Skocz do zawartości

[łańcuch] przeskakiwanie pod wymianie


Rekomendowane odpowiedzi

Warto kupić przymiar do łańcucha i zmieniać go jak osiągnie 0,75%. U mnie kaseta 11-36 jak na razie przyjęła 7-my łańcuch a jej przebieg to już blisko 20.000 km. Wcześniej nie przejmowałem się tym i prawie każda wymiana łańcucha wiązała się z koniecznością wymiany kasety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szczupak56 napisał:

. Większej chyba nie ma co montować, to rower crossowy. Może właśnie mniejszą, aby wykorzystywać częściej zębatki 8-9-10?

Im większe zębatki po których porusza się łańcuch tym ruch bardziej płynny i opory napędu mniejsze (więc i automatycznie zużycie mniejsze) 

Zapoznaj się z terminem kadencja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na większych zębatkach łańcuch zaczepia się o więcej zębów jednocześnie, co za tym idzie nacisk łańcucha na zęby rozkłada się na większą powierzchnię = pojedynczy ząb jest mniej gnieciony. Nie wiem jak to prościej wyjasnic ;)

Jeżeli masz tak zajechany dół kasety przy blacie 44 to albo jeździsz non stop ze średnią prędkością 40 km/h, albo tak jak napisał @Mihau_ słowo kadencja, a właściwie zwrot odpowiednia kadencja, jest ci obcy.

Pytanie czy redukujesz pod górę i zanim się zatrzymasz, aby nie startować z najmniejszych zebatak z tyłu?

Jeżeli masz łydki jak ja uda, to ruszysz nawet z najcięższego biegu, ale efekt będzie taki jak na fotkach.

3,5 tys km na taką kasetę to powinna być dopiero połowa jej życia.

Edytowane przez Maciek.B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pomiaru kadencji ani łydek jak uda, ale wydaje mi się że kręcę te około 80obr/min. Nawet z licznika dzieląc całkowity dystans przez całkowity czas wychodzi mi średnia prawie 20km/h, a moje przełożenia przy kadencji 80 według internetowego licznika prędkości dają takie wyniki:

Blat 44-kaseta 24 - 18,8km/h
Blat 44-kaseta 21 - 21,5km/h
Blat 44-kaseta 18 - 25,1km/h
Blat 44-kaseta 15 - 30,1km/h
Blat 44-kaseta 13 - 34,7km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...