Skocz do zawartości

[Bębenek piasty] wymiana łożyska


Rekomendowane odpowiedzi

Prawdę mówiąc miałem nadzieję że tego typu bębenki są znormalizowane i po zdjęciu fachowcy łatwo będą mogli zidentyfikować jaki to model.

Bębenek wymontowany został z roweru Decathlon B'Twin Ultra 700 Af. Niestety na samej piaście nie ma oznaczenia modelu. N bębenku jest jedynie napis że jest dedykowana do 11 rzędowej kasety

decathlon btwin ultra 700 af.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bębenek wygląda jak od jakiegoś Novatec'a, na tym brązowym uszczelnieniu powinno być napisane co to dokładnie za łożysko (oba powinny być takie same, ale co ja tam mogę wiedzieć) -do bębenka nie trzeba kupować od razu jakiś kosmicznych łożysk, one przenoszą (a raczej separują od osi) twoje waty w nogach a nie twój ciężar. Jeśli masz po prostu luz na kasecie to pokombinuj z dodatkową podkładką między bębenkiem a końcówką osi ( ja robiłem taką rzeźbę w swoich kołach do szosy, ale jak padło przednie koło (po glebie) to kupiłem używane koła DT :D )

Jak poszukam w klamotach to wrzucę zdjęcie jak to u mnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Novatec nie jest producentem piast do rowerów fabrycznych.  To najprawdopodobniej formula, która z trójcy quando/joytech/formula jako jedyna oferuje piasty lepszej jakości. A za taką można uznać piastę z bębenkiem alu i z łożyskami maszynowymi.  Koszt 150-200 zł.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam problem z identyfikacją mojego zestawu słuchawkowego, aby wiedzieć, które łożysko kupić, aby je wymienić. Większość łożysk, które znajduję na sprzedaż, jest zintegrowana. Czy mogę wstawić zintegrowane łożyska, aby zastąpić te otwarte? Jeśli tak, mam problem z określeniem kątów 36°/45° itd. Widelec ma 1-1/8".

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2023 o 21:29, KSikorski napisał:

Novatec=joytech.

Oraz dartmór, ns, ibis, giant, superstar... robią od wuja oemu pod różnymi markami.

W dniu 17.03.2023 o 07:29, free_joshua napisał:

Czy praktykuje się wymianę takich łożysk (czy jest to opłacalne) czy lepiej wymienić cały bębenek?

To zależy - roboty na 20 minut, ale serwisy pewno nie chcą się z tym babrać. Rodzaj łożyska będzie na 99% napisany na gumowym deklu. Coś na zasadzie 6005 2RS lub 6003 RS lub coś takiego. To jest standaryzowane i wrzucisz w allegro, to znajdziesz ok 1000 ofert. To czy brać tanie, czy drogie jest kwestią parcia na wypas. Pomijając kilka wyjątków, ja jeżdżę na łożyskach za 5zł sztuka.

Edytowane przez uzurpator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2023 o 22:30, lekhanani napisał:

Mam problem z identyfikacją mojego zestawu słuchawkowego, aby wiedzieć, które łożysko kupić, aby je wymienić. Większość łożysk, które znajduję na sprzedaż, jest zintegrowana. Czy mogę wstawić zintegrowane łożyska, aby zastąpić te otwarte? Jeśli tak, mam problem z określeniem kątów 36°/45° itd. Widelec ma 1-1/8" https://9apps.ooo/.

 

I got this,..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...