Skocz do zawartości

[4500-5000] MTB sportowa pozycja, sztywne osie, gwintowany suport, taperowana główka, xxl ?


Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Chyba nie często kupujesz rower a ten co masz nie przyniósł żadnych problemów. 

A jakie poważne problemy ma sprawić rower za 4k czy 5k? Przerzutka za 150 złotych się rozsypie?

 

Chyba większość osób się zgodzi, że najbardziej prokliencką postawę prezentuje Trek

Na przykładzie, karbonowa szosa na 105

najtańszy decathlon, 10 000 https://www.decathlon.pl/p/rower-szosowy-edr-cf-105-z-hamulcami-tarczowymi/_/R-p-324411?mc=8581111

pośredni canyon, 13 200 https://www.canyon.com/pl-pl/road-bikes/race-bikes/ultimate/cf-sl/ultimate-cf-sl-7/3315.html?dwvar_3315_pv_rahmenfarbe=R101_P01

trek, 17 000 https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/émonda/émonda-sl/émonda-sl-5/p/36974/?colorCode=greydark

Teraz pytanie. Jaką masz pewność, że reklamacja odrzucona przez decathlon/canyon jednocześnie zostałaby rozpatrzona pozytywnie przez treka? Co musiałoby się stać żeby w jakkolwiek zracjonalizować różnicę w cenie zakupu?

A może powinienem ubezpieczyć dom również od powodzi skoro mieszkam kilkaset metrów od Wisły? Uj, że 50m powyżej poziomu wody

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę umknęło, ale najtrudniej jest znalezc dużą ramę xxl , która by spelniala warunki z tematu wątku. Reszta to szczegóły techniczne, raz są dostępne, a raz nie - przy czym chyba najistotniejsza jest zwężana główka ramy. Sztywne osie nie są aż tak istotne.

Na obecna chwile okolicach 5 tyś znalazłem trzy duże rowery i nawet zrobiłem tabelkę porównująca geometrię ramy, w załączeniu. Spec ma dość spacerowa geometrię, taki trzepak, chociaż tez i największy reach. Lepsza geometrię będzie miał Trek i ogólnie dobrze mi się na nim siedzi, ale ma tez niestandartowa szerokość osi, to jest problematyczne. Zostaje Cannondale...

 

Screenshot.jpg

 

A co do mojego zamówienia u Canyona, to jest taka historia, ze w sumie warto by założyć sobny wątek.

Aktualny status jest taki, ze Canyon unika kontaktu ze wszech sił, suport niemiecki przekierowuje mnie do polskiej hotline, która generalnie jest nieistniejąca (automatyczna odp. na mejla, bez odniesienia się do problemu, przychodzi po tygodniu) - a najlepszy kwiatek to ten, ze twardo udają, iz rower mi wysłali i teraz muszą poczekać aż on dopiero wróci do Niemiec, żeby mi oddać pieniądze za anulowane zamowienie.

Śmieszny szczegół jest taki, ze UPS mi pisze, ze żaden rower nie został odebrany, Canyon wygenerował tylko etykietę wysyłkowa, ale żadnego roweru nie nadał...

 

 

Edytowane przez 345872
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "problematyczna i niestandardowa" szerokość osi w X Caliber ma tą zaletę że mimo wszystko jest to boost. Czyli możesz do tej ramy założyć nawet korbę XTR albo np jak cię poniesie fantazja, to możesz kupić koło w stylu DT Swiss z piasta 148x12 i zmieniając tylko end capy wkładasz je do tej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozliwe, ze wobec tego trek będzie najlepszym kompromisem, o ile ktoś go jeszcze znajdzie w granicach tych 5 tysi. rama ma fajne parametry, tylko baz kół krotka i kat główki ramy konserwatywny. zamówiłem Cannondale, ale liczę się z tym, ze będę musiał założyć dłuższy mostek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać z tabelki powyżej 🙂 Spec ma jeszcze wieksza bazę kół. Ale ogólnie, pewnie dla amatora centymetr w tę czy w tę - mysle , ze nie zrobi zadnej różnicy. 

Grzecznie wymontowałem już kola, żeby sprawdzić, czy osie nie są zbyt mocna skręcone. Tak na moje nie-mechaniczne oko, powiedziałbym, ze są. Toczą się nie jak po maśle, tylko jak po grudzie. Ale równomiernie, nie ma momentów, ze opór chwilowo rośnie albo maleje. 

Teraz pytanie, tak teoretycznie 🙂 : luzować czy zostawić jak jest?

Edytowane przez 345872
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak Cannondale. Rower bardzo spoko, polecam. Waga 14,5 kg, zgoda z oficjalna. Pomijając klasykę gatunku, czyli - obiecują ci hamulce Shimano, a dostajesz Tektro

Oraz, z prowadzeniem linki do sztycy regulowanej im coś nie poszło, ale o tym wiedziałem już z góry.

Okej, dzięki, w takim razie jednak poluzuje ośki, bo luzu żadnego nie ma absolutnie, kiedy koło jest zamontowane. A kiedy jest wymontowane, to jak na mój gust kręci się za ciezko.

Ale najpierw muszę zamówić klucz do odkręcenia tarczy hamulcowej.  🙂 Rozumiem, ze Tektro czy Shimano, klucz będzie pewnie ten sam (tarcza jest na nakrętkę, nie na 6 śrub)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 17:17, 345872 napisał:

Jak widać z tabelki powyżej 🙂 Spec ma jeszcze wieksza bazę kół. Ale ogólnie, pewnie dla amatora centymetr w tę czy w tę - mysle , ze nie zrobi zadnej różnicy. 

Grzecznie wymontowałem już kola, żeby sprawdzić, czy osie nie są zbyt mocna skręcone. Tak na moje nie-mechaniczne oko, powiedziałbym, ze są. Toczą się nie jak po maśle, tylko jak po grudzie. Ale równomiernie, nie ma momentów, ze opór chwilowo rośnie albo maleje. 

Teraz pytanie, tak teoretycznie 🙂 : luzować czy zostawić jak jest?

One zawsze będą lekko grudowe, jakość składowych. Jeśli chciałbyś z tym coś zrobić musiałbyś wymienić fabryczne kulki, konusy i prawdopodobnie bieżnie na takie z wysokiego modelu piasty formula. W tej konfiguracji elementów składowych- dobry smar plus poprawa skontrowania po fabryce. 

Jeśli obiecali shimano (mt200) a dostałeś tektro to ja bym im podziękował. 

Edytowane przez tobo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2023 o 18:57, 345872 napisał:

Rozumiem, ze Tektro czy Shimano, klucz będzie pewnie ten sam (tarcza jest na nakrętkę, nie na 6 śrub)?

Możesz mieć albo "mały centerlock" który odkręcasz kluczem do kasety albo "duży centerlock" pod klucz do suportu ht2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, XC100S napisał:

To chyba zależy od osi, którym kluczem, nie ? 

Jak jest q9 to od kasety a jak oś sztywna to klucz od misek suportu. 

Jedyny przypadek który właściwie narzuca użycie nakretki pod klucz do suportu to osie sztywne 15/20 mm. Rozsądne jest użycie takich w przypadku wszystkich sztywnych osi w tym 12 mm, nie każdy klucz do kaset będzie konstrukcyjnie działał przy sztywnych osiach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.03.2023 o 10:05, tobo napisał:

Jeśli obiecali shimano (mt200) a dostałeś tektro to ja bym im podziękował. 

Moze i tak, ale w tej "klasie" hamulców, to głównie chodzi o to, żeby nie ciekły, a hamować i tak będą tak samo. Więc to jest loteria. W komentarzach pod produktami Canyona tez masz pełno ludzi, którzy piszą, ze miało być Shimano a dostali Tektro. Pewnie rower jeszcze z czasów pandemii.

Porównując Tektro z Shimano, ten pierwszy ma dużo krótsza klamke, to mi nawet lepiej pasuje.

 

Obie osie w rowerku są sztywne, wiec do ew. odkręcenia centerlocku pewnie będzie potrzebny ten większy klucz do suportu. Pytanie tylko, czy ja w ogóle muszę te osie rozkrecac z obu stron, nie wystarczy sprawdzenie skontrowania tylko z jednej strony?

 

Sorry za może naiwne pytania, ale jestem dość "niemechaniczny", a chciałbym już to ustawic i mieć z głowy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś niemechaniczny to daj sobie spokój. 🤔Przejedź się tym rowerem zrób 100-200 km i jak rzeczywiście stwierdzisz, że jest problem oddaj go do serwisu niech Ci zrobią przegląd, osie, suport, sterty hamulce. Tylko nie czekaj, aż się zrobi ciepło bo się nie dopchasz do warsztatu. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no az tak to tez nie. Luzy, etc, jeszcze skontruje spokojnie. A po 100km to już może być po oskach, jeśli za mocno skręcone.

Po prostu nie mialem takich osi w ręku - i nie wiem czy rozgrzebywać, czy jeszcze poczekać pare dni aż klucz przyjedzie ze sklepu.

Wiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...