Skocz do zawartości

[tarcze] Jakie tarcze do mechaników Avid BB7?


Rekomendowane odpowiedzi

Odwykłem nieco od mechanicznych zacisków, ale, planuję taki retro-powrót. 

Pamiętam z czasów jak miałem jeszcze Hayesy MX czy Avidy BB5 że tarcza przy mechanikach lubi się wyginać nieco bardziej, dopasowując do nieruchomego klocka. Podejrzewam że jej jakość ma znaczenie i sporo się przez te lata zmieniło na rynku. 

Co dobrze dogada się z zaciskiem BB7 MTB? RT66 Shimano, które mam (nowe, nieużywane, więc nie sprawdzę) mogą być, czy może warto iść w tarcze Avida? Albo jeszcze coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tobo napisał:

Tarcza wygina się powiedzmy milimetr, jesli zacisk i klocki są źle ustawione. Znaczenie bez znaczenia

Bardzo możliwe, że w czasach mechaników po prosto miałem je źle ustawione. Ale, z drugiej strony - jeśli jeden klocek jest nieruchomy musi się odkształcać za każdym razem jak się hamulce. 

Tak czy inaczej, po mechanikach zostało po wspomnienie dzwoniących tarcz i chciałbym tego uniknąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tarcza plus klocek się nie dogada, tak było z oryginalną od najstarszych bb7…  

Sam bardzo lubię ażurowe Ashimy z metalicznym klockiem. Po dotarciu jest świetnie. Na początku tak sobie. Jeśli dobrze pamiętam to ten zestaw najbardziej w górach !

Shimano rt 75 najdłuższe wspomnienia na zmianę xt i BB7 śmiało polecam, w Mtb 180/160 p/t…

Awidy HS 1 (160mm dawali w zestawie z BB7 ) mam teraz , zrobiły w ostrej gieni 800 km ,  są używane dość mocno w górach ( kiedyś) zagrzewanie jak patelnia, trzymają brzytwa ale pulsują, może klocek zbiera kawałek pająka ( mniej starty)  ponieważ to ostre to  hamowania mam malutko nie rozkminiłem skąd ten pulsator. 
 

Twoich tarcz nie mam, jeśli nie są nitowane to powinny być ok,

W dobrze ustawionych Awidach nic nie dzwoni chyba, że piach i błoto.  
Za sztywna tarcza na aluminiowym pająku może pulsować ?  , ale rt 66 alu nie mają. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...