Skocz do zawartości

[Słuchawki] dla szczura


Rekomendowane odpowiedzi

Hej maniaki rowerowe  :)  
Szukam słuchawek do szczura multimedialnego DAP SHANLING M7, problem jest taki, że słuchawki jakich potrzebuję muszą zmieścić się pod kaskiem, bardziej ten pasek który łączy słuchawki, dokanałowe tak średnio mnie interesują, ostatecznie nie mówię nie, jeżeli nie będzie takich zewnętrznych małych słuchawek pod kask, zainteresuję się i pchłami. Słuchawki jak już muszą być dokanałowe, nie muszą być bardzo drogie, wystarczy żeby bardzo dobrze grały muzykę pod mój klimat muzyczny na rowerze. Muzyka ...

Schiller - Metropolis  :thumbsup:  B)

 

Coraz fajniej na dworze ... B)

_Piotrek.jpg

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy używałeś słuchawek na rowerze ale problemem jest szum wiatru. Mam jakieś tam doświadczenie ze słuchawkami dokanałowymi i jako tako działają dopiero z piankami Comply oraz założonej czapce. Z samymi piankami szum wiatru jest zredukowany w porównaniu do zwykłych  tipsów ale nadal jest to poziom średnio akceptowalny. Jakbyś chciał więcej wiedzieć na ten temat daj znać.

PS. Eivør Pálsdóttir bardzo fajna. Właśnie uzupełniam kolekcję na DAP-ie :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel

Mam słuchawki dokanałowe do radarów, to znaczy do uszów, chciałbym kupić nieco lepsze słuchawki i mieć też kask na łbie :P trzeba połączyć jakoś małe słuchawki które dobrze grają i zarazem mieszczą się pod kaskiem. Na ostatnim AVS 2022 słuchałem referencyjnych zewnętrznych słuchawek, na rower się nie nadają, za duże i nie mieszczą się pod kaskiem :D takich na rower nie sprawdzałem, a miałem sobie obczaić ... :) Co do muzyki, nie słucham tylko takiej co wyżej, lubię też bardzo straszliwie inne klimaty, muzyka i rower to bardzo fajne połączenie, oczywiście w takiej konfiguracji trzeba nieco bardziej uważać, żeby jakiegoś kota nie przejechać ... :P 

Lauren Daigle - This Girl  B)

London Grammar - Truth Is A Beautiful Thing  B) 

 

_Piotrek.jpg

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja podrzucę Ci coś w spokojnych klimatach:

Lasairfhíona Ní Chonaola

Sophie Zelmani

Sarah Calderwood

Sissel

Ostatnia czyli Sissel dostąpiła zaszczytu zaśpiewania z The Chieftains a pewnie więcej ludzi w kosmos poleciało niż mogło z nimi zaśpiewać: https://www.youtube.com/watch?v=75vY6DaaanE

Edytowane przez chrismel
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo Sissel (w jej nazwisku, autokorekta usuwa jedną sylabę: "Kyrk - j-e-b - o" i wychodzi "Kyrko") ma głos nie z tego świata.

Twórca ścieżki dźwiękowej do Titanica, James Horner, też długo szukał takiego głosu, zanim trafił na Sissel. Bo mało kto wie, że wokaliza przewijająca się w różnych scenach w tym filmie jest właśnie w jej wykonaniu, a Celine Dion śpiewa tam tylko jedną piosenkę. 

Sissel: The Voice of Titanic (thetabernaclechoir.org)

Mnie Sissel zauroczyła już kilka lat temu i w temacie "Muzyka'' od czasu do czasu wrzucam jej perełki.

Ale muzyki jednak polecam słuchać w domu, a nie na rowerze.  

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JBL T160BT. Tanie, dobre, odpowiednie do ciorania pod kaskiem.

Wcześniej miałem T290. Dźwięk był lepszy ale były na kablu i od kiedy zalałem je kapiącym potem na jego łączeniu, chodziły coraz gorzej aż padły całkiem. 

Takich pchełek niepołączonych niczym nie używałem, ale mam wrażenie, że mógłbym je szybko pogubić po krzakach.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za muzyczne propozycje. Aby jednak Was chłopaki nie urazić, aż w taką pościelówę nie będę się zapuszczał, zasnąłbym na rowerze, zapuszczę kawałki w moim klimacie w jakim w większości słucham na rowerze ...   

 

I takie tam podobne klimaty, to jest muza na rower !!! :thumbsup: Co do słuchawek @Brombosz  ;) Słuchawki wyłącznie na kablu, a co do propozycji, no nie wiem :D ;)   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Xiaomi Mi True Wireless Earbuds Basic 

 

I nie mam się do czegobdoczepic .rozmowy w czasie jazdy .dźwięk, bass ,wygodą, cena .

 

 

i-xiaomi-mi-true-wireless-earbuds-basic-2-czarny.jpg

Koniecznie "jedynki" bo mają przyciski fizyczne odbierania połączeń zatrzymywania muzy itd ."dwójki " są dotykowe a to nie koniecznie zaleta czasem się odkręcisz na rowerze żeby zobaczyć co się z tyłu dzieje i przełączysz lub zatrzymasz muze w dotykowych 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za Wasze propozycje słuchawkowe i poświęcony czas ;) Jeżeli będą dalsze wpisy, bardzo proszę o troszku inne propozycje słuchawek, wyłącznie na kabelku, bez zbędnych bajerów, oraz zaznaczam ... wyłącznie do muzyki ... :thumbsup:       

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel  ;) 

Dzięki straszliwie za Twoją propozycję i poświęcony czas, kiedyś miałem przyjemność obczaić parę odtwarzaczy DAP z tej firmy, bardzo fajne granie, jeżeli tak samo grają słuchawki, super propozycja od Ciebie  :thumbsup: Mam nadzieję, że będą pojawiać się propozycje także i wyższych klasowo w brzmieniu słuchawek od innych maniaków rowerowych lubiących muzykę.

Dzięki jeszcze raz za fajną propozycję @chrismel  B) :thanks:   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel ;)

Fajne, ale jeżeli mam słuchać muzyki na rowerze takiej troszku innej w moim klimacie, niż to co wyżej podałem, nie tylko w klimatach trance, to na tym nie zasnę i w takich podobnych klimatach z tamtego wspaniałego okresu muzycznego ... Heart - If Looks Could Kill  B) :thumbsup:  

 

 

Edytowane przez __guest
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Piotrek - to jeszcze trochę informacji na tematy słuchawkowe. Być może Ci się przydadzą jak nie teraz to później.

Wracając do Fiio FH3. Z testowaniem jest bieda. Znalazłem salon w Warszawie (Audiomagic, Złota 70) gdzie mieli testowe Fiio. Pozwolili mi z nimi wyjechać na miasto. Testowałem 2 modele po 300 zł i było za słabo. Jedne z nich miały konstrukcję otwartą więc wchodził w większym stopniu szum wiatru i odgłosy ulicy. Dlatego wspomniałem o zamkniętej konstrukcji FH3. Jak je założyłem to wiedziałem że jest to jakość z której już będę zadowolony. Prawdopodobnie (jak nie jesteś z Warszawy) testowe Fiio mogą mieć w sklepie mp3store - to moje gdybanie - nie sprawdzałem tego. Zaletą tych słuchawek są basy. W finalnej konfiguracji (o tym dalej) nawalają po łbie aż miło :) Oczywiście nie brakuje im środka czy góry. Z tym że nie mam absolutnie żadnego porównania z innymi modelami - czytałem tylko opinie w necie i oglądałem na YT - więc może sam się rozejrzyj. Ale jestem pewien że nawet kupione w ciemno nie będą najgorszym wyborem.

Moim następnym zakupem był DAP - Hiby R3 Pro Saber 2022. Ma bardzo bogate możliwości korekcji dźwięku. Oprócz zwykłego korektora ma coś co się nazywa MSEB i daje olbrzymie możliwości. O DAP-ie to taka dygresja pozornie bez znaczenia ale dojdziemy do tego dalej.

Teraz tipsy. Absolutnym must have na rower są moim zdaniem minimum pianki Comply. Przede wszystkim redukują szum wiatru. Poza tym uszczelniają dobrze uszy więc łatwiej uzyskać przyzwoity bas. Ale są też tipsy robione na zamówienie (custom tipsy). Do wykonania w firmie Custom Art: https://thecustomart.com/ w Warszawie (robią też na wysyłkę). Jest tylko kwestia wycisku ucha ale ten można zrobić u lokalnego audiologa i im wysłać. Ważne żeby go robić z otwartymi na 2,5 cm ustami. Koszt ? No cóż. 430 zł + wycisk (u nich na miejscu 60 zł). Cena wydaje się spora i nikt przy zdrowych zmysłach raczej by się nie zdecydował. Czy ja zrobiłbym drugi raz ? Zdecydowanie tak :)

I teraz dlaczego wspomniałem o DAP-ie. Bo wg. mnie lepiej odtwarzać muzykę z telefonu i wydać na te tipsy niż na DAP-a. Różnica będzie bardziej odczuwalna. Jakie są zalety ?

- różnicy w redukcji odgłosów otoczenia w porównaniu z piankami wg. mnie nie ma żadnej ale redukują szum wiatru, mnie więcej o podobny poziom jak różnica pomiędzy silikonami a piankami

- szczelnie wypełniają kanał słuchowy dając niesamowity seal, można w nich jeść a dźwięk się nie zmienia

- są mega wygodne pomimo że ściśle dopasowane (no ale w końcu to odcisk wnętrza naszego ucha)

Wszystko to wydaje się małą różnicą ale powiem tak. Dopiero jak je założyłem usłyszałem że w jednym z utworów jest w pewnym momencie dodany trzask płyty analogowej. W innym z kolei wokalistka lekko się śmieje. Są to smaczki których bez nich nie słyszałem. A teraz najlepsze - to wszystko jadąc rowerem - co prawda nie po ulicy ale jednak w mieście gdzie dochodzi z boku szum samochodów i różne odgłosy miasta. Także dla mnie były wisienką na torcie która spowodowała że wreszcie morda mi się uśmiechnęła na dźwięk całego zestawu.

Jest też bardziej budżetowa wersja - tipsy Etymonic (https://www.audiomagic.pl/sluchawki/sluchawki-dokanalowe/akcesoria/etymotic-tri-flange-tipsy?q=etym). Jednak mnóstwo osób narzeka że bardzo głęboko wchodzą w ucho i używanie ich jest bolesne - nawet po dłuższym okresie ucho się nie przyzwyczaja. Natomiast przez tą głęboką aplikację podobno (nie sprawdzałem osobiście) mają rewelacyjne tłumienie.

To tak w skrócie mój wielomiesięczny research słuchawkowy :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel ;)

Dzięki za Twój obszerny wpis oraz czas jaki poświęciłeś na pisanie. Tak sobie przypomniałem teraz, szosowcy ganiają w słuchawkach na rowerze, wiem bo widziałem jak czasami przyjeżdżają do Rafała ( Serwis Rowerowy ) i zdejmują słuchawki na kabelku, nie pytałem czy ganiają tylko w w wyznaczonych swoich trasach, czy zakładają słuchawki kiedy chcą posłuchać muzyki i na każdej trasie.

Dzisiaj na ścieżce rowerowej ( wracałem z zakupów do PlayStation 5 ) spotkałem Jurka ( Jerzy Rostek ERKADO RACING TEAM ) mistrz Polski :thumbsup: mogłem się Jurka zapytać, jak tak sobie jechaliśmy obok siebie w sprawie słuchawek, za chwilę dodał troszku do gazu, ja nie dam rady za Gravelem na Enduro ? ;) długiej trasy nie było, bo zaraz skręcał, fajną furką rowerową jechał ... B) 

Co do odtwarzania muzyki na rowerze, rozumiem Twój wpis :thumbsup: jednak dla mnie odtwarzacz multimedialny DAP do muzyki zawsze będzie na pierwszym miejscu, nie telefon, to tak od siebie ... :)        

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem sobie referencyjne słuchawki i nie tylko takie słuchawki, szkoda że nie nadają się na rower :D po pierwsze za duże, po drugie za duże, a po trzecie nie mieszczą się pod kaskiem, ale jeżeli chodzi o dźwięk ... B) wiadomo, że DAP SHANLING M7 robił również robotę, ścisła czołówka referencyjnych odtwarzaczy na Świecie do muzyki na rower, na takim szczurze, na pewno muzyki nie da się znienawidzić ... B)  

@chrismel  ;) Dzięki jeszcze raz za Twoją pomoc i dlaczego warto zainteresować się nie tylko zwykłymi tipsami do słuchawek dokanałowych.

Jeżeli będę dalsze wpisy, to znaczy propozycje słuchawek dokanałowych, piszcie ;) zaznaczam ... do muzyki !!!. Mogą też być zewnętrzne, nawet bardziej chciałbym takie zewnętrzne, tylko żeby się mieściły pod kaskiem, jeżeli są takie ?, zaznaczam ... do muzyki !!! piszcie ... B)    

 

_Piotrek.jpg

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel ;) a no widzisz, nie napisałem. Po Twojej pomocy, propozycji, widać Jesteś B) meloman, nie każdy aż tak się interesuje słuchawkami, bez różnicy, mogą być nauszne lub wokółuszne, żeby fajnie grały i mieściły się pod kaskiem ... 

Koss Porta Pro możesz odhaczyć, nie mieszczą się pod kaskiem ;)     

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłem się bo jazda w słuchawkach nausznych które częściowo zakrywają uszy albo wokółusznych to jakaś masakra. No dobra. 20 min do pracy czy szkoły w tempie 15 km/h da radę. Ale nic ponadto.

Może coś takiego ? https://mp3store.pl/sluchawki/douszne/fiio/2022120773777152601/6953175740902/fiio-ff3-sluchawki-douszne-z-dynamicznym-przetwornikiem-berylowym-black

Tak w ogóle to spróbuj jakoś potestować coś u nich jak jest taka możliwość.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel ;) Właśnie takie słuchawki na zewnątrz dla mnie nie są maskara, dla mnie to najlepsze rozwiązanie, gdyby oczywiście jeszcze mieściły się pod kaskiem.  

Rozumiem też klimat słuchawek takich do środka uszów, też używałem i mam, leżą gdzieś w pudełku razem z różnymi kabelkami do Audio i do PlayStation :D zakup słuchawek do środka uszów to był przymusowy zakup w tamtym czasie, musiałem wybrać, słuchawki albo kask, lub słuchawki i kask jednocześnie, to było parę lat temu, aż tak nie zagłębiałem się w słuchawki dokanałowe, obecnie chciałbym połączyć słuchawki i kask, a najlepiej słuchawki zewnętrzne, co jednak nie będzie aż tak proste, znaleźć słuchawki zewnętrzne żeby zmieściły się pod kask, pozostają słuchawki dokanałowe, czyli takie jakie zaproponowałeś ;) 

Oczywiście wiem i mam świadomość, że są też inne firmy ;) także może być tak, że słuchawki jakimi się zainteresuję nie muszą kosztować maksymalnie 150 zł bo taki mam akurat budżet i więcej nie wydam ... bo nie widać różnicy  :P zainteresuję się słuchawkami za 700 zł i takimi za 2.000 zł, albo i wyżej ... 

@chrismel ;) Te słuchawki które zaproponowałeś w ostatnim wpisie, to ktoś podał z Twoich kumpli jako super fajnie grające i że są super ?, tak tylko pytam, bo fajne B)         

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem ich w realu i nie wiem jak grają. Po prostu przeglądając ofertę Fiio natknąłem się na nie. Testowałem wszystkie rodzaje słuchawek. Miałem wielką ochotę na słuchawki wokółuszne z dobrym ANC (Sony, Bose). Niestety jak trochę pocisnę to nawet w chłodne dni jest w nich gorąco i pocę się bardzo pod nimi. Dlatego nie wiem jak ktoś daje radę w tym jeździć. Ale nie mnie oceniać czyjeś preferencje - niech każdy sobie jeździ jak mu wygodnie i w czym lubi.

PS. Koss ma jeszcze wersję Sporta Pro - być może te by weszły pod kask.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chrismel ;) 

Jak już ganiam w słuchawkach Koss Porta Pro na rowerze ( wyłącznie lato w zimie nie ganiam w słuchawkach ) to tylko w takie dni, gdzie nie ma miliarda stopni na dworze, lub wieczorkiem, jak już słońce kładzie się do spania, czyli jeszcze troszku świcie, znaczy nie przypieka już w ryj ... :D

P.S.  ... Koss Sporta Pro ... też się nie mieszczą pod kask. 

Idę na rower !!! pogoda taka se, ale jak to się mówi, na rowerze nie ma złej pogody ... :thumbsup: B)  

Edytowane przez __guest
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem ... B)

Fajny film :thumbsup: troszku nawet na temat, bo też pojawia się muzyka. Gravel po mieście fajna sprawa, ale Enduro lepsze, to znaczy dla mnie, nie tylko w mieście, nie trzeba patrzeć na wertepy, krawężniki, ze schodów można zjechać, albo przeskoczyć na następne schody, dropy nie trzeba omijać ...   :P    

Ja bym chciał zobaczyć, jeżeli będą dalsze takie filmy z różnymi osobami na rowerach ... Janek Kiliński i Piotrek Krajewski  B) :thumbsup:  

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...