Skocz do zawartości

[Lampka przednia] do miasta, wymienny spory akumulator/baterie, umiarkowana moc


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, niby prosta rzecz, ale nie znalazłem takiej idealnej dla mnie, może ktoś podpowie?

Potrzebuje czterech rzeczy.

1. Lampka o mocy 150-200 lumenów świecąca min 4,5-5h

Wbrew pozorom nie jest to takie to oczywiste, bo takie słabe, tanie lampki, mają też słaby akumulator, nie wytrzyma 5 godzin. Rozwiązaniem jest coś o mocy 400-700 lumenów i jazda na 2-3 trybie, nawet lepiej mieć opcję od razu w teren, ale tutaj pojawia się inny problem, te mocniejsze przeważnie mają wbudowany akumulator, a ja chce mieć zawsze baterie zapasową pod ręką. Nie pójść na nocny rower po pracy z powodu nienaładowanej lampki to trochę irytujące, a tak, zawsze będę miał naładowany zapas.

2.Wymienny akumulator/baterie, ideałem były by takie na AA lub AAA, ale takich nie ma, zostaje zatem 18500, 18650.

3. Solidne mocowanie, oraz możliwość dokupienia zamiennika uchwytu. Nieraz pęknie, lub się złamie jak rower się przewróci na kierownicę. Potem problemy z gumkami, sztukowanie etc.

4. Dobrze aby nie raziła rowerzystów i pieszych, sporo jeżdżę po mieście, stąd potrzeba niezbyt mocnego światła(150-200 lm), wiadomo, konstrukcja też jest istotna.

 

Tak najbardziej pasuje mi Prox Ran S 700lm, ale mało jest opinii, niszowa lampka, w dodatku obawiam się mocowania, wole jak lampka jest na klik, a nie taki niepełny "wcisk", do tego to bardziej latarka, może razić po oczach.

Bardziej popularna i dobrze oceniana, tania, z lepszym mocowaniem jest prox crater, ale jest bardzo mocna, nawet na 3 trybie może razić ludzi.

Jest jeszcze spector 600, też wciskana do niepełnej obejmy, są opinie, ze wypada, można zgubić, no i też bardziej latarka.

Na koniec SCREAM 3.3 oraz SCREAM 3.2 również tak nie do końca pasują.

 

Może zna ktoś inne modele spełniające moje potrzeby, ewentualnie ma inna propozycję.

Budżet na zakup jest elastyczny.

z góry dzieki za porady

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lumintop B01 spełnia wszystkie wymagania a z akumulatorem 5.000mAh w trybie 250lm świeci bodajże coś ok. 11-12h. Co do mocowania np. https://allegro.pl/oferta/uchwyt-latarki-lumintop-b01-kask-mocowanie-gopro-12705360496 i sobie podwieszasz pod uchwytem na licznik chociaż ten uchwyt w zestawie z lampką też spokojnie daje radę.

Edytowane przez keltu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Prox CRATER odpada, bo podają, że ma bardzo kiepskie odcięcie, czytam też o propozycji  Lumintop B01, ciekawa pozycja, dzięki.

W tej prox aero f III akumulator jest wbudowany? 

Może w tej sytuacji będę musiał zrezygnować z wymiennych baterii i ewentualnie kupić coś z możliwością ładowania z power banku w trakcie jazdy, może nie jest to mega wygodne, ale przynajmniej nie zostanę bez lampki w razie czego. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu, nie chce kogoś oślepić np na wale wiślanym, żeby nie daj boże z niego zjechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2023 o 17:31, Mihau_ napisał:

prox aero f III

Kupiłem tą lampkę, tą i dla porównania Ravenmen CR450. 4X droższa, ale ciężko dostrzec aż tak wielkie różnice, na pewno nie 4x :) Także zostaje chiński prox, a tamtą odeślę. Przy tej cenie można po prostu kupić drugą lampkę na zapas, nie waży, nie zajmuje, ani kosztuje wiele więcej niż zapasowe ogniwo :) Jedyne co mnie denerwuje to mocowanie, masz jakiś sposób aby przymocować ją stabilniej niż na tej gumce? Tam od dołu widzę dwie śrubki, może można przykręcić inną podstawę do wsuwania do uchwytu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...