Skocz do zawartości

[Giant Roam 0 -wymiana przerzutek] microshift na shimano


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, planuje kupić i bardzo mi się podoba rower Giant Roam 0 zamiarem jazdy rekreacyjnej.  Nie pasują mi jednak w nim manetki i przednie przerzutki Microshift ponieważ na wszystkich testach mówią że to dziadostwom a fundusze mnie raczej na tyle nie ograniczają . Chciałbym to wymienić na podzespoły Shimano żeby cały napęd był właśnie jednej marki. Czy przy zakupie roweru w autoryzowanym sklepie i serwisie Gianta będę mógł zamówić taką usługę ? Czy powinno się to zamknąć z robocizną w cenie 1000zł ? Bardzo proszę o pomoc ponieważ jestem laikiem w temacie rowerów. Pozdrawiam 

Edytowane przez dominik601
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dominik601 napisał:

Nie pasują mi jednak w nim manetki i przednie przerzutki Microshift ponieważ na wszystkich testach mówią że to dziadostwom a fundusze mnie raczej na tyle nie ograniczają . Chciałbym to wymienić na podzespoły Shimano żeby cały napęd był właśnie jednej marki.

Najlepiej sam przetestuj i oceń. Wymienić zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dominik601 napisał:

 Bardzo proszę o pomoc ponieważ jestem laikiem w temacie rowerów. 

W związku z tym nie zauważysz różnicy nawet jeżeli jakaś jest. Tak samo warty rozważenia jest model Roam 1, różnica jest tylko w hamulcach i jednej zębatce mniej z tyłu, ale przy napędzie 2x to nie będzie takie odczuwalne. Różnica w cenie to 1000 zł.

Nie wiem gdzie te złe opinie znalazłeś, ale ten nowe Microshifty właśnie raczej dobre opinie zbierają i coraz więcej producentów korzysta z ich rozwiązań.

Jednak jeżeli zdecydujesz się na Roama 0 i koniecznie będziesz chciał wymienić, to XLE od Microshifta jest linią kompatybilną z shimano, więc technicznie nie powinno być problemu i kosztowo zamieścisz się spokojnie w mniej niż połowie tego co zakładałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...