Skocz do zawartości

[Amortyzator] Rock Shox Zeb Ultimate 2023 - 27.5 - 190 mm


__guest

Rekomendowane odpowiedzi

Hej ... Świry rowerowe  :thumbsup:

Nabazgrałem wiadomość do salonu rowerowego w którym będę kupował amortyzator, nie śpieszyło mi się przez zimę, mam jeszcze dwa amortyzatory Rock Shox, tylko ze skokiem 180 mm i offsetem 44 mm, będę jeszcze dzwonił do chłopaków. 

@Dokumosa Zenek ;) to gdzie się zmienia ten offset 44 mm / 38 mm ?, tylko już nie wrzucaj tabelek i różne takie wiadomości papierkowe :D nie pamiętam czy wcześniejszy temat zakończył się jednoznacznym stwierdzeniem w którym miejscu jest ten offset ?. Po raz ostatni zapytam się przed zakupem o ten offset 44 mm / 38 mm.

Na górze czy na dole ? !!!.

Dodatkowo zapytam się Ciebie Zenku ( żeby nie zakładać nowego tematu ) o bębenek DT Swiss.

Aktualnie mam stalowy bębenek HG ( DT Swiss - HYBRID ) + Ratchet 54 T  ( napęd 1 x 10 / kaseta 11 - 25 / piasta 148 x 12 )   

Czy jest / występuje bębenek od DT Swiss ( najlepiej stalowy ) który jest na Micro Spline ?. Może kiedyś spodoba mi się jakaś kaseta na ten standard i akurat będzie na Micro Spline na 10 rzędową kasetę ( 10 - 25 ) coś w tym temacie. Na zakończenie film dla maniaków rowerowych ... B)

  

_Piotrek.jpg

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa 

Dzięki Zenku ;) :thumbsup: straszliwie za szybką pomoc, nawet nie sądziłem, że jest takie coś w DT Swiss, dobrze wiedzieć.

Zapytam jeszcze ... 

Do tego bębenka stalowego Micro Spline będzie jakaś kaseta na dziesięć biegów ?, maksymalna ilość zębów 25 T na samym dole może być 10 T lub 11 T już bez znaczenia ile będzie zębów na samym dole, najlepiej kaseta na stalowym pająku, lub aluminiowym gdyby nie było inaczej, najbardziej jednak stalowy pająk by mnie interesował i stalowy bębenek. 

Dziesięć biegów :thumbsup:  ... maksymalna ilość zębów na największej zębatce 25 T ( Tutaj mam kasetę na bębenku stalowym HG i stalowym pająku w kasecie :)

Aha, przypomniałem sobie. Bębenek Micro Spline posiadam w wersji aluminiowej, został mi z poprzedniego napędu zapasowy bębenek, nie mam jednak takiej małej kasety na system Micro Spline, to tak tylko dla informacji, bardziej mnie interesuje bębenek stalowy Micro Spline + stalowy pająk w kasecie na Micro Spline. 

Jeszcze jedno. Bębenek Micro Spline, czy to będzie stalowy lub aluminiowy, może być także zastosowany do kasety dziesięć rzędów ? 

Piasta 148 x 12 / napęd 1 x 10  

_Piotrek.jpg

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wśród marek butikowych. Z marek na których się jeździ nie patrzy na MS obecnie tylko 12s. Ze 2 lata temu byly jeszcze 11s XTRy ale 10-45T. No i na pająku małych koronek się nie montuje. Stalowego też nigdy nie widziałem. Swoją drogą w kasetach shimano 12s przy dużych obciążeniach luzują się nity ;)

 

 

Edytowane przez Dokumosa
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Dokumosa napisał:

Offsetu się  nie zmienia. Offset jest determinowany przez CSU.

@Dokumosa Zenku ;) rozmawiałem przed chwilą z Jackiem, tam gdzie kupuję amortyzator. Nowe modele Rock Shox Zeb Ultimate są wyłącznie z offsetem 44 mm, to samo dotyczy amortyzatorów tych topowych ze stajni FOX, też jest offset 44 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dokumosa 

Zenku ;) tak mnie powiedział Jacek, kupiłem z offsetem 44 mm, jak mnie coś się odmieni i będę chciał usilnie kupić także z offsetem 38 mm, kupię jeszcze jeden amortyzator, jeżeli faktycznie jest z offsetem 38 mm. Najbardziej mnie wku@rwia, że sklepy nie mają amortyzatorów na stanie fizycznie, jednemu powiedziałem, CO SOBIE MYŚLĘ, jak mu zacząłem pyskować, rozłączył się, na pewno tam już nie zadzwonię. Jacek TEŻ NIE ma amortyzatora tak fizycznie na stanie, jednak poczekam te parę dni, z tego względu, że jest super kontakt i pomoc techniczna przez telefon, rozmowa nie jest na trzy minuty, chłopaki super gadają o częściach, nie jest coś takiego, żeby klienta spławić przez telefon, najlepiej napisz Pan maila :D nie, tak u Jacka nie ma, super maniaki rowerowe ...  B)

JoyRide.pl chyba już za niecałe dwa miesiące ?  :) 

 

     

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że Twoje kontrowersje wzbudził brak widelców amortyzowanych na stanie sklepowym? Moja propozycja: odpal stronę marzocchi, foxa, rs, policz wszystkie oferowane modele widelców pomnożone przez ilość wersji w których są oferowane. Następnie policz ile kosztuje taka kolekcja trzymana na stanie sklepu uwzględniając ceny katalogowe /z oficjalnej dystrybucji. Etap drugi: ustal ilość sprzedawanych amortyzatorów rocznie. Etap trzeci: powiedz jakie kryterium miałoby być roztrzygające do wybrania tych które będą miały wzięcie. 

Podpowiedź: pracując w jednym z największych sklepów Treka w Europie, w kraju gdzie ludzie mają dużo szmalu sprzedaż roczna amortyzatorów wynosiła detalicznie sztuk... 2. I były to najtańsze złomki pokroju sr xcm. 

Jakie uzasadnienie, poza finansowymi skłonnościami samobójczymi miałoby kupowanie czegoś tak bezsensownego w obrocie jak amortyzatory? 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Piotrek Jedna sprawa to co wskazuje katalog a druga co akurat w danym momencie można zamówić. A2 z offsetem 38mm w moich zaprzyjaźnionych dwóch hurtowniach w .de mają stan SoldOut (podejrzewam, że jeszcze ich nie mieli). Więc gdybyś bardzo chciał z takim offsetem na szybko to wymiana CSU. Tylko co realnie wniesie zmiana offsetu z 44 na 38mm? 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, tobo napisał:

Rozumiem że Twoje kontrowersje wzbudził brak widelców amortyzowanych na stanie sklepowym?

Gdyby było tak, że sklepy rowerowe / sklep rowerowy napisałby na swojej stronie lub na Allegro, nieważne gdzie, że jest dostępny taki produkt, tylko z dopiskiem " produkt pod K@rwa zamówienie i trzeba poczekać parę dni !!! " to bym zrozumiał. Jednak, jeżeli sklep rowerowy / sklepy rowerowe wystawią części rowerowe i jest napisane na aukcji, że sklep rowerowy posiada produkt i jest tak napisane !!!. Potem okazuje się, że Ku@rwa nie posiada, bo najpierw trzeba kupić, a potem załatwiają temat, to co ... mam ku@rwa czekać tydzień czasu ?. Ch@j mnie obchodzi czy nie mają na stanie, jest napisane na stronie, że produkt jest dostępny w sklepie rowerowym, kupuję z góry lub za pobraniem, na drugi dzień, lub na następny dzień mam mieć części do roweru. Gdybym miał tak z każdą częścią czekać, to bym K@urwa trzy miesiące składał rower. 

Dzisiaj dostałem info od Darka ze sklepu rowerowego w sprawie platform Chromag Dagga ( kolor czarny ) na Allegro Darek ma trzy aukcje tych platform, jak jeszcze są ?, tylko akurat czarnych nie ma co mnie interesują. Wcześniej dzwoniłem do innego sklepu za platformami Chromag Dagga, tak mi powiedziano, no nie wiem, trudno określić, jakieś dwa miesiące czekania, tak sobie pomyślałem ... @#$ &* je#bać i takie tam inne słowa. Tak ogólnie, platformy miałem zamawiać ze sklepu gdzie Michał ( 1Enduro ) na swoim blogu, napisał coś tam na temat firmy Chromag B) jednak nie zamówiłem, bo ostatnio Darek wprowadził do swojej oferty, właśnie firmę Chromag, spoko, mnie tam pasuje ... B)  

Platformy będę miał jeszcze w tym miesiącu ( od Darka ) mam nadzieję.          

9 godzin temu, tobo napisał:

Jakie uzasadnienie, poza finansowymi skłonnościami samobójczymi miałoby kupowanie czegoś tak bezsensownego w obrocie jak amortyzatory?

Nie wiem czy amortyzator to bezsensowny zakup ? ;) Gdybym ganiał na rowerze szosowym na którym nie da się jeździć normalnie po wertepach, pewnie wtedy nie potrzebowałbym przedniego amortyzatora. Nie wiem jak ludziki szosowe ganiają na rowerach szosowych ? na tym się nie da jeździć ... :P brak porządnych hebli, brak przedniego amortyzatora, pozycja na rowerze jak do wystrzału z rakiety.   

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Dokumosa napisał:

Tylko co realnie wniesie zmiana offsetu z 44 na 38mm? 

Otrzymałem informację od chłopaków co zmienia się w tym i w tym przypadku, także już mi co nieco wyjaśniono, gdybym chciał więcej, to mogę dzwonić telefonicznie w tej sprawie. Oby przylazł amortyzator jeszcze w tym tygodniu B) jak nie da rady, będzie na początku następnego tygodnia ... :mellow: Najlepiej jakby przylazł wczoraj :P bo kupiłem we wtorek. 

 

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chudzinki napisał:

@_Piotrek, to do swojego Dartmoora o skoku 180 mm zakładasz kasetę 11-25 i zastanawiasz się co zmienia różnica 6 mm na offsecie? A może się pomyliłeś i chodzi o kasetę 11-45 czy coś w tym stylu? 😀

Nie można zapytać ? :P

Kaseta 11 - 45 nie wlezie do Saint  ... :)

3 godziny temu, Dokumosa napisał:

Eee.. kaseta typowo grawitacyjna. W przeciwieństwie do roweru jako całości.

No :) taki napęd dla mnie, rower też dla mnie bardzo fajny jako całość B):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 09:22, Dokumosa napisał:

@_Piotrek Jedna sprawa to co wskazuje katalog a druga co akurat w danym momencie można zamówić. A2 z offsetem 38mm w moich zaprzyjaźnionych dwóch hurtowniach w .de mają stan SoldOut (podejrzewam, że jeszcze ich nie mieli). Więc gdybyś bardzo chciał z takim offsetem na szybko to wymiana CSU. Tylko co realnie wniesie zmiana offsetu z 44 na 38mm? 

@Dokumosa Zenku :) ;) zapytanie takie do Ciebie, jesteś dobry w częściach rowerowych i technicznych sprawach :thumbsup:

Rock Shox ZEB Ultimate 2023 posiada dwa sposoby mocowania koła. Jedna wersja ma praktycznie na równo mocowanie do piasty, druga wersja posiada mocowanie do piasty nieco wyżej, ja mam właśnie wersję drugą. Jeżeli możesz wyjaśnić ten temat, bardzo by było super  ;)

Dzwoniłem do dwóch sklepów z tym tematem i chłopaki nie wiedzą o co chodzi z tym tematem, sprzedają amortyzatory i nie znają tematu dotyczącego mocowania koła w amortyzatorze ... :blink:

Rock Shox ZEB Ultimate 2023

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe modele takie mają mocowanie pod adaptery. Jak nie masz piast wyposażonych w kołnierze torque caps to w tym miejscu do widelca powinny być przykręcone adapery do zwykłej piasty 15x110. Do lyrika miałem dołożone w pudełku. Łatwiej się z tymi adapterami koło ze zwykłą piastą zakłada. Nie zauważyłem żeby miało to wpływ na cokolwiek innego ale zapewne RS ma całą bajeczkę o wyższości tej "technologii" nad zwykłymi hakami.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dartmoor Hornet Pro 2023 ...  

Co mnie się podoba, co mnie się nie podoba, ale też nie przeszkadza, co mnie się nie podoba i bym zmienił, specjalnie nie przeszkadza, ale w niektórych sytuacjach przydałoby się niżej mieć siodełko ... :D  

+ Podoba się bardzo ...

Wspaniała geometria !!! :woot: ( Nie udawane, pełnoprawne PRAWDZIWE Freeride - Enduro ) w wersji Hardtail dla Świrów Rowerowych B) :thumbsup:

Znakomicie zaprojektowane poprowadzenie przewodów w ramie B) :thumbsup:

Rama przyjmuje 190 mm skoku amortyzatora B) :thumbsup: 

Nowoczesny i przepiękny wygląd ramy B) :thumbsup: ( ciężko uchwycić te kształty na zdjęciach ) 

Niesamowicie wygodna pozycja na rowerze ( geometria rowerów grawitacyjnych ) B) :thumbsup:

Stabilność podczas jazdy w dół, pod górkę również wspaniale sobie radzi, nie klęka na robocie B) :thumbsup:

+ Nie podoba się, ale też nie przeszkadza ...

Boczne górne przelotki do podczepienia przewodów ( blisko steru ) Taka moda teraz, przynajmniej można coś założyć blisko kokpitu, jakiegoś miśka, albo zębatkę z gumy :D

+ Nie podoba się, ale też nie przeszkadza, ale bym zmienił, bo czasami przeszkadza ... 

Wysokość górnej rury podsiodłowej ( 350 mm / 360 mm ) trzeba doliczyć dodatkowo pierścień w sztycy regulowanej, taka wysokość powinna być w rozmiarze M :) 

Brak opcji wpięcia tylnej przerzutki bezpośrednio do haka, trzeba zastosować adapter :)

Osłonki neoprenowe szybko się zużywają, brak opcji zastosowania markowej ( Dartmoor Bikes ) osłonki z twardej gumy, lub z plastiku :)

Zdjęcia ( na chwilę ) wrzuciłem na swój profil gracza B) włącz ciemne tło jak przeszkadza biały kolor strony, na samej górze jest ikonka ...

https://www.ppe.pl/spolecznosc/2101454/Piotrek.html

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak... "wspaniała geometria" ale za "długa rurka podsiodłowa".

"Znakomite prowadzenie przewodów" ale "boczne górne przelotki do podczepienia przewodów"

"Nowoczesny i przepiękny wygląd ramy" ale wygląda jakby Kaziu po kilku piwkach pospawał ją w garażu ze starego trzepaka do dywanów.

No i na co komuś amortyzator 190mm w HT?

Tak się podniecasz tą kupą złomu jakbyś nigdy na prawdziwym rowerze nie jeździł.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym jest górna rura podsiodłowa? 

W dniu 12.04.2023 o 17:01, _Piotrek napisał:

 

Nie wiem czy amortyzator to bezsensowny zakup ? ;) Gdybym ganiał na rowerze szosowym na którym nie da się jeździć normalnie po wertepach, pewnie wtedy nie potrzebowałbym przedniego amortyzatora. Nie wiem jak ludziki szosowe ganiają na rowerach szosowych ? na tym się nie da jeździć ... :P brak porządnych hebli, brak przedniego amortyzatora, pozycja na rowerze jak do wystrzału z rakiety.   

Nie zrozumiałeś.  Przez bezsensowność zakupu rozumiem decyzję sklepu który ma do swojej stałej oferty wprowadzić ileś widelców których sprzedawalność jest znikoma. To finansowa wtopa.  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...