Skocz do zawartości

[2000 - 3000] Koła 27,5 Rama XS lub S, 80% miasto


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

poszukuję roweru dla dziecka, z małą rama i widokiem na użytkowanie gdy podrośnie. 

Większość tego typu modeli jest dość ciężka - Aim, Matts czy Rockhopper. Czy są jakieś inne marki, którym można zaufać?

Pytanie dodatkowe: Czy występują duże różnice w narzędziach do obsługi (korby, wolnobiegi, suport itp) wskazanych modeli?

Mam już Cube oraz Romet i spory inwentarz narzędzi do konserwacji, więc kolejny typ nie jest mile widziany/wożony  podczas wycieczek ;) 

Dzięki!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa propozycja - mniej zębatek z przodu i brak amortyzatora (z tego co widzę obecnie rzadkość) to spora oszczędność wagi. Opony mają średniej wielkości profil, więc pewnie nieco zrekompensują brak amortyzacji a nie ważą tak dużo jak "balony" :)

 

Edytowane przez Campagnolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś jakie duże jest dziecko i na ile chciałbyś żeby wystarczył rower, ale chyba nie ma co liczyć na więcej niż 2-3 lata.

W tym stylu co ten Trek jest jeszcze Riverside 900 

https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-dzieciecy-btwin-riverside-900-26/_/R-p-313199
 

albo Woom 6 ważący mniej niż 10kg

https://www.woombikes.pl/products/6

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, 

Na chwilę obecną wzrostem ledwo łapie się na ramę 13"-14", ale chciałbym aby rower posłużył możliwie długo. Dlatego zależy mi na możliwie dużych kołach (27,5") - ich w przeciwieństwie do wysokości siodełka nie zmienimy ;)

Podejrzewam ze wzrost docelowy osiągnie za 2-4 lata i to będzie w okolicy 165 cm i wtedy pewnie większa ilość przełożeń będzie przydatna bo i trasy będą trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2023 o 20:15, Campagnolo napisał:

Dzięki, 

Na chwilę obecną wzrostem ledwo łapie się na ramę 13"-14",

Podejrzewam ze wzrost docelowy osiągnie za 2-4 lata 

Zastanów się jeszcze czy to na pewno dobry pomysł kupować dziecku rower, do którego dorośnie za 2 lata, wiadomo, że jakoś się dopasuje, ale czy będzie wygodnie? A mała rama z dużymi kołami dalej zostanie małą ramą. Mój syn dostał dwa lata temu na komunię 26 cali z ramą 13,5, myślałem, że pojeździ nie wiadomo ile, ale teraz przekroczył 150 cm i widzę że i tak chyba w przyszłym roku trzeba będzie kupić coś nowego, a gdyby wtedy dostał większy rower, to pierwszy sezon pewnie by przestał w garażu.

Z ekonomicznego punktu widzenia, kupowanie roweru co 2 lata może ma mało sensu, ale tu śmiało można kupować używki, bo małe rowery nie są mocno eksploatowane, a poz a tym butów też nie kupujemy dziecku 2 rozmiary do przodu ;). Kupisz np. takiego używanego wooma (5 lub 6) pod wzrost jak trzeba na teraz, a za rok czy dwa sprzedaż bez większej straty, a biorąc pod uwagę sytuację na rynku może jeszcze z zyskiem ;). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Artur85 - słuszny wątek poruszyłeś ;) 

Z czego, z Twojego doświadczenia poza eksploatacją oczywiście, wynika potrzeba zmiany ramy na większą - zmiana środka ciężkości, wymiary i odległości kierownica/pedały, czy może look? 

Edytowane przez Campagnolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o ogólną wygodę, żeby dopasować się do aktualnego rozmiaru całość - rama + koła,  a to ma wpływ na wszystko to o czym piszesz powyżej. Za duże koła to też problem przy manewrach i awaryjnych sytuacjach. Najgorszy jest początek, kiedy rower już prawie prawie jest dobry ale jednak za duży, może to być tylko jeden sezon i dziecko się dopasuje, ale jak może być łatwiej i wygodniej to czemu nie?

Zresztą sam popełniłem ten błąd, bo przeskoczyliśmy z 20 od razu na 26 (13,5 cala), ostatnia wiosna na 20 to już była męczarnia na małych kołach (ale trzeba było czekać na komunię ;)), a pierwsze miesiące na 26 też nie były idealne bo był ciut na wyrost. Dużo płynniej było by, gdyby kupić rok wcześniej 24, albo 26 na naprawdę małej ramie dopasowanej do dzieciaków.

Przy drugim synu już teraz wiem co robić ;). Powodzenia w wyborach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podszedłem do tematu kreatywnie. Mam bardzo dobre koła 26 cali i osprzęt. Zmieniałem córce tylko ramę w rowerze 12-->13,5-->15 ... aż ostatecznie dorosła do 17 cali na kołach 27.5+/29. Teraz tą drogą kroczy mój syn.

Edytowane przez rambolbambol
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ten sam dylemat

dosłownie wczoraj kupiłem amulet youngster 27,5 w ramie XS - wziąłem chyba ostatnią sztukę w Polsce z zeszłego rocznika, nowy ma być w przyszłym miesiącu

Jak dzieciak podrośnie przełoże z niego wszystko włącznie z kołami i widelcem do większej ramy (no dobra, pewnie będzie potrzebna korba z dłuższym ramieniem, ale to juz drobnostka)

Nie słyszałem wcześniej o tych rowerach, ze specyfikacji wygląda mega. Jutro przyjdzie i będziemy z synem składać to się zobaczy na żywo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...