Skocz do zawartości

[4500-5000] MTB sportowa pozycja, sztywne osie, gwintowany suport, taperowana główka, xxl ?


Rekomendowane odpowiedzi

@Maciek.B jak znam życie sam z pressfitem sobie nie poradze, a ciagle majdrowanie przy tym grozi uszkodzeniem ramy i finito

glosno myslac, dostałem cenowa propozycje nie do odrzucenia: markowy rower z suportem bsa, mój rozmiar, osie niestety QR i bez taperowanej główki. za to najlżejszy w swojej klasie.

wlasnie wyobraziłem sobie siebie w upale sierpniowym, na podjeździe na przełęcz karkonoska - i ta niska waga bardzo do mnie przemawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, 345872 napisał:

 dostałem cenowa propozycje nie do odrzucenia: markowy rower z suportem bsa, mój rozmiar, osie niestety QR i bez taperowanej główki. za to najlżejszy w swojej klasie.

wlasnie wyobraziłem sobie siebie w upale sierpniowym, na podjeździe na przełęcz karkonoska - i ta niska waga bardzo do mnie przemawia.

A jaka to niby waga? Rozumiem że historię o tym że jest to rower "najlżejszy w swojej klasie" opowiedział ci sprzedawca, a ty w to uwierzyłeś... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, 345872 napisał:

glosno myslac, dostałem cenowa propozycje nie do odrzucenia: markowy rower z suportem bsa, mój rozmiar, osie niestety QR i bez taperowanej główki. za to najlżejszy w swojej klasie.

wlasnie wyobraziłem sobie siebie w upale sierpniowym, na podjeździe na przełęcz karkonoska - i ta niska waga bardzo do mnie przemawia.

Nie interesują mnie ceny ani kto złożył propozycję. Interesuje mnie, to co za świetny sprzęt. :) To chyba żadna tajemnica, szczególnie, że oczekujesz naszej pomocy, więc podziel się proszę z nami tą informacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiedz. Niby zaczynasz temat z konkretnymi wymaganiami, które są zresztą sensowne a późnej te wymagania olewasz bo masz "ofertę nie do odrzucenia" na rower, który jest "najlżejszy w swojej klasie". Robisz z tego jakąś tajemnicę jakby ktoś ci chciał ten genialny sprzęt podkupić. 

A generalnie każdy jest ciekawy czym są w ogóle te klasy rowerów i w jakiej niby klasie model X miałby być najlżejszy + oczywiście o ile lżejszy od średniej dla "danej klasy" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, o to cho. właśnie dlatego nie chciałem wyjezdzac z całkiem innym rowerem, który przeczy moim wstępnym założeniom. tajemnica żadna, rh elite od speca. muszę dodać, ze są pewnie fajne rowery spełniającete  moje (wygórowane cenowo) założenia, ale w rozmiarze maksymalnie xl. a ja potrzebuje rzeczywiście xxl, chociaż z tym nazewnictwem tez różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez pedałów też nie waży 13,2 , tak samo jak Rockrider nie waży 12,5kg 😋 O ściemnianiu DECA w kwestii wagi nie raz było pisane na tym forum. No i kolega chciał mieć wszystko, a okazało się że wystarczy piękny napis na ramie 🤨

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kursująca tutaj waga 13kg plus minus to raczej w rozmiarze M. rozmiarów xxl nikt nie podaje,  ja nie znalazłem.  ze "najlżejszy w swojej klasie" - tak to podają różne strony w necie, gdzie testowano ten model (anglojęzyczne).

rower jest do kupienia od ręki za około 5 tyś i tyle na pewno nie jest wart,  mam teraz ofertę na 4 i to już jest inna rozmowa. pytanie tylko czy sprzedawca jest w stanie dostarczyć, może jakaś podpucha.

jakos tak się zrobiła teraz rozmowa o tym nieszczęsnym specu, i całkiem odbiegliśmy od tematu. proponowany wyżej polygon wyglada ciekawie, ale nie znam tej marki i trochę bym się obawiał. może być fajny, ale nie musi. poprzez analogie do zakupow z innych branży wole jednak produkty tzw. markowe. 

p.s. decathlon ma pressfit i beznadziejne prowadzenie linek pod ramą, jakieś odpadające, plastikowe motylki. to tak a propos naklejki na ramie, jak tu ktos wyżej gardłował.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon-6/2615.html?dwvar_2615_pv_rahmenfarbe=BK%2FGY

Tu masz wszystko czego chciałeś. Sztywne osie, taper, wkręcany suport, tylko niestety rower jest 800g cięższy, mimo że wiele elementów ma lżejszych... Wagę roweru poznasz jak go sam powiesisz na wadze 😂 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, co jest markowego w specu. może nie bedzie w topy z jakimiś łożyskami, które gdzie indziej padają po roku?  rama nie peknie? dobre opony i siodełko (detale, ale tez kosztują)? prowadzenie przewodów na pewno jest tu fajnie rozwiązane, i ponoć nie hałasują w ramie (jak np w treku mojej dziewczyny).

canyon: a jak sie ma ten widelec suntoura tutaj do widelca w specu (RockShox Judy)? no i ten Canyon chyba jeszcze nie był przeceniony jak ostatnio sprawdzałem

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może najpierw sprawdź co w tym specu masz zamontowane? Rama to ci w żadnym z takich rowerów nie pęknie, kawał grubego aluminium i tyle. A opony czy siodełko "marki specialized" to wiesz dlaczego się wkłada, żeby było taniej a nie lepiej

 

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli twierdzisz że potrzebujesz roweru XXL to znaczy, że kawał z ciebie chłopa, zapewne waga też nie jest piórkowa, wiec amortyzator o goleniach 30mm (Judy) może okazać się zbyt wiotki. XCR ma golenie 32mm więc w teorii powinien być sztywniejszy. Fakt że z XCRair się nie miałem styczności... Oba to budżetowe amory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...