Skocz do zawartości

[2500-3100PLN] MTB do Ostrej jazdy po lesie !


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

 

      To mój pierwszy raz na forum i początek z przygodą MTB. Jestem totalnie zielony na ten temat.

Poszukuję rower w przedziale 2500-3000pln. Im bardziej oglądam filmiki i czytam porównania tym bardziej staję się niezdecydowany... :) Dodam, że moj wzrost to 187-188cm i waga 83-84kg. Rower ma służyć głównie do jazdy po lesie, szybkiej + górki.

Na ten moment wypatrzyłem dwa modele: 

1. hard tail Ghost Kato Essential 29 AL https://sklepmartes.pl/rower-hard-tail-kato-essential-29-al-u-93ka107-ghost?gclid=CjwKCAjw8-OhBhB5EiwADyoY1ecDGEQLV-t291YWEckOZrSrEolA14a4oVTBItKqLv1RfxlCUOpt4BoC5ncQAvD_BwE

2. TABOU BLADE 29 2.0 https://www.tabou.pl/produkt/rower-mtb-tabou-blade-29-2-0-2023/

3.Kellys Spider 30 (tutaj nie mam pojęcia co oznaczaja cyferki po nazwie, bo są i 40, 50, 70 itp. :D)  https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-kellys-spider-30-29-czarny-l-13503663248?reco_id=e52eb286-da68-11ed-b50b-0ee3361c8e0d&sid=f8bddad5d737919e6c726c989b66bdbe96499e13bc806f55bd0c404f69ac7020

Chętnie zobaczę inne oferty ciekawych marek. 

 

Pozdrawiam i Miłego dzionka. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę cię zmartwić tym, że żyjemy w czasach gdzie za 3000zł kupisz w sklepie coś co litery "MTB" ma tylko w nazwie i jest absolutnym minimum do zwykłej, codziennej jazdy. Ostro na pewno takim rowerem długo i bezpiecznie się nie pojeździ. Szybko pewnie się jakoś da, ale taki bieda osprzęt ma pewne ograniczenia i o ile ma się porównanie z czymś innym, to będzie tylko zabierał frajdę i denerwował częstymi awariami. 

Finał będzie taki, że i tak dosyć szybko wymienisz większość części w rowerze na lepsze, ponosząc przy tym regularne koszta i tracąc cierpliwość. Odpuść nowe. Za 3k szukaj używki z jakimś ogarniętym kolegą, który pomoże w zakupie, albo doskładaj kasy tak do 5,5-6k i wtedy szukaj czegoś pod hasłem "rower XC o agresywnej geometrii na sztywnych osiach z boostem".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Expl 520 jest na osiach QR niestety, które do ostrej jazdy raczej będą mało sztywne. Z Deca najtańszy sensowny wszystkomający to XC100 ale on kosztuje około 4500 zł, second life za 4000 zł można wyhaczyć. Ja kupiłem roczną używkę Kellys Gate 30 w perfekcyjnym stanie za 3000 zł - napęd 3x10, sztywne osie boost, powietrzny amor (choć najbardziej budżetowy). Możesz też popatrzeć na używane Indiany X7 lub X8 - też swego czasu były "wszystkomającymi" budżetowcami

Edytowane przez Greg1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Panowie.

Tak, w pełni zdaję sobie sprawę z tego, że za 3000pln moge kupić jedynie ,,atrapę" @Brombosz. Kilka lat temu miałem jakąś nadmierną fazę na leśne śmigi rowerem, który miał z 8 lat i kosztował 1700pln. Do takiego stopnia go katowałem, że powyginałem pedały od nadmiernego wjeżdżania pod górki, hamulce całkowicie zniszczone ( zwykłe klocki ^^) nie wspomne o wykrzywionych kołach, ale nie powiem ten rower dał mi frajde przez cały sezon jeżdżenia po lesie i zjeżdżania na pełnej możliwej jak na moje warunki i sprzęt prędkości ( oczywiście moja jazda rowerem też służy robieniu cardio oraz po prostu jako środek do przebywania w naturze, którą uwielbiam) . Dlatego czuję, że rower w takim budżecie da mi co najmniej rok przedniej zabawy, a jeśli poczuję jeszcze większe flow to zapewne kupię już coś lepszego w budżecie 5000-6000. Bardzo mi sie podoba wizualnie ten srebrny z decathlonu  Expl 520 @Greg1 @Kettler , ale rozumiem, że sztywność osi ma duże znaczenie przy agresywniejszym śmiganiu, chociaż tak jak wspominam potrafiłem sie przednio bawić na składaku za 1700 pln, więc przejście na rower za 3 koła jest dla mnie przeskoczeniem o klasę wyżej. Niestety nie mam znajomych, którzy są w tej dziedzinie sportowej związanej z rowerami, więc ciężko będzie znaleźć jakąś fajną schludną używkę i nie dać sie zrobić w bambuko :D . A te modele, które przedstawiłem wyżej odpadają ?( Nie znam się na osprzęcie za bardzo, jedynie wiem, że shimano to legendary marka z dzieciństwa)

Miłego dnia Panowie

Edytowane przez MalarzProceder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kilka lat temu miałem jakąś nadmierną fazę na leśne śmigi rowerem, który miał z 8 lat i kosztował 1700pln.

Cytat

więc przejście na rower za 3 koła jest dla mnie przeskoczeniem o klasę wyżej.

 

Nie wiem czy tak można to odbierać. :) Kilka lat temu, 1700zł to było mniej więcej tyle, ile dzisiaj 3000zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny problem z rowerami z Twojej listy dotyczy napędu a raczej tylnej przerzutki i kasety. Osiem przełożeń z tylu w rowerach MTB było spotykane chyba 20 lat temu.🤔Konfiguracja tych rowerów jest typowa dla rowerów krosowych.
Ja bym kwestii sztywnych osi nie demonizował bo pare lat temu ich nie było i jakoś ludzie śmigali po górach. Jak już pisałem podstawa to hamulce i napęd. 

Możesz poszukać coś używanego ale wiosna to nie jest dobry moment 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak już pisałem podstawa to hamulce i napęd.

Ja bym przed nimi wymienił jeszcze koła. To one jako pierwsze weryfikują co jest MTB a co nie jest. ;)

 

PS. A przepaści technologicznej nie określa się wyglądem, tylko czasem niezawodności i jakością działania... Kot którego chcesz kupić ma ten sam worek, tylko innego koloru.

Edytowane przez Brombosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...