3 gen 5 jest na promce 5499 -> 4899, co sądzicie czy w tej cenie jest interesującym modelem względem Muirwoodsa(~3599) ? (https://www.dobrerowery.pl/dual-sport-3-gen-5-black-olive?combination_id=37422)

Edytowane przez BoulderHulkItp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie Treka masz jeszcze DSX 1

https://primal.pl/pl/p/MARIN-DSX-1-2022-gravel-z-prosta-kierownica/1110

Lepszy napęd, szytwne osie, no i koła. Trek ma nie do końca wiadomo dlaczego w tych czasach koła 27,5 cala. 

Inna sprawa, że każdy z tych trzech rowerów ma też trochę inną geometrię, i pozycja powinna być trochę inna. Trek wydaje się najbardziej "rekreacyjny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...