Skocz do zawartości

[4000zl] elektryczny, na pierwszy raz


Rekomendowane odpowiedzi

Już ci pisałem, że to coś nie jest rowerem elektrycznym 

Cytat

Ale to sama bateria?!

No bateria, i ci z tego? Po prostu budżet masz na baterię a szukasz kompletnego ebike. Za 4k to ciężko kupić sensowny "analogowy" mtb a gdzie jeszcze do elektryka? Budżet x2 i można szukać jakiegoś podstawowego modelu. Przecież na takie coś z twojego linku strach wsiadać. Już pomijając, że legalnie to sobie tym możesz po własnym polu pojeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, cyprys napisał:

Proszę o polecenie elektrycznego roweru do 4 tys , pierwszy tego typu dla mnie  , może coś z allegro? Rower męski , ważę 65kg 165cm wzrostu .

 

Zależy do czego tego roweru potrzebujesz i jakie masz oczekiwania. Z jednej strony jest to bardzo niski budżet jak na elektryka, ale dokładając trochę jest szansa na zakup czegoś na czym pojeździsz.

Odpuść całkowicie te chińczyki z allegro, bo w razie jakiejkolwiek awarii zostaniesz raczej z niczym.

Wiadomym jest, że za te pieniądze rower będzie ciężki, na najtańszych podzespołach, ale jednak będzie działał - przynajmniej na początku to jednak elektryk i trzeba być przygotowanym że coś może nawalić (aczkolwiek nie musi), a w typowym serwisie rowerowym nikt Ci tego raczej nie naprawi. Decathlon znając ich politykę gwarancyjną  wydaje się bardzo bezpiecznym wyjściem i jeżeli coś wybierać to rower jakiejś marki która posiada dystrybutora i punkty serwisowe w Polsce.

Żeby nie być gołosłownym, ponad dwa lata kupiłem tacie rower, z racji jego wieku i ogólnej kondycji postawiłem na elektryka żeby jazda dawała więcej satysfakcji niż zmęczenia. Nie widziałem ile będzie jeździł, więc miałem podobny budżet, kupiłem Kands La Riva - typowy mieszczuch z baterią na bagażniku i silnikiem w tylnym kole. Tata zaskoczył i w poprzednim sezonie zrobił 2000 km bez najmniejszej awarii, rower po przeglądzie czeka na nowy sezon. Po pierwszym roku miał awarię baterii, po odesłaniu do sprzedawcy, następnego dnia przyjechała druga na wymianę. 

Zwykły rower można też kupić za 1000 zł zamiast za 4 razy tyle, ważne żeby zrobić to świadomie znając jego wady.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cyprys napisał:

Dziękuję za odpowiedź,  a jaka opinia o tym? Polski serwis polski sprzedający https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-kaisda-k4-27-5cali-350w-10-4ah-11893981785

To jest rower prosto z Chin, bez homologacji, nie spełniający europejski przepisów. Podmiot, który go sprzedaje dzisiaj jest a jutro go może go nie być. Jeżeli stać Cię na rower który, po dwóch latach używania może nadawać się tylko na śmietnik ponieważ nie będzie dla niego wsparcia serwisowego i części  to śmiało.

Edytowane przez Kettler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, cyprys napisał:

Dziękuję za odpowiedź,  a jaka opinia o tym? Polski serwis polski sprzedający https://allegro.pl/oferta/rower-elektryczny-kaisda-k4-27-5cali-350w-10-4ah-11893981785

Jak wyżej, zwróc uwagę, że zgodnie z naszymi przepisami rower elektryczny nie może jeździć sam, bez kręcenia korbą. DO tego wspomaganie wyłącza się przy 25 km\h, i informacje o tym od razu powinny zapalić Ci lampkę. 

Jeżeli chcesz elektryka w tej cenie, to tylko zakup czegoś co posiada realny serwis i gwarancję da Ci jakiekolwiek poczucie spokoju. 

Ten Romet powyżej to mimo wszystko fajna opcja, albo dołóż trochę i masz coś takiego:

https://www.decathlon.pl/p/rower-elektryczny-gorski-mtb-rockrider-e-st-100-27-5/_/R-p-309736?mc=8560739&c=Szary_Niebieski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...