Skocz do zawartości

[MTB] Full dla amatora


dawozbjj

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem,

potrzebuję wsparcia w wyborze roweru, raczej typu full. Dlaczego full:

- bo gravel mnie nudzi, bo nudzą mnie długie wyprawy, a jedyny moment kiedy czuję, że żyję, to jakiś zjazd 

- bo to komfort jazdy w porównaniu do takiego sztywniaka jak wyżej wymieniony 

- mieszkam w miejscu gdzie jest płasko, więc jakiś duży skok nie będzie przeze mnie wykorzystany, 100-120mm wydaje się słuszne, ale jak ktoś wie lepiej, albo jeśli się mylę, to chętnie się o tym dowiem 

- jestem amatorem, i nim w tej dziedzinie pozostanę, stawiam komfort ponad sekundy, ale na rowerze turystycznym umarłbym po minucie ze znudzenia 

- budżet? Przyjmijmy, że mnie stać na dobry sprzęt, ale nie widzę sensu wydawania 30 tysięcy złotych, bo się nie ścigam, i nie jeżdzę codziennie 

- nie znam się na kątach, ramach, geometrii, i tutaj przyda się mi porada od Was

- 181 wzrostu, 85 kilogramów wagi, ale rozmiar to już wybiorę sobie ze sprzedawcą  

- sprzedawcy proponują mi maszyny typu Specialized Stumpjumper,  Trek Top Fuel 7 gdzie ja nigdy ich możliwości nie wykorzystam. 

 

Pomożecie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To inaczej bo wybrałeś sobie najbardziej odjechane marki w stosunku cena jakość. Jak dla mnie możesz sobie kupić najniższy model tego Treka tylko jak pisałem to będzie ścierwo. Czy jak być kupował pralkę na tylko jedno pranie w miesiącu to kupił byś najtańszy syf na rynku czy jednak coś co będzie jako takie? Fulla jako takiego nie kupuje się a już w tych czasach dla wykorzystania tylko by ci się wszystko nie posypało w jeden sezon. Czy płasko czy nie wszystko jakoś pracuje. Kupisz na amorku typu Judy bo stwierdzisz, że innego nie wykorzystasz to jak ci padnie a to kwestia czasu jesteś w plecy pod kilkoma względami. I cenowo i formalności z zakupem jednak czegoś co może i nie wykorzystasz ale ci się nie rozpadnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, czyli nie wyścigówka, ale też "mniej roweru" niż stumpjumper...

Proponowałbym:

Canyon Lux Trail CF6 (lub wyższy): https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/cross-country-bikes/lux/lux-trail/lux-trail-cf-6/3347.html?dwvar_3347_pv_rahmenfarbe=GY%2FBK

NS Bikes Synonym TR1 / TR2

Radon Skeen Trail w dowolnie wybranej wersji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, dawozbjj napisał:

Ale... ja sobie tych modeli nie wybrałem. To one zostały mi zaproponowane, a ja się pytam, jakie są alternatywy, bo czuję, że są lepsze rzeczy na rynku.

Tego nie kwestionuję tylko sugeruję tym bardziej jak masz sugestie o nie wykorzystaniu to skieruj się w stronę innych marek lub jak musisz to faktycznie trzeba sypnąć kasą w tego Treka czy Speca. Inaczej wpadniesz na minę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć okiem na Trance'a 1:

https://www.giant-bicycles.com/pl/trance-29-1

Zawieszenie, napęd i hamulce sa dobrej jakości. 

Tarcze hamulcowe trzeba od razu wymienić na coś w rodzaju RT-66, bo te fabryczne sa kiepskie.

Serwis tych Foxów po 125 godz. jazdy kosztuje 1300 zł.

 

Ścigacze XC w rodzaju Luxa sobie daruj, bo pozycja na nich nie jest zbyt wygodna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Trance siedzi i jeździ się jak na typowej górskiej trailówce, pomimo mniejszego skoku. Fajny all-rounder ale nie na płaskopolskę. To morski jacht jest.

Postawiłbym na coś bardziej ściganckiego, skoro deklarujesz użytkowanie na płaskim i nie wspominasz o wyjazdach w góry. Każdy typ roweru da się tak dobrać i ustawić pod siebie, że zrobisz setkę bez bólu.

Edytowane przez c1ach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...