Skocz do zawartości

[hamulce] które uchwyty hamulca zamiast alfine


mocart

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, upgraduje rower do alfine 11. nigdy tego nie robiłem i co chwilę wychodzi mi coraz to nowe pytanie. Przenosze się z napędu 2x8 na 1x11

Nie zwracałem na to uwagi do tej pory ale przenosząc się na alfine 11 muszę kupić jakieś manetki hamulca niezintegrowane z afline ( bo takich chyba nie ma)

W produktach grupy są tylko manetki pod hamulce tarczowe, hydrauliczne. Ja nie chce mieć takich hamulców. chcę zostać przy tarczowych, mechanicznych, ze względu na prostotę obsługi (np. wymiana dętki podczas złych warunków)

Jakie polecacie manetki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mocart napisał:

W produktach grupy są tylko manetki pod hamulce tarczowe, hydrauliczne. Ja nie chce mieć takich hamulców. chcę zostać przy tarczowych, mechanicznych, ze względu na prostotę obsługi (np. wymiana dętki podczas złych warunków)

Czy mechaniczne, czy hydrauliczne, to koło wyjmuje się tak samo. Jedyne na co trzeba uważać, żeby nie naciskać klamki hamulca jeżeli miedzy klockami niczego nie ma. Takie hamulce same regulują wysunięcie klocków, więc nie mając oporu tarczy zbyt mocno się wysuną i może być problem z ich cofnięciem (zwłaszcza w warunkach polowych). No ale trzeba by mieć ogromnego pecha lub bardzo nieuważnie obchodzić się z rowerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, zekker napisał:

Czy mechaniczne, czy hydrauliczne, to koło wyjmuje się tak samo. Jedyne na co trzeba uważać, żeby nie naciskać klamki hamulca jeżeli miedzy klockami niczego nie ma. Takie hamulce same regulują wysunięcie klocków, więc nie mając oporu tarczy zbyt mocno się wysuną i może być problem z ich cofnięciem (zwłaszcza w warunkach polowych). No ale trzeba by mieć ogromnego pecha lub bardzo nieuważnie obchodzić się z rowerem.

Nie wiem, może masz rację ale jak czytam po necie to jednak ludzie piszą że z hydraulicznymi ciężej. Zobaczę w przyszłości. No ale teraz mam rozgrzebane koła, nową piaste nie wiem jak dobrać przednią korbę do tego alfine i hamulce są ostatnią sprawą jaką chce mi się teraz zmieniać. I tak kupę kasy dałem teraz za te podstawowe komponenty wiec muszę trochę odsapnąć przed kolejnymi rewolucjami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...