Skocz do zawartości

[praca w serwisie rowerowym] czego mam się nauczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć mam takie pytanie czy w wieku 14lat mogę zatrudnić się w jakimś serwisie rowerowym jako "młodociany"?, Zdaje sobie sprawę ze można od 15 lecz podczas wakacji chce sobie dorobić grosza. Umiem centrować koła, regulacje przerzutek, odpowietrzać hamulce itd. (jeszcze uczę się serwisować amortyzator) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Umiem centrować koła, regulacje przerzutek, odpowietrzać hamulce itd. 

Też tak myślałem, zanim poszedłem na etat do sklepu ;) Na pewno, to nie chodź na skróty i nie rób druciarstwa. Już widziałem agentów, którzy GRX przód chcieli podginać, bo łańcuch ocierał o prowadnice. Jak wspomniał @KSikorski manuale od producentów, szkolenia. I dobre kontakty. W sklepie na pewno przyda się cierpliwość, dokładność i brak oczekiwań że będziesz robił same zaiste fury, bo często będzie sporo gruzu, że ręce opadają 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No ale bez przesady, jak młody chce się zatrudnić jako praktykant/stażysta to nie musi wszystkiego umieć, ważne że ma chęci. To pracodawca ma takiego pracownika szkolić.

I ważne żeby nie dać się w takiej robocie wykorzystywać, bo miałem znajomka kiedyś, gdzie się zatrudnił jako praktykant, jeszcze jak był nieletni i kiepsko z tym było. Mało płacili, dużo wymagali.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie potrafisz to co piszesz , uważam że większość serwisów rowerowych przygarnie Cie z pocałowaniem ręki 😀.

10 godzin temu, KSikorski napisał:

Warto poczytać instrukcje serwisowe do komponentów shimano, sram, rock shox, Fox, microshift, manitou i tak dalej.

Tylko nie poradniki YouTube od blogerów, a oficjalne pdfy od producenta.

Bez przesady , rozmawiamy o praktykach , to pracodawca niech się martwi i szkoli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moszna też zamiatać podłogi i wycierać plamy oleju, rozmawiać z serwisantami i podpatrywać, robić kawę i jeździć po bułki.

Najlepszy okres jest jednak teraz, kiedy wyjdzie pierwsze wiosenne słońce, w okresie letnim nie ma takiego boomu na serwisie i jest względny spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! dzięki za odpowiedzi, odpowiadając do Pana Łukasza, nie bawił bym się w druciarstwo czy takie coś. Moja wiedza nie jest duża, ale  jest podstawowa więc np rower 10latka na serwisie bez problemu bym ogarnął. Wiadomo ze nie dostanę e-bike na początek a jakiegoś grata, w którym trzeba np wymienić linki przerzutki, klocki hamulcowe itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisie rowerowym ludzik który chciałby naprawiać rowery MUSI !!! ;) sam też rowerem ganiać, chęci nie wystarczą, jeżeli nie jeździ rowerem i tylko interesuje go naprawa na sztukę czyli byle jak, można mu kopa zasadzić na odprawę, jak nie rozumie dlaczego musi rowerem jeździć ...  :D :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...