Skocz do zawartości

[4000-5000] Fitness/gravel z prostą kierownica


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc 

Z racji tego że moim głównym hobby stała się jazdą na rowerze chciałbym prosić o pomoc w wyborze roweru fitness/gravel z prostą kierownica . Wybór padł na ten właśnie rodzaj  ponieważ dzięki forum kupiłem już rower górski XC100 który służy mi tylko na sciezkach w mojej okolicy ( Beskid niski) a teraz chciałbym coś szybkiego na asfalt jako odmianę od cięższego terenu :). Moimi faworytem jest Cube Sl road ale chciałbym abyscie mi doradzili czy przełożenia są wystarczające na okolice w których się poruszam? 

Wzrost i waga amatora rowerzysty czyli mnie to 177cm/94kg

Z góry dziękuję za każdą propozycję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest waga amatora rowerzysty czy coś takiego, tylko trzeba zacząć ruszać tyłek :P Serduszko i  cała reszta podziękuje. Ale, szosowy sprzęt to dobry pomysł. Cube SL Road także.

Jakby było za twardo możesz zmienić kasetę/przerzutkę na MTB - od niedawna Shimano ma w ofercie 8 rzędowej kasetę 11-40, albo pomyśleć o korbie 30/46. Bez punktu odniesienia trudno jednak powiedzieć od razu po jakich drogach, górkach jeździsz, i jakich przełożeń potrzebujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Z tą waga to fakt ale przez ostatnie kilka lat jedynym moim ruchem była siłownia 3x w tygodniu , na szczęście odkryłem że wydolność i kondycja jest fajniejsza od siły. Wracając do tematu mieszkam wokol pagórków i gór w przedziale 500-900m wysokości a w okolicy praktycznie nie ma prostych i równych dróg jak stół .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz za DSX 2 (1-ki nie bierz, nie warto), kaseta jest dość szeroka, jeśli tylko nie będzie Ci przeszkadzał przekoszony łańcuch (TTTM) to jest całkiem szybki rower. Chwilę jeździłem na DSX 1 - żona kupiła za moją namową ale nie przypadł jej do gustu. Słaba reklama, wiem ale faktycznie - Claris nie jest zły - zła jest kwota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...