Skocz do zawartości

[wentyle tubeless] wybory


Rekomendowane odpowiedzi

@Mandoleran z tymi milkitem to po dwóch sezonach mam mieszane uczucia. 

  • różnie bywa ze szczelnością - jak za mocno dokręcam to zgniata uszczelkę, jak nie zgniata uszczelki to ucieka powietrze przy każdym ruchu wentyla, musiałem dać inne uszczelki zamiast tych niebieskich i jest znacznie lepiej, 
  • ten "patyczek", który wchodzi do środka wentyla lubi się zatykać, 
  • ten "patyczek" jak już się zatka to przy próbie pompowania lubi się wstrzelić do opony i do jego wyjęcia trzeba zdjąć oponę, 
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Eathan napisał:

@Mandoleran z tymi milkitem to po dwóch sezonach mam mieszane uczucia. 

  • różnie bywa ze szczelnością - jak za mocno dokręcam to zgniata uszczelkę, jak nie zgniata uszczelki to ucieka powietrze przy każdym ruchu wentyla, musiałem dać inne uszczelki zamiast tych niebieskich i jest znacznie lepiej, 
  • ten "patyczek", który wchodzi do środka wentyla lubi się zatykać, 
  • ten "patyczek" jak już się zatka to przy próbie pompowania lubi się wstrzelić do opony i do jego wyjęcia trzeba zdjąć oponę, 

Ok. To dzięki za info bo już prawie kupiłem, prawie bo właśnie chciałem coś co da się zamleczać bez wypuszczania powietrza. Jak widać nie ma idealnych rozwiązań. 

@selisamage

No to w takim bądź razie kup te które najbardziej Ci się podobają. Ja dla przykładu mam wentyle od mafrenda co kosztowały tyle ile skarpetki od cygana i tak samo nie mam z nimi najmniejszych problemów od ponad 2 sezonów. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mandoleran Milkitów też nie zamleczysz bez wypuszczania powietrza. Działa to tak: zakładasz koło, pompujesz by się ułożyła opona. Potem spuszczasz poniżej 1 bara, wykręczasz wkład wentyla, wstrzykujesz mleko, wkręczasz wkład i nabijasz ciśnienie do zadanego rozmiaru. Jak chcesz sprawdzić poziom mleka to znowu spuszczasz poniżej 1 bara, wykręcasz wentyl, etc.  Jak zrobisz to na większym ciśnieniu to nie wtłoczysz mleka albo wystrzeli Ci ono z powietrzem. 

Osobiście uważam, że strzykawką z igłą (podobne do kupienia na Ali) plus zwykły wentyl wystarczy. Różnica tyczy się tylko tego, że będziesz musiał obsługiwać ręcznie tłoczek strzykawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Muszę odkopać temat bo po zakupie 2 kompletów Peaty's z przykrością stwierdziłem, że to aluminiowe g**no nie jest już bling-bling. 

Aktualnie na topie są tytanowe wentyle Terske, oczywiście "made in the USA": https://terske.com/products/titanium-tubeless-valve-stems
A na poziomie "god" grają Terske w wersji od Agave Finishworks i takie sobie zamawiam: https://www.agavefinishworks.com/shop?category=Terske+Ti+Valve+Stems

A Peaty's lecą tam, gdzie ich miejsce czyli do pudła z gratami.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...