Skocz do zawartości

[7000 zł] Nowy Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dzięki za odpowiedzi. Na razie najbardziej przekonuje mnie Scott, na razie mam tylko rozmiar XS upatrzony, ale wg producenta będzie za mały. Jak nie znajdę rozmiaru S to chyba pójdę w tego Specializeda. Sklep dał mi info że w razie ewentualnej gwarancji tego Specializeda da sie reklamować w dowolnym miesjcu, co jest na plus przy zakupie z internetu. Myślę, że na początek nie będę miał potrzeby zmiany osprzętu na nic lepszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jedną ofertę na scotta, ale model z 2020 roku. Warto dopłacić do lepszego osprzętu kosztem modelu 3 letniego? Rower tak samo nowy. pewnie jakaś powystawówka, albo leżak magazynowy. : https://alpebike.pl/szosowe/5515-p5515-rower-scott-speedster-gravel-10-s52-20-2000010304042.html 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aż jestem ciekawy czy jakiś fantasta zdecyduje się odpowiedzieć na takie pytanie xd

Pytam dlatego, że uzyskanie porady od sprzedawcy w sklepie na ogół mija się z celem. Ostatnio chcieli mi sprzedać za małą ramę upierając się, że będzie idealna i nawet że producent tak sugeruje (co oczywiście nie było prawdą), byle sprzedać. Na pytanie czy geometria ma znaczenie - "bez znaczenia", czym różni sie tiagra od GRXa (zainstalowana tiagra) "To samo, nawet tiagra lepsza na gravel". itd.

Na forum i tak nic mi nie sprzedajecie, więc wnioskuję, że opinia może być ok. Oczywiście to ja muszę zdecydować na koniec, ale jako że nie jestem specjalistą to nie dostrzegam różnic na które warto patrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic sprzętowych to za cienki jestem. Ale Scott ma na stronie archiwalnej 1 zdjęcie i szczątkowy opis. Spec pisze np. o rzeczach, które mnie interesują (ale niekoniecznie Ciebie) np. że można bagażniki założyć i błotniki albo jaka max opona wejdzie. Nie wiem, jakie są warunki gwarancji ale też bym to sprawdził.

Zakładam, że nie ma opcji, żebyś obejrzał oba ale z drugiej strony, to przecież nie rozwiążesz tutaj równania, podstawiając dane za niewiadome, którego wynikiem będzie właściwy wybór. Każdy takie równanie rozwiąże inaczej, bo masz w nim sporo subiektywnych zmiennych, jak choćby budowa ciała.

Może weź pod uwagę też inne kwestie, jak gwarancja, gdzie będziesz serwisował itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę, te twój obecny Attain to prawie jak gravel jest. Weź ty mu wsadź opony na błoto, i naucz się jeździć szosą po kamieniach. Ja obecnie za namową serwisanta w sklepiku rowerowym założyłem Swalbe CX PRO i nabiłem 7 bar na kamień. O dziwo zmieściły się w widelcu. Jak się mocno depnie to to rower idzie w śniegu po korbę. Także twój Attain też pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...