Skocz do zawartości

[7000-9000] MTB dla amatora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Od kilku tygodni rozglądam się za rowerem MTB, ma to być rower do jazdy 30% asfalt/80% ścieżki leśne, weekendowo wypady w trudniejszy teren i rekreacja górska. 

Zależy mi aby rower fajnie podjeżdżał i nie był ociężały na prostym. Aktualnie można znaleźć sporo promocji, więc chciałbym coś kupić w lepszej cenie. 

Moje typy to:

1) https://www.rosebikes.pl/rose-psycho-path-2-2693312?product_shape=Splash+Blue&article_size=XL

Numer jeden to marka Rose, karbonowa rama, reba, fajny napęd i spoko hamulce. W moich oczach rower kompletny. Ewentualnie za jakiś czas wymiana kół i opon - jeśli byłaby taka potrzeba. Obawiam się jedynie jak z trwałością ramy mtb od rose. W Internecie - żadnych opini o tym modelu, ani dobrych, ani złych.

2) TREK Procaliber 9.5 

Trek w fajnej promocji do kupienia za 8100. Wyposażenie mocno średnie, podstawowy widelec, podstawowe hamulce. Plusem jest fajna rama, rozpoznawalność i "dobra grawancja"?, 

3)  Cannondale Trail SL 1

Najtańszy w zestawieniu, w lokalnym sklepie do wzięcia za 7tys. Aluminiowa rama - na pokładzie reba, mix sx/nx i hamulce mt400. Również brak informacji o tym rowerze, ciężko znaleźć nawet jego realną wagę. Brak opinii użytkowników i niezależnych testów.  

Mam dylemat miedzy markami "premium", a trochę egzotyką ROSE. Suche dane przemawiają na korzyść ROSE, ale obawiam się ewentualnej gwarancji, trwałości i jakości tej ramy. 

z góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rose ma ramę ze starszym typem sztywnej osi - obecny to Boost, więc lepiej brać to pod uwagę, myśląc o ulepszaniu.  Identyczne koła mają rowery z Deca.  Nie wiem, czy rama podoba Ci się wizualnie (według mnie jest brzydka - jakiś garbaty ten tylny trójkąt...), albo czy interesuje Cię rama z mocowaniem pod przednią przerzutkę - jeżeli nie, to mocowanie pod nią się nie przyda...   Reszty nie oceniam, bo z lenistwa nie chce mi się szukać, mimo że to chwila ;)  Powiem tylko, że na pewno nie brałbym nic z SX'em...

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Co do starego standardu sztywnych osi to to taka lipa? Na szybko przeglądałem oferty i widzę że są dostępne piasty nawet DT 350/240. To będzie bardzo duży minus tej ramy? A jak z użytkowaniem, starsze rozwiązanie jest mniej sztywne? 

W cannondale to akurat pół na pół SX z NX. Przerzutka to nx, który i tak podobno działa średnio. Nie miałem styczności ze sramem nigdy 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu wybrałbym, któryś z tych rowerów

1. https://www.bike-discount.de/en/radon-jealous-al-9.0-1?number=20109667-40291130&__delivery=30&__currency=1&gclid=Cj0KCQiA9YugBhCZARIsAACXxeLNjCi0rEP36WYkaxncfiiSnInAQm9kzHCMBEvqRw9A14tbNchcJrQaAg0TEALw_wcB

2. https://www.decathlon.pl/p/rower-mtb-xc-900-29-carbon/_/R-p-300807

3. https://www.specialized.com/pl/pl/rockhopper-expert-29/p/199572?color=319743-199572  (jest poniżej twojego budżetu, ale jest bardzo dobry, specialized ma model o nazwie Chisel, który kosztuje 3000zł więcej, a różnice między nimi są bardzo małe.)

4. https://www.greenbike.pl/rower-gorski-ns-bikes-eccentric-alu-29-2022-p-6424.html?gclid=Cj0KCQiA9YugBhCZARIsAACXxeKsFcbIgl2RMUiN59FfoGUiu8wbOTzPsTU0nRxVOdiGd7sKgfbN5VYaAkNiEALw_wcB (Jest jeszcze eccentric cromo, ale różni się tylko ramą, która nawet nie jest lżejsza, a kosztuje więcej.)

@alien776 Jeżeli chodzi o napędy sram'a, to wydaje się, że są całkiem dobre. Posiadam rower z napędem sram'a SX od roku i jak na razie jest dobrze.

 

Edytowane przez Kebap
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kebap jak możesz polecać takie dziadosto jak ten rockhopper?! Prosta główka główka ramy,  z tylu piasta 135x9. Najgorszy powietrzny amor od rock shock i najsłabszy  napęd sx od sram.

p.s. Mowiac, ze różnice miedzy nim a chiesel  sa bardzo małe,  to już w ogóle bez komentarza… Chiesel to jedna z najlżejszych aluminowych ram na rynku. 

Edytowane przez Enadxx
  • +1 pomógł 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, KrissDeValnor napisał:

Rose ma ramę ze starszym typem sztywnej osi - obecny to Boost, więc lepiej brać to pod uwagę, myśląc o ulepszaniu. [...]

Jesteś pewny? W opisie jak byk stoi, że widelec ma boost'a, a ze zdjęć wynika, że z tyłu też jest zastosowany ten sam standard.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, to pewne 12x142, ale czy to wielki problem? Jest wyczuwalna różnica pomiędzy tym a boostem? Piasty są dostępne więc raczej pod tym kątem to nie problem.

Radon, całkiem okej.. gdyby nie ten luźny przewód hamulcowy puszczony pod rama 🤦‍♂️ bardzo kiepsko to wygląda. A dziwne bo od przerzutki wpuścili wewnątrz a ten na trytytki przyczepiony... 

Przeglądając bikediscount trafiłem na promocję na karbonowe rowery cube reaction w świetnych cenach. Niestety brak mojego rozmiaru, ale może ktoś skorzysta. Ja potrzebuję L której akurat nie ma. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze zobaczyć na Meride Big.Nine Pro, do kupienia poniżej 7tys. a dostajesz: dobrą i całkiem lekką ramę, przyzwoity amortyzator, dobry napęd (deore xt, slx), niezłe hamulce (poza tarczami). Niestety minusem tego roweru są dość słabe i ciężkie koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...