Skocz do zawartości

[Rower miejski] Niedrogi rower dla 11-latki


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

szukam roweru dla dziewczynki wzrost ~150 cm, 11 lat, do jazdy po mieście, ewentualne wycieczki weekendowe z mamą/koleżankami. Ważne, aby był tani (do 800 zł) i oczywiście ładny (najlepiej różowy). Więcej wymagań raczej nie ma.

Znalazłem puki co używany rower Kross Le Grand Pave 1, dobra opcja dla młodej? Bardziej różowy  być już nie może XD

https://kross.eu/pl/poprzednie-kolekcje/pave-1-rozowy-polysk

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym rowerze jest słaba korba i suport. Na plus że błotniki działają i nie są jednorazowe. Podobnie z hamulcami i jest sztywny widelec, czyli proste rozwiązanie.

W podsumowaniu rower za 800zl jest jak najbardziej ok, tym bardziej że kolor trafia w gust dziecka, czasami jest to też ważne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie, moja corka ma 10 lat, kupiłam jej Riverside 900 BTwin. Owszem, coś wspominała o białym, ale najważniejsze były 26 calowe koła. Do niebieskiego /ślicznego/ Riverside nie musiała sir dlugo przekonywać. A rower świetny i lekki, tylko poza Twoim budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tabalan napisał:

Dla dziewczynki to chyba kolor będzie najważniejszy 😅

Taaa, będzie się na niego patrzeć i zachwycać się wyglądem na każdym postoju a tych będzie na trasie sporo kiedy jadąc takim klocem trzeba odpocząć co chwilę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałbym w ten sposób gdybym identycznego tematu nie przerabiał kilkukrotnie. Zawsze to samo, kupowanie miejskiego kloca "bo ładny i ma koszyczek" a po kilku miesiącach szukanie czegoś normalnego. Jeszcze pół biedy jeśli ma to jeździć wyłącznie po mieście, gdzie się zatrzymuje co 500m na światłach i sobie można odpocząć ale wyjedź tym w trasę 

 

Batavusy to też trochę inna klasa sprzętu niż rower za 800 plnów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że rower ma służyć właśnie na dojazdy do szkoły i do ogólnego użytku.

Za 800zl niewiele co lepszego można kupić. przykład: kupowałem dla mojej chrześnicy rower na komunie z sensownym napedem, i hamulcami. nawet nie szukalem specjalnie lekkiego osprzetu, całość mnie wyniosła 2600. 

Lekki rower dla dziecka, spoko ale nie ten budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko rozbija się o ten budżet 800 zł. Macie jakieś lepsze propozycje w tej cenie?

Początkowo brana była pod uwagę taka opcja:

https://www.decathlon.pl/p/mp/dallas-bike/rower-miejski-dallas-city-junior-24-1spd/_/R-p-700769aa-8355-4cdb-b1ec-840b2e2357b8?mc=700769aa-8355-4cdb-b1ec-840b2e2357b8_c4.c14

Przy czym single speed nie wydaje mi się najszczęśliwszym rozwiązaniem, młoda pewnie by miała ogromne problemy nadążyć za rówieśnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Córce w tym wieku kupowałem używane - strasznie szybko wyrastała. Idealny moim zdaniem model to coś takiego https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-dzieciecy-btwin-riverside-900-26/_/R-p-313199?mc=8576538&c=Niebieski_Turkusowy. Nowy jest za drogi, ale może znajdzie się używka? Nie identyczna, ale w założeniu - dobry rozmiar,  z alu ramą, lekkie opony, jedna przerzutka i sztywny widelec. No chyba, że córka ma inny gust (moja ma).

 

 

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...